•  

Byłem dziś w banku wpłacić pieniądze. Jako, że akurat w tym banku mam tylko kartę kredytową i żadnej karty do kont, to musiałem wpłacić w kasie. Pani ładnie przeliczyła dane jej 5000 pln, a że system szwankował i trzeba było czekać, to z nudów przewertowała je nawet 3 razy.
    Po kilku minutach komputer się odmulił, więc można było dokończyć wpłatę. Dostałem kartkę do podpisu z prośbą o sprawdzenie czy wszystko się zgadza. Nigdy tego nie robię, jedynie się podpisuję i oddaję kartkę. Dzisiaj było inaczej i nawet nie wiem dlaczego, spojrzałem na kartkę. A tam ewidentny błąd. Zamiast 5 tys. było 7000. Nikt nie patrzył, więc... oddałem pani kartkę ze stwierdzeniem, że no raczej się nie zgadza. Dziwną miała minę; ulga ewidentnie malowała się na jej twarzy. Wątpię, czy nawet jeśli bym to podpisał, to czy faktycznie by te dwa tysiące także pojawiły się na moim koncie. Nawet wtedy o tym nie pomyślałem. Na pewno zaoszczędziło to sporo czasu i stresu owej kobiecie.
    Dostałem długopis. (ʘ‿ʘ)

Aż mi się przypomniała historia jak miałem 18 lat, gdy w pierwszej swojej "poważnej" pracy pojechałem zatankować samochód służbowy (dowóz jedzenia ( ͡º ͜ʖ͡º) ) z pieniędzmi otrzymanymi z firmowej kasy. Zatankowałem gazu za 50 pln, poszedłem do kasy aby zapłacić, dałem banknot i dostałem 50 złotych reszty. Chwila, chwila. Przecież dałem kasjerowi 200 pln, więc brakuje stówki. Upomniałem się o to, a kasjer dał mi tę stówę bez słowa sprzeciwu, uznając, że widocznie musiał się pomylić. Po przyjeździe do firmy rozliczałem się z pieniędzy z zamówień i paliwa. Pieniędzy było za dużo... o stówę. Okazało się, że to mi się w głowie coś uwaliło i wcale nie miałem banknotu dwustuzłotowego, a jedynie 100 złotych. Komentarz współpracowników? Ciesz się, jesteś do przodu. Wtedy to było 20 godzin mojej pracy!
    Co zrobiłem pod koniec dnia pracy? Jak wracałem autobusem do domu, to po drodze wstąpiłem na tę stację z przeprosinami i stówą w ręku. Facet nawet nie wiedział co powiedzieć.

Jakoś nie umiałbym nic ukraść.

#czujedobrzeczlowiek #truestory

+: emilkos8, S..........C +4408 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (14)

TL'DR
    Pluśnij i wygraj termofor + sos zero kalorii na pomoc Benkom.

Mirabelki i Mironki, pomoczu!

Od prawie tygodnia zbierane są pieniądze na znane na wykopie Benki #wykopdlabenkow i niestety - zbiórka idzie tragicznie.
    Potrzebne są pieniądze na już, są to bieżące potrzeby a kwota jak na Benkowe warunki - astronomiczna.
    Bardzo Was proszę w imieniu tych wielkich mord o chociaż symboliczną złotówkę na rzecz psiaków.

LINK DO ZBIÓRKI, KLIKNIJ PLOX

Żeby zachęcić Was chociaż do plusowania tego wpisu organizuję #rozdajo
    Dla jednego szczęśliwca przygotowałam lamkowy termofor w sam raz na nadchodzący chłodek.
    Do kompletu jeden z moich ulubionych sosów 0 kalorii który można dodać do owoców, lodów, do kawy albo lać prosto w paszczę :3 (smak można zmienić, jak ktoś nie lubi takich szaleństw).

