Wpis z mikrobloga

Drobne porównanie 3 szczoteczek
Seysso Basic (c. ok 250zł), Sarmocare s100 (c. ok 17-21$), Xiaomi Soocas X3 (c. ok. 40-42$)

Pierwsze wrażenia po zmianie ze zwykłej elektrycznej? - Dziąsła sprawiaja wrażenie jakby własnie ktoś je wymasował. Odczucia jak po relaksacyjnym masażu :) Same zęby są czystsze i jeśli ktoś ma problem z uzyskaniem białej barwy to tutaj zauważy delikatną zmianę. (niektórzy maja po prostu taką "kość" i bielutkie zęby mimo używania różnych past, piaskowania itd. nadal nie będa bielutkie). Jak z 10lat temu zmieniłem zwykłą szczoteczkę na elektryczną to nie wyobrażałem sobie powrotu do tradycyjnej, tak teraz nie wyobrażam sobie powrotu do elektrycznej. Pierwsze mycia radzę zrobić na najsłabszych trybach, aby się przyzwyczaić do zmiany.

Końcówki do S100 kupiłem tutaj co daje: 10 pieces / lot , US $ 1.43 / piece a do X3 za kilka centów w gearbest (co pewnie już nie wróci więc teraz dobra cena to 6-7$ za 2szt.

Sarmocare S100 znana jest pod różnymi markami np. Alfawise S100 lub Digoo DG-YS11

Nie używam apki do szczoteczek, ale gdyby ktoś mogl to niech podrzuci linki do instalek i podpowie coś wiecej o tych aplikacjach. Co można odczytac (poza stanem baterii) ciekawego w takiej aplikacji itd. Podobno można dowiedziec sie ktore strefy "olewamy" przy szczotkowaniu, ale żeby tego sie dowiedziec to pewnie trzeba szczotkować w okreslonej kolejnosci... jakiej? Moze użytkownicy aplikacji podpowiedzą jak szczotkować by odczyty były ciekawsze z aplikacji?
Do soocas x3 ponoc jedyna apka anglojezyczna to https://apkpure.com/soocas/com.soocare.international
Z jaką inną aplikacją mozna jeszcze ją sparować ?

#gearbest #banggood #aliexpress #zeby #zdrowie #soocasx3 #xiaomi #seysso #sarmocare #soocas #soocare
widmo82 - Drobne porównanie 3 szczoteczek
Seysso Basic (c. ok 250zł), Sarmocare s100...
  • 49
@blantek: przejezyczenie. tak, polecam sarmocare bo jakos nie widzę sensu dokładania 2x wiecej do xiaomi do ktorej też droższe są końcówki.
Jak ktoś wie jak dodać chmurkę z korektą przejęzyczenia to będę wdzięczny.
@widmo82: a ja np. nie lubię sonicznych. A co do większej czystości zębów w sonicznej względem elektrycznej, to bym się spierała. Wyniki obu metod są bardzo porównywalne.
@widmo82: ale ja mówię o badaniach naukowych (na oral b i sonicare jako głównych bohaterów obu kategorii). Sama jakiś czas temu szukałam takich prac, by pacjentom przekazać wyniki 'która lepsza'. Co do bieli zębów, to elektryczne też mają główkę gumkę + tryb, który sprawi, że osady się zmniejszą.