•  
    Brzytwa_Ockhama

+572

Ojkofobia jako aparat władzy

Osobowość Polaków według Fanów Daniela Magicala, moje osobiste dochodzenie w sprawie memów z małpą

Wszyscy widzimy memy z małpą wyobrażającą cechy niektórych Polaków. Koncepcja, że je wyrażają rodzi się w sierpniu 2016 roku a we wrześniu następuje rozlanie jej po wykopie. Jest to obraz oczywiście nieprawdziwy, skrajnie hiperbolizujący i często, zamiast wyrażać pewne cechy, tworzy je z niczego i przypisuje innym. Przypomnijmy sobie jak było z Darwinem, jego małpa miała wyrażać jego głupotę, zacofanie, brak inteligencji i grubiańskość samego uczonego. Te same cechy wyrażała małpa Darwina co małpa wyobrażająca Polaków. Fani tych memów najwyraźniej nie wyczuwają szkód które robią tym samym w umysłach ludzi je oglądających ale też w umysłach ich samych. Jest to mem narzekania i krytyki bez podstaw, mem ojkofobiczny.

Ojkofobia jest nieuzasadnionym poczuciem żałości wobec własnego "Domu" - bliskich, narodu, kultury czy nawet cywilizacji. Wyraża się nie tylko w internecie, ale także w sztuce, polityce i literaturze. Gross piszący o polskiej odpowiedzialności za śmierć tysięcy żydów jest ojkofobem, człowiekiem który nie zna polskich realiów i koncepcji stojącymi za nimi. Można oczywiście, krytykować właściwe cechy Polaków, ale projekcja ich za pomocą nie słyszanego nigdy *ament i *bicie żony po mszy jest objawem czegoś głębszego - swoistego wyrzeczenia się rozumu i logiki, krytyką bez założeń, marudzeniem bez chęci naprawiania.

Tag danielmagical także rodzi się na przełomie sierpnia i września 2016 roku, przypomnijmy sobie, oczywiście skrótowo na czym polegało jego popularność - był degeneratem i to ludzi kręciło, chcący go oglądać tworzyli obraz patologii a potem, jakże inteligentnie, wyabstrachowali jej cechy. Te cechy, za które każdy z nas ponosi odpowiedzialność przeniosły się na darwinowską małpę, chłopca do bicia, projekcję która egzystuje w umysłach ich twórców jako "Ja, jako twórca jestem wolny od tych cech, krytykuje jawnie się od nich odsuwając"

Umniejszenie cech umysłowych Polaków ma źródło, oprócz danielamagicala, jeszcze w jednym miejscu. To pewien jegomość który w internecie jest nazywany - Testovironem. Jego filmy, pełne pogardy i karachanowego trollingu miały w założeniu uderzyć w Polaków mających kompleksy, wyśmiać je. Filmy te jak i sama osoba jednak niczego nie proponują i nic nie naprawiają, obrażając przy tym wszystkich, ale w końcu taki jest cel portalu karachan który anonimowo stalkował, obrażał i wywoływał zdenerwowanie olbrzymiej masy ludzi. W końcu pierwszy wpis z małpą tego rodzaju jest także otagowany testoviron - https://www.wykop.pl/wpis/18802437/sluchajac-tego-pierdolenia-o-zamachach-i-o-tym-jak/
    Założenie kompleksów Polaków jest założeniem błędnym, olbrzymia ilość naszych rodaków spełnia się bez większych problemów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Różnica jest, aż, umysłowa, osoby tworzące memy z małpą i uwielbiające Testovirona znajdują jakąś ich krytykę w samych sobie - u swoich znajomych i w rodzinie.

Narodowe obrażanie rodzi się z niemocy, niemocy zmian i chęci. Osoby pełne problemów mogę zgodnie z psychologicznym pojęciem dokonać projekcji - przemieszczenia swoich cech na inne osoby ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia) ) Taki świat jest światem niezmiennych własności i cech. Zmiana bowiem nie zaczyna się gdy siłą zmieniasz drugą osobę, lecz wtedy gdy Wolą, tą Nietzscheańską Wolą Mocy, zmieniasz samego siebie. To wiedział i Jezus mówiąc o swojej belce i Sokrates mówiąc o wiedzy wrodzonej, to wiedział sam Fryderyk wychodząc ze swoim nadczłowiekiem.

