Wpis z mikrobloga

Kojarzycie mireczki europalety, nie? Meble z nich przez chwilę stały się popularne aż do porzygu. Natomiast zawsze mnie bawiło, że wszyscy specjalizujący się w 'produkcji' mebli z palet zwykle brali ładniutkie, równiutkie i świeże europalety na warsztat i czasami koszt takich mebli był porównywalny z czymś ładniejszym, ale zrobionym ze standardowych elementów.

Ja sobie wziąłem na warsztat takie dwie paletki, mocno zdezelowane i zrobiłem równie mocno pokrzywiony stolik. Od początku planowałem, że nie będzie równy, bo szlifowanie tego materiału do wyrównania byłoby bez sensu (łącznie z tym, że są tam gwoździe). Natomiast w efekcie wygląda tak ciekawie, że nawet nie żałuję, że nie jest na prosto, straciłby sporo charakteru i tego ciężaru. Jest też na tyle prosto, że kubek stoi stabilnie.

Natomiast, co jest dla mnie najfajniejsze, te palety nie wzięły się znikąd. Rok temu zbudowaliśmy na nich scenę i robiliśmy na nich wydarzenia kulturalne. Teraz przyszedł czas scenę rozebrać, więc zostawiłem sobie pamiątkę w postaci takiego stolika nocnego. Natomiast metalowa rama to mój pierwszy spaw z resztek płaskownika, który mi został po robieniu neonu. Też krzywe, ale chyba pierwszy raz w życiu trzymałem spawarkę.

Koszt wszystkiego to tylko koszt kleju i kołków którymi łączyłem klocki, ale bez dobrych narzędzi by było trudniej. Kupienie multitoola to była bardzo dobra decyzja, przydaje mi się do wszystkiego, chyba częściej niż wkrętarka. Radziliście mi tutaj trochę, więc dzięki.

#tworczoscwlasna #stolarstwo #meble

Tutaj budowanie klocka.
Pobierz z--x - Kojarzycie mireczki europalety, nie? Meble z nich przez chwilę stały się popul...
źródło: comment_QKtn5MgVwvlmprfAX90QhJIbQnHt0lsw.jpg
  • 4
@z--x:

Natomiast zawsze mnie bawiło, że wszyscy specjalizujący się w 'produkcji' mebli z palet zwykle brali ładniutkie, równiutkie i świeże europalety na warsztat i czasami koszt takich mebli był porównywalny z czymś ładniejszym, ale zrobionym ze standardowych elementów.


Bo nikt nie zapłaci za krzywy stolik z wartością sentymentalną. Do tego jest po prostu szybciej, dostępna jest każda ilość i nie ma niespodzianek. Ze staroci to mogą zbijać tacy majsterkowicze jak ty,