Wpis z mikrobloga

Posiadam Mazde 3 (2005) z silnikiem 1.6 z podtlenkiem gazotu #lpg i od jakiegoś czasu mam problem z instalacją.
Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o motoryzacje i schemat działania instalacji gazowych, tak zaznaczę na wstępie :)
Instalacja, którą posiadam zapewne nie jest jakaś ultra super wypasiona ale problemów większych z nią nie miałem aż do teraz. Pacjentem jest instalacja Elpigaz z wtryskami I-Plus-S Arco (silent), reduktor Cometa-i. To chyba najważniejsze części, jak nie to podam więcej szczegółów. No dobra, ale co jest nie tak...samochód jest jednym wielkim mułem. Bardzo słabe przyspieszenie, na biegu jałowym często obroty spadają i silnik potrafi zgasnąć, szczególnie przy biegu wstecznym jak cofam. Spalanie uważam, że tez wzrosło. Byłem w stanie zejść poniżej 9l / 100km, a teraz ciężko poniżej 9,5-10l zejść. Widzę, że nie jest to auto z wakacji gdy latało całkiem okej. Ostatnio polatałem trochę na benzynie to te marne 105 koni rwało asfalt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na benzynie brak jakichkolwiek oznak falowania obrotów itp, co na gazie ma miejsce. Co jest nie tak? Przegląd robiłem rok temu, teraz miałem też wykonać, ale chciałbym się dowiedzieć co może być powodem takiego stanu rzeczy. Może polecicie dobrego gazownika z #warszawa? Rok temu byłem u tego pana: http://darmil.com.pl/ i był całkiem w porządku, rzeczowy i konkretny. Z góry dzięki za sugestie.

#motoryzacja #mazda #samochody
  • 30
@Stixer: Energy Gaz Polska
Powodów może być kilka. Tankujesz np #!$%@? gaz. Albo Ci się mapa rozjeżdża, wtryski padają, parownik pada. No różnie może być. Pojedź tam gdzie napisałem. Sam chyba się muszę wybrać bo mam mały problem właśnie z gaśnięciem :D
@Invisible22: Gaz tankuje od zakupu auta głównie na 2-3 tych samych stacjach, więc ja bym odrzucił ten wątek.
Dobry ten warsztat? Ciekawy temat mają na lpg forum :P Fakt, że sprzed paru lat, może się coś zmieniło od tamtej pory.
@Invisible22: Z tego co kojarzę to ustawiane było wszystko "od zera" i faktycznie wtedy auto jeździlo tak, że nie było różnicy między lpg, a benzyną. Teraz niestety różnica jest mega odczuwalna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Stixer: No to musisz podjechać i sprawdzić na kompie. O ile masz podpiętą sondę. Wszystko wyjdzie na wykresie i przy okazji sprawdzą Ci mapę. Bo rozumiem, że takie rzeczy jak filtry to były wymieniane? Tak samo jak świece i przewody WN? :D
@Stixer: Ty no to #!$%@? ten przegląd Ci zrobili XD
Przy każdym przeglądzie pełnym instalacji robi się mapę (o ile trzeba) oraz wymienia na pewno filtry i sprawdza szczelność. Dodatkowo można spr przeowdy WN. 20k kilometrów bez wymiany czegokolwiek to za dużo. Powinno się max co 15tys.
@Invisible22: Dlaczego #!$%@?? Rok temu miałem kompleksowy przegląd i było super, w tym roku jeszcze nie robiłem i właśnie chce zrobić z tym, że chciałem poznać w miarę możliwości czym takie zachowanie auta może być spowodowane. Brak wymiany filtrów okej, rozumiem, że powinno być to robione częściej, ale czy przyczyna może leżeć gdzieś głębiej?
@Stixer: No trochę dziwne, że po ok roku Ci samochód źle chodzi. Ja jeżdżę od dawna na LPG i nigdy co rok nie muszę ustawiać wszystkiego od nowa. Ba, nawet mapy nie. Tylko lekkie poprawki.
Czym to pisałem wyżej :) LPG to może być sporo czynników.
Z ciekawości. Ile płaciłeś za taki przegląd?
@Invisible22: 180zł, wymiana filtrów, sprawdzenie szczelności no i ustawienie sterownika od zera. Po tej akcji samochód też zaczął w ogóle inaczej chodzić, w sensie lepiej, więc ja byłem bardzo zadowolony. A, że teraz się coś grubiej sknociło to ciekawe czemu.
@Invisible22: Niestety jadąc nie miałem ustawianej mapy. Pan mi ustawił wszystko na sucho, kazał się przejechać po okolicy, włącznie z ekspresówką jakąś, gdzie można przycisnąć. Pojechałem na przejażdzke, zrobiłem ze 20km, autko zapierdzielało jak głupie, wróciłem do warsztatu, posprawdzał jeszcze raz wszystko i tyle. Zero problemów.
W EGP.pl ustawiają w trakcie jazdy?
@Stixer: Tego nie wiem. Jak pisałem, mnie ustawia kolega. I robimy to podczas jazdy z róźnymi prędkościami itd. Jak Ci się bardzo nie spieszy to zapytam go czy by i Twojego autka nie spr przy okazji robiąc moje :)
@Invisible22 Jestem po wizycie. Wymienione filtry od instalacji gazowej + rekonfiguracja mapy i auto jak nowe. Nie gaśnie, jezdzi chyba lepiej niż na benzynie. Mam sprawdzić luzy zaworowe profilaktycznie i świece wymienić. Myślę, że będzie okej. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.