Bardzo łatwo jest stworzyć krzywdzący mem lecz bardzo trudno sobie uświadomić, że tą małpą się w jakiś sposób jest. Zmiana siebie i idealistyczne krytykowanie innych pochodzi z założenia, że Ja/Ego znam środowisko które uznaje w całości za złe. Memy typu "Niedziela Polaka" jest memem w gruncie rzeczy mówiącym wiele o jego twórcy, to osoba która nie ma Woli Mocy, żeby zmienić swojego otoczenia, środowiska, ale nie ma też mocy żeby zmienić siebie przez co musi rekompensować swoje problemy generalizacją. Gdyby to była jeszcze stereotypizacja przykładu: Polaków złodziei lub chytrego Żyda można by to było w jakiś sposób zrozumieć. Ale dzisiejsze memy atakują totalnie: obiad, pożywienie, słowa, życie, dni takiej projekcji a nawet wyglądanie i niektóre zwroty. Nie łudźmy się, że jest to tylko mem. Czy dałbyś dziecku na imię Janusz? Za pewne nie i ma to źródło w memach - jednostkach wyabstrachowanych infromacji.

Nie można być Polakiem wobec takiego memu, jest on totalny a jego przeciwieństwa, pozytywnego Polaka - nie ma ponieważ ludzie tworzący te memy nie wiedzą w jaką stronę chcą podążać. Wiedzą tylko jedno - muszą wyjść ze swojej sytuacji, transcendując siebie poza aktualnego siebie, wychodząc z nory danielamagicala i słów Testovirona które prawdziwie są na tyle na ile większa część osób je uzna. To zaczynanie krytyki od innej osoby a nie od siebie jest źródłem wszelkiego rodzaju kłopotów - rodzinnych, małżeńskich i narodowych. Do pracy więc, za siebie, drodzy rodacy!

Obserwuj #ockham

Moje inne wpisy:

O żydowskiej manii Stalina pod koniec wojny - https://www.wykop.pl/wpis/27387329/zydzi-i-koncepcja-zsrr-o-zydowskiej-manii-stalina-/

O Coco Chanel i faszyzmie lat 30tych - https://www.wykop.pl/wpis/27026827/coco-chanel-i-faszyzm-jak-mala-czarna-miala-uderzy/

O trójpodziale władzy wg. Arystotelesa https://www.wykop.pl/wpis/25440805/trojpodzial-wladzy-demokracja-i-tyrania-chcialbym-/

#gruparatowaniapoziomu #4konserwy #publicystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #memologiastosowana #filozofia
    #psychologia #socjologia #polak #socdem #literatura #sztuka

źródło: małpaDarwina.jpg

• poprzednie komentarze (28)

•  

@SzymonCzarownik: @Lawrence_z_Arabii: @Brzytwa_Ockhama:

dlaczego nikt nie ma pretensji o żarty z holocaustu, z Ukrainy, ale z Polaków żartować nie wolno? Moralność Kalego.

•  
      L...............i

+169

@P_O_L_A_C_Z_E_K: już raz to gówno orałem tym memem.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: wykop.pl

•  

@Lawrence_z_Arabii: @Brzytwa_Ockhama: tak, wasz punkt jest bardzo dobry i się z tym zgadzam, chciałem tylko nadmienić że można te memy lubić pomimo tego że kocha się własny kraj :D

+: Brzytwa_Ockhama
    •  

Dobra zarzutka, widać napracowanie.

•  

Teraz ryt psycho-społeczny autorów.

Zazwyczaj są to osoby skrajnie nieprzystosowane społecznie, posiadające ogromne kompleksy, które próbują leczyć je za pomocą poniżania innych. To jeden z podstawowych mechanizmów obronnych, współgrający z projekcją psychologiczną.

