Wpis z mikrobloga

@KornixPL: To zależy co dla Ciebie znaczy "można się wprowadzić" Dla mnie oznacza to:
- całe mieszkanie pomalowane,
- zrobione podłogi
- gotowa łazienka + wc
- gotowa kuchnia
- łóżko i szafa.

Do takiego stanu to liczyłbym:
- 9-11k za wc i łazienkę,
- 10-12k kuchnia
- powiedzmy 7-9k sciany, płytki, panele, jakies drobne przeróbki instalacji, gdzieś zabudowy z G-K

W powyższych kosztach dałoby się to ogarnąć.
@Sabarolus: no i jeszcze dolicz meble do pokojów i TV do salonu. To wyjdzie 5-10k w zależności co tam chcesz wstawiać.

Zasadniczo można liczyć 500 zł - 1000 zł za metr wykończenia. To są jakieś tam widełki bo trudno ocenić czego tam dokładenie potrzebujesz i na jaką jakość się nastawiasz.
@szcz33pan: Tego już nie doliczałem bo w sumie nie wiem co dla kogo znaczy "można się już wprowadzić". Może niesłusznie założyłem, że podobnie jak ja, ktoś chce już być u siebie niezależnie od faktu, że w większości widzi puste ściany;). Dlatego napisałem tylko o łóżku i szafie. Jeżeli mowa tu o kompletnym mieszkaniu, gdzie jest już wszystko to koszty trochę skoczą...
@KornixPL: powiem tak. Imho, jesli Ci zależy i poszukasz, to możesz taniej niż @Sabarolus pisze. Bo kupisz używane agd za 30-50% wartości nowego, tak samo z szafkami (często ludzie sprzedają fajne zestawy zbudowane do ich kuchni na wymiar. naszukasz się, ale możesz znaleźć taki, że przypasuje Ci prawie idealnie np zabraknie Ci w nim 1 czy 2 szafek, albo 1 czy 2 wyrzucisz bo będzie za dużo - i zapłacisz 1500