Wpis z mikrobloga

Cześć Mirky & Mirabelky!

Razem ze znajomymi z teamu SpamHunter.pl stworzyłem narzędzie przy pomocy którego uprzykrzamy życie spamerom a zdobyte w ramach polowania pieniądze przekazujemy na konta różnych fundacji charytatywnych (w ostatnim czasie wspieramy Fundację "Gajusz" z Łodzi, która dzięki nam otrzymała już blisko 10 tysięcy złotych).

Walką ze spamerami zajmujemy się blisko dwa lata i przez ten czas udało się nam utrzeć noska nie jednemu "Januszowi biznesu", który myślał, że może sobie spamować ile wlezie bez żadnych konsekwencji. Dzięki naszej mrówczej pracy, firmy trudniące się zbieraniem adresów email, sprzedawaniem baz danych oraz wysyłką niezamawianych informacji handlowych mają znacznie utrudnione życie.

Założyliśmy konto na Wykop.pl ponieważ tak duża społeczność ma ogromną moc a my chcielibyśmy od czasu do czasu i w miarę możliwości troszkę ją wykorzystać do naszych niecnych, aczkolwiek prawych, celów.

Użytkownicy, którzy mają problemy z nachalnym spamem proszeni są o kontakt pod adresem: zgloszenia@spamhunter.pl - dajcie znać, chętnie Wam pomożemy!

Pozdrawiamy,
Zespół SpamHunter.pl

PS:
Dla osób obserwujących #programowanie mamy małe #rozdajo - 63 numer magazynu "Programista" (wydanie elektroniczne, PDF):


Uwaga, plik będzie dostępny tylko 48 godzin!

Tagi:
#internet #spam #it #dziendobry
  • 16
@masterix: serio.

Otrzymując taką wiadomość, dostajesz od razu informacje o firmie i o tym, czym się zajmuje. W mojej ocenie, jest to wystarczające, by uznać, że mamy tutaj do czynienia z marketingiem realizowanym bez mojej uprzedniej zgody.

Nawet jeśli uznamy, że wiadomość nie spełnia definicji informacji handlowej z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, to jednak jest wysyłana dla celów marketingu bezpośredniego, a zatem podpada pod zakaz z art. 172 prawa
@SpamHunterPL: a jak jest z firmami? Zapis, który cytujecie chroni chyba tylko osoby fizyczne? Mam na stronce firmowej (a kto nie ma) upubliczniony email i każda nowa skrzynka po kilku miesiącach tonie w niezamówionych informacjach handlowych :/
@ecco: nie ma znaczenia czy skrzynka należy do osoby prywatnej czy firmy, spam to spam, bez zgody właściciela nie wolno przesyłać mu wiadomości noszących znamiona niezamawianej informacji handlowej w dowolnej formie, np. modnych "zapytań handlowych".
@SpamHunterPL: dobrze wiedzieć. Jak się teraz zastanawiam, to od klasycznego spamu bardziej wkurza mnie cold mailing na imienną, firmową skrzynkę. Po kilka maili, każdy udaje spersonalizowanego. Panie Łukaszu, czy miał Pan chwilę... Panie Łukaszu, czy mogę sekundę... itd. itp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SpamHunterPL: No to mam takich firm sporo..
A powiedz mi jak wygląda kwestia zapytania o współpracę/podwykonastwo. Bo to też z jednej strony oferowanie usług, ale takie agencje reklamowe to często szukają freelancerów w różnych dziedzinach. Jeśli szukają na swojej stronie to jest ok taka oferta pewnie?
@SpamHunterPL: ja miałem jedną batalie ze spamerem, ewidentnie spam to był bo z coraz dziwnych domen przychodziły do mnie emaile w tym samym szablonie to był polak, pisałem próbowałem się wypisać z tego lecz nie dało się, aż w końcu zacząłem szperać szukać w sieci kto to jest aż w końcu znalazłem numer tej osoby a dokładniej jego dziewczyny i o 3 w nocy zadzwoniłem i poprosiłem o zaprzestanie nielegalnego spamowania.
@ecco cóż, każdy spam jest wkurzający :)

@masterix jeśli właściciel danej skrzynki email wyraża zgodę na otrzymywanie zapytań ofertowych w określonym zakresie poprzez np. ogłoszenie na swojej stronie internetowej, to nadesłanie cv/oferty/odpowiedzi nie stanowi żadnego czynu niedozwolonego.

@Rexikon kolega ( ͡° ͜ʖ ͡°) opowiadał mi kiedyś jak podrzucił spamerowi maila w postaci PDF-a z dodatkowym nadzieniem, które niczym turkuć podjadek dokonało spustoszeń w zasobach bazodanowych. Były groźby, wyzwiska,
@SpamHunterPL: formularz nie wysyła wiadomości, po kliknięciu na logo dostaję 404. Brakuje polityki prywatności czy jakiegoś dokładniejszego opisu tego, co robicie. Przyznam, że nie wzbudza to zaufania ;)
@SpamHunterPL: a co radzicie na spam wysyłany od właścicieli skrzynek pocztowych? Chodzi przykładowo o maile z treścią w stopce:

List przekazany przez Wirtualna Polska Media S.A. na zlecenie firmy:

nazwa firmy i jej dane

List został wysłany zgodnie z regulaminami kont pocztowych Wirtualna Polska Media S.A.

Zakładając skrzynkę godzę się na umowę a w niej prawdopodobnie stoi, że muszę się zgodzić na spam...