@Lawrence_z_Arabii: Spodziewałem się wszystkiego, ale nie tego że anonim z wykopu będzie tworzyć amatorską pseudo-psychoanalizę autorom memów. Tutaj nawet nie ma analizy, to jest po prostu lista obelg i próba zaatakowania (i poniżenia!) poprzez zarzucenie komuś zaburzeń i problemów psychicznych.

Zanim ktoś napisze, że to nie prawda, przypomnijcie sobie ile razy słyszeliście "Hurr durr i to właśnie przez X Polska jest taka jaka jest" gdzie pod X należy wstawić dowolną ktytykowaną cechę Polaków.

@Lawrence_z_Arabii: Słyszałem to zdanie wielokrotnie w kontekście tzw. cech narodowych Polaków ujawniających się np. w czasach kryzysowych XVIII wieku. Nie jest prawdą, że warcholstwo i sobiepaństwo przyczyniło się do upadku Rzeczypospolitej?

•  

@Brzytwa_Ockhama:

Ad1: Dodałbym do tego jeszcze sprawę z obecnym rządem. Zapomnijmy na chwilę o tym, czy to dobry rząd czy zły. Spójrzmy tylko na ich wielki nacisk jaki kładą na przywrócenie temu narodowi godności, na odwrócenie komunistycznych kłamstw, odbudowanie zniszczonej reputacji, generalnie na wpojenie ludziom że Polak to też człowiek.

I teraz następuje interesująca sytuacja: ogromna nienawiść i opór jakie te działania napotykają. Opór przed uznaniem Polski i Polaków we własnych oczach jako wartości samej w sobie, jako wartości człowieka. Kuriozum podąża dalej: Polacy walczą o interes Niemiec w kwestii odszkodowań, w kwestii gazociągu, w kwestii dochodzenia do prawdy względem Rosjan, nawet bandziory są cool, tylko aparat sprawiedliwości się do nich przypierdala.

Ad2: można na pierwszy rzut oka stwierdzić, że filmy takie jak "300 mil do nieba" czy generalnie kultura która mówiła wprost: Zachód to coś lepszego, Polska to coś gorszego była bardzo nie na rękę polskim władzom komunistycznym. Ale prawda jest inna, bo ów kultura budowała w Polakach poczucie swojej gównianości i braku wartości samej Polski, powodowała że człowiek przekonywał się iż nie ma o co walczyć nad Wisłą, wszystko jest gówniane i trzeba się zgodzić z narzutem obcego systemu, który zawsze będzie lepszy niż zero.

Myślę, że generalnie Ojkofobia to bardzo interesujący temat względem propagandy i pokazujący jak głęboko propaganda może się zakorzenić. Bo propaganda to nie tylko powtarzanie w kółko, czy kłamstwa, to właśnie super głęboki tok myślenia, który człowiek zaczyna rozpoznawać jako swój własny i późniejsza próba tej zmiany napotyka na ogromny opór.

Opór jest kolejnym ciekawym etapem, gdyż taka osoba która czegoś nienawidzi, myśli już wbrew jakiejkolwiek logice. Przykładowo nienawidzi sąsiada i jeśli dym będzie leciał na jego podwórko nawet z drugiej strony to on i tak oskarży sąsiada o to że pali grilla. Jeśli nawet ktoś takiej osobie udowodni że to nie sąsiad pali grilla to taka próba spotka się i z agresją i z podsumowaniem, że "somsiad rozpoczął te grillowanie i to jego wina".

Ad3: Dlaczego jednostka jest ważniejsza od rodziny czy to na wschodzie czy na zachodzie? Otóż właśnie dlatego, że propaganda uderza w jednostkę od samego początku, buduje a nie zmienia jej światopoglądu. Dlatego imigracja jest tak ogromnie istotna dla ludzi budujący swój porządek rzeczy, bo osoba emigrująca, czy to do innego miasta na studia, czy innego kraju naturalnie przyjmuje za autorytet kogoś kto już tam jest autorytetem (tv, internet, itd). Autorytet pokazuje co jest plusem co minusem. Jaki styl życia jest i jaki ma być, itd.