TAK WIĘC PLUŚNIEM BO UŚPIEM, BO ROZDAJO

A teraz o co chodzi, jeżeli ktoś nie wiem kim są Benki:

Fundacja Bernardyn znajduje się w Anielinie w województwie łódzkim. Jest to takie miejsce, w którym olbrzymi psi seniorzy mogą liczyć na godną starość.
    Jest to swojego rodzaju hospicjum dla psów. Zdecydowana większość z tych zwierząt już nigdy nie znajdzie domu. Aktualnie mają pod opieką 130 psów oraz 10 koni.
    Pod swoje skrzydła biorą psy przede wszystkim stare, chore, kalekie, z problemami psychicznymi, niechciane przez nikogo - innymi słowy przypadki beznadziejne. Nierzadko zabierane są ze schronisk rozsianych po całej Polsce.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, utrzymuje się tylko i wyłącznie dzięki darowiznom oraz dzięki prywatnym pieniądzom założycieli. Dlatego też często brakuje pieniędzy.

Jeśli ktoś nie przepada za wysyłaniem pieniędzy (chociaż Fundacja rozlicza się regularnie ze wszystkiego przedstawiając faktury zakupu, wszystko to dostępne jest na ich stronie do której link podam niżej).
    to istnieje lista produktów zawsze potrzebnych, które można wysłać lub przywieźć bezpośrednio na miejsce:

CIĄGŁA LISTA POTRZEB:

- każda ilość suchej karmy BRIT ADULT lub BRIT ADULT LARGE. w tej chwili psy zjadają ponad 600 kg. Zagłodzony bernardyn zje dziennie ok. 1,5 kg suchej karmy i 5-8 l. gotowanego, gęstego makaronu, ryżu z mięsem i warzywami.
    - Maślanka, jajka i tłuczone skorupki kurzych jajek (najlepiej utarte np. w moździerzu)
    - każde ilości makaronu, ryżu, suszonych warzyw, suszonych ryb, oleju słonecznikowego.
    - koce, kołdry, plastikowe legowiska
    - budy XXL i XL
    - materace, sienniki, koce, ręczniki (mogą być używane, niepotrzebne),
    - legowiska dla zwierząt,
    - plastikowe lub metalowe miski, służące do podawania posiłków i wody zwierzętom,
    - słoma,
    - owies, siano dla koni,
    - siatka ogrodzeniowa,
    - obroże, smycze,
    - gaza, środki opatrunkowe, bandaże, rivanol, octenisept, środki do pielęgnacji uszu.

Mirabelki i Mireczki, wierzę w Wasze dobre serca. Już wielokrotnie pokazaliście, że Benki mogą na Was liczyć. Wyrzućmy ten wpis w gorące.
    Dziękuję za uwagę!

Strona Fundacji, można tutaj przelać grosz bezpośrednio także za pośrednictwem PayPal

FB Fundacji, warto dać lajka, Pani Ewa przedstawia losy podopiecznych

#pies #psy #zadarmo #pomagajzwykopem #zwierzaczki #smiesznypiesek #zadarmo #lama #jesien #wykopefekt wołam też ludzi obserwujących mój tag #piesekpremier bo wiem że na Was zawsze można liczyć :3
    pokaż całość

odpowiedzi (35)

1. Sprzedaj na allegro dysk uszkodzony za 1zł
    2. Kupje Janusz i płaci za dysk (wybiera list ekonomiczny)
    3. 3 dni po zakupie robi spór na allegro gdzie jest dysk!
    4. Dysk dochodzi i patrzy że cena za przesyłkę się rózni o 1,60!
    5. Oddaj 1,60zł!
    6.Janusz twierdzi ze dysk jest uszkodzony i prosi o rozwiązanie sprawy
    7. Janusz żąda wymiany na inny towar wolny od wady (nowy sprawny dysk)
    Mireczki żegnajciu, odchodzu.. będę siedzieć za 1zł i próbe przywłaszczenia 1,60 ;(
    #januszebiznesu #januszeallegro
    pokaż całość

odpowiedzi (36)