+: Brzytwa_Ockhama, PawelW124 +13 innych
    •  
      L...............i

+9

kolejny psychiatra internetowy, i jeszcze ten pseudonaukowy ton, błagam wincyj XDDD

@smaledz: taki pseudnaukowy, że przewidziałem pewne wasze zachowania. Pisałem:

Jak skrytykujesz obrażanie swojego narodu, to usłyszysz od autorów coś w stylu: "Hurr durr nie masz dystansu do siebie".

Jednak przecież to sam autor nie ma żadnego dystansu, a obrażanie swoich ma być jego symulacją. Przecież autorzy wcale nie utożsamiają się ani z tymi cechami, ani z "Polakami" to są we własnym mniemaniu cudowne kwiatki, o których nie można nic złego mówić.

A kilka minut później @dqdq1 napisał

Tobie po prostu brakuje dystansu do siebie i swojej narodowości- wyjmij kija z dupy.

I jeszcze dał ci plusa XD

Zresztą, ty jesteś zwykłym lewicowym trollem na stronie ze śmiesznymi obrazkami. Twoje komentarze i wpisy nie mają żadnej merytorycznej wartości, zwyczajnie rzucasz gównem w ludzi, których uważasz za wrogich twojej opcji politycznej.

+: Brzytwa_Ockhama, Usmiech_Niebios +7 innych
    •  
      L...............i

+12

A co by było gdybym był gejem? W Norwegii? Nic. Normalnie mógłbym żyć. W Polsce dostałbym pewnie po ryju bo idę z chłopakiem za rękę. Mam kochać ten kraj, który mnie nienawidzi? Nigdy

@lagusil: Norwegia jest w Schengen, nie wiem po co się tu męczysz, skoro tak nienawidzisz Polski.

+: Brzytwa_Ockhama, PawelW124 +10 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama: Małpa nie ma nic wspólnego z ojkofobią. To zwykła satyra. Przecież ten mem nie wyśmiewa narodu jako takiego tylko pewne zachowania, które często są zauważane.

•  
      L...............i

+3

ze niby ja?

@dqdq1: A kto? Ja pisałem, że jak ktoś nie lubi memów z małą to nie ma dystansu do siebie?

+: Brzytwa_Ockhama, Usmiech_Niebios +1 inny
    •  

dlaczego nikt nie ma pretensji o żarty z holocaustu, z Ukrainy, ale z Polaków żartować nie wolno? Moralność Kalego.

@lagusil: Zaraz zaraz skąd wiesz że nikt nie ma pretensji?

+: k...1
    •  

@Lawrence_z_Arabii: Skończę studia (WUM - uprzedzając, na polskich uniwersytetach jest ok, bo nie ma tu polskości tzn. "wyklętych", "precz z pedałami", "polska dla polaków") i wyjadę. Tylko nie dziw się, że nienawidzę polski.

+: qwerty69, b.......n
    •  

@Grewest: były 2 noce sucharów o żydach ile osób miało coś przeciwko? 2? 3? komentarzy nawiązujących do holocaustu było setki

•  
      Brzytwa_Ockhama

+17

@ShutUpGreg: W ogóle niemiecka koncepcja państwa tj. wspieranie go gospodarczo, umysłowo i nie obrażanie się nawzajem nawet jeśli zrobiono coś złego jest koncepcją bardzo dobrą. Bogactwo Niemieckiego Państwa nie bierze się tylko z konkurencyjności gospodarki, ale z umysłów obywateli którzy kreślą pozytywny jego obraz. A Niemiec złego słowa na Niemca nie powie. Albo powie mało.

+: c.........k, PawelW124 +15 innych
    •  
      n.......i

+3

Gross piszący o polskiej odpowiedzialności za śmierć tysięcy żydów jest ojkofobem, człowiekiem który nie zna polskich realiów i koncepcji stojącymi za nimi.

@Brzytwa_Ockhama: A ten fragment mnie zaciekawił. Odchodząc całkowicie od Polaków i Żydów, od jakiejkolwiek prawdy historycznej i wchodząc w czystą abstrakcję, czy jakiekolwiek realia i za nimi stojące koncepcje umniejszają w końcu obiektywną odpowiedzialność za śmierć kogokolwiek? Bo zabrzmiało to jakby realia i koncepcje tłumaczyły ludobójstwo. Może nie zrozumiałem?...

A tak poza tym, jeżeli już komentuję, problem wydaje mi się mocno przesadzony. Daniel to twór dla ludzi, którzy chcą dowartościować się patologią innych, twór w sam sobie beznarodowy, ponieważ polskie pochodzenie Magicala jest tylko takim swojskim dodatkiem, a nie jego najważniejszą właściwością. Testo mnie śmieszy, świetnie łączył w sobie wszystkie cechy, których nienawidzą polscy narodowcy: Żyd, nienawidzi Polaków, bogaty, o pięknej sylwetce, antykatolik, twierdzi, że Polki wolą Murzynów. Rzeczywiście niektóre jego rzeczy są nieśmieszne nawet jak na moje poczucie humoru, ale jest on na pewno najciekawszą postacią w polskim internecie. Był przynajmniej. Co do nosacza: nie wiem, czemu łączysz ten temat z Danielem, bowiem to przecież Testo w swym nieskończonym geniuszu wymyślił tego mema. A tak, czy śmieszny? Jedne śmieszne, inne nie, według mnie fajnie przeciwstawiają się innemu nierealnemu wizerunkowi Polaków, czyli Polaków-bohaterów, nieskazitelnych, zawsze prawych i tak dalej. Coś jak memy z Janem Pawłem II - w telewizji Jan Paweł II - świętość - reakcja internetu - zbrodniarz wojenny.

+: babisuk, Brzytwa_Ockhama +1 inny
    •  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@lagusil: Spora część ludzi to po prostu zignorowała "bo po co sobie psuć nerwy?" A to że więcej ludzi oburza się na memy z małpą jest naturalne w końcu jesteśmy polakami i ten temat nas polaków dotyczy.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Nie czytałem co napisałeś bo mnie to nie interesuje, nie pisałem też do Ciebie jakbyś nie zauważył.

Ale mój stosunek do memu z małpą jako wyraz moich poglądów politycznych to hit jakich mało xD

•  
      Brzytwa_Ockhama

+1

@niewieski:

A ten fragment mnie zaciekawił. Odchodząc całkowicie od Polaków i Żydów, od jakiejkolwiek prawdy historycznej i wchodząc w czystą abstrakcję, czy jakiekolwiek realia i za nimi stojące koncepcje umniejszają w końcu obiektywną odpowiedzialność za śmierć kogokolwiek? Bo zabrzmiało to jakby realia i koncepcje tłumaczyły ludobójstwo. Może nie zrozumiałem?...

Bardzo trudne pytanie, ale wydaje mi się, że tak (to znaczy ma znaczenie dla subiektywu który działa w takim zabójstwie/wojnie, dla nas jednak nie) . Realia tj. rzeczywistość polityczna ma duży efekt na koncepcję zabójstwa. Ale nie tylko polityczne, przede wszystkim egzystencjalne i filozoficzne. Przejdźmy do jednostki - Raskolnikowa. Zabił on, niewątpliwie, beznadziejną, nieużyteczną kobietę i dla niego utylitaryzm zabójstwa był kluczowy. Zrobił to, ponieważ powinien. Dopiero później zdaje sobie sprawę, że koncepcje moralne są uniwersalne.

+: M............a
    •  
      L...............i

+8

Spodziewałem się wszystkiego, ale nie tego że anonim z wykopu będzie tworzyć amatorską pseudo-psychoanalizę autorom memów. Tutaj nawet nie ma analizy, to jest po prostu lista obelg i próba zaatakowania (i poniżenia!) poprzez zarzucenie komuś zaburzeń i problemów psychicznych.

@wolodia: To nie jest psychoanaliza, tylko wyciąganie wniosków z zachować głównych twórców tych memów.

Żeby to wiedzieć trzeba zrobić dwie rzeczy:

1. Przyjrzeć się ich szerszej działalności i zbadać ich środowiska

2. Nie być trollem neuropy, który zaneguje każdy przykład ojkofobii, a zwyczajną pogardę dla Polaków nazwie "satyrą"

To, że piszesz z perspektywy politycznej można poznać o tym, że środowiska typu Karachan i tzw. "piwniczniaków" z wykopu nazywasz normalnymi ludźmi, którzy nie mają żadnych zaburzeń.

Nie jest prawdą, że warcholstwo i sobiepaństwo przyczyniło się do upadku Rzeczypospolitej?

Do upadku Rzeczypospolitej przyczyniła się najbardziej demokracja i nienawiść Polaków do absolutyzmu, dzięki któremu w Rzeczypospolitej NIGDY NIE BYŁO POBORU, przez co nasza Armia przed zaborami liczyła ok 20 tysięcy żołnierzy, w czasie gdy sama Rosja miała kilkaset tysięcy żołnierzy. Dołączając do tego Prusy, które też miały znacznie więcej wojska niż Rzeczypospolita i Austrię, nie mieliśmy szans na obronę.

Właśnie wykazałeś się typową narodową cechą Polaków, czyli chciałeś robić za specjalistę w temacie o którym nie masz pojęcia, co widać po powtarzaniu też z gimnazjalnych lekcji historii, które wyśmieje każdy kto zna się na historii tego okresu jako wyjątkowo płytkie.

I wiesz co? Ja nie zrobię o tym mema.

+: Brzytwa_Ockhama, Usmiech_Niebios +6 innych
    •  
      L...............i

+4

@wolodia: żeby nie było, twoją działalność też znam i nie pisałem o neuropie tylko dlatego, że zanegowałeś mój komentarz.

Wystarczy wejść na twoje konto, aby widzieć, że wypowiadasz się w samych tematach politycznych.

+: Brzytwa_Ockhama, n.....n +2 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama: czemu cenzurujesz ten wątek? Nie nadasz tej pseudonaukowej, humorystycznej dyskusji poważnego tonu nawet jakbyś się dwoił i troił xD

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  
      Brzytwa_Ockhama

+4

@dqdq1: Chcę mieć porządek w wątku. Jak ktoś komuś będzie pisał o "urojeniach" albo "XDDDDD patrzcie jaki debil" to nie będę tego trzymał.

+: L...............i, n.....n +2 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama: Po prostu zamykasz się na możliwość że mają rację?

•  
      Brzytwa_Ockhama

+17

@dqdq1: Jak mają rację niech ją wykażą argumentami, ja wiem, że na wykopie najlepszym argumentem jest "nie zesraj się" ale ja lubię jaką taką kulturę w komentarzach i merytoryczny sposób argumentowania.

•  

@Brzytwa_Ockhama: Cóż, tutaj należałoby przebadać Ciebie czy masz urojenia czy nie itp. Bez tego sądzę że dyskusja na argumenty w temacie czy je masz nie ma większego sensu. Podobnie w tym drugim.

•  
      r......7

0

@Brzytwa_Ockhama: ani nie napisałem o urojeniach ani xddd jaki debil.

•  
      n.......i

+5

koncepcje moralne są uniwersalne.

@Brzytwa_Ockhama: No i właśnie na tym opiera się moje rozumowanie. Że zabójstwo jest uniwersalnie złe, bez względu na idee czy realia polityczne. I dlatego zdziwiłem się, że nazywasz Grossa ojkofobem. Bo przecież w powojennej Polsce dochodziło do prześladowań Żydów, często kończących się śmiercią prześladowanych, a winnymi byli Polacy. Zaś realia nie mają żadnego znaczenia - morderstwo to morderstwo, więc uważam, że nie powinno się tego relatywizować racją stanu czy polityki. Jedynie sytuacje pierwotne, walka o byt, o przeżycie, myślę, mogą tłumaczyć zabicie kogoś, bo to wynika w końcu z natury ziemskiego życia. Ale po wojnie raczej takich sytuacji nie było aż tak wiele, te mordy były kulturozależne.

+: Brzytwa_Ockhama, Usmiech_Niebios +3 innych
    •  
      L...............i

+8

Skończę studia (WUM - uprzedzając, na polskich uniwersytetach jest ok, bo nie ma tu polskości tzn. "wyklętych", "precz z pedałami", "polska dla polaków") i wyjadę. Tylko nie dziw się, że nienawidzę polski.

@lagusil: czemu mam się nie dziwić? Nienawiść niszczy głównie nienawidzącego, zwłaszcza gdy nienawidzi się czegoś, czemu nie można nic zrobić.

Mi by było szkoda czasu i nerwów na bezproduktywną nienawiść, za to wolałbym być w jakims miejscu którego nie nienawidzę.

WUM - uprzedzając, na polskich uniwersytetach jest ok, bo nie ma tu polskości tzn. "wyklętych", "precz z pedałami", "polska dla polaków"

A gdzie tak jest? I w czym ci przeszkadzają wyklęci i "Polska dla Polaków"? A komu chciałbyś sprezentować Polskę?

+: Brzytwa_Ockhama, Grewest +6 innych
    •  

•  
      L...............i

+7

Ale mój stosunek do memu z małpą jako wyraz moich poglądów politycznych to hit jakich mało xD

@dqdq1: Polityka bierze się z ideologii, a ta oznacza bardzo wiele rzeczy.

Np. jeśli popierasz Razem i jesteś ateistą, to prawdopodobnie jesteś też za aborcją. Nie musisz być, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz. Podobnie jest z wieloma innymi kwestiami, a polityka jest tylko jednym z wyrazów światopoglądu.

+: Zuben, Brzytwa_Ockhama +5 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama: Ja do Ciebie zadzwonię a Ty mi poopowiadasz o tym, dobrze?

•  

Ból dupy wykopowych "patriotów" w pełnej krasie. Wy po prostu nie macie poczucia humoru, takiego zdrowego, nieskażonego uprzedzeniami i kreowanymi na siłę tematami tabu. Śmiać się trzeba z wszystkiego, a nie z tego, na co pozwalają ci "autorytety".

+: qwerty69, b.......n +8 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama:

Szkoda, że nie ma przeciwstawnego mema

XD

Tu chodzi o satyre. W waleniu konia do dobrych cech narodowych nie ma nic śmiesznego.

•  
      M......y

+5

Bardzo łatwo jest stworzyć krzywdzący mem lecz bardzo trudno sobie uświadomić, że tą małpą się w jakiś sposób jest - samemu.

@Brzytwa_Ockhama: Dodałam „samemu” i bardziej w punkt bym tego nigdy nie powiedziała. Winszuje, chapeau bas i delikatny oklask, ciesze się, że są to takie osoby jak, pozwolę sobie poufale, Waść. Pozdrawiam.

+: L...............i, Usmiech_Niebios +3 innych
    •  
      Brzytwa_Ockhama

+5

@niewieski:

Że zabójstwo jest uniwersalnie złe, bez względu na idee czy realia polityczne. I dlatego zdziwiłem się, że nazywasz Grossa ojkofobem

Akurat Pan Gross jest raczej ojkofobem raczej z powodu hiperbolizacji tych działań i porównania ich do nazistowskich.

Bo przecież w powojennej Polsce dochodziło do prześladowań Żydów, często kończących się śmiercią prześladowanych, a winnymi byli Polacy. Zaś realia nie mają żadnego znaczenia - morderstwo to morderstwo, więc uważam, że nie powinno się tego relatywizować racją stanu czy polityki.

To prawda absolutna. Morderstwo jako akt niegodziwy jest uniwersalny a więc należy jednoznacznie o nim mówić. Było ostatnio znalezisko o profesorze który powiedział, że UPA są jak Żołnierze Wyklęci. To oczywista bzdura, ale o Łupaszce, człowieku który zrobił pogrom wioskowy warto wiedzieć.

+: L...............i, n.....n +3 innych
    •  

To, że piszesz z perspektywy politycznej można poznać o tym, że środowiska typu Karachan i tzw. "piwniczniaków" z wykopu nazywasz normalnymi ludźmi, którzy nie mają żadnych zaburzeń.

@Lawrence_z_Arabii: Osobiście w żaden sposób nie badam stanu psychicznego innych osób ani nie tworzę na ten temat żadnych insynuacji. To jest tak proste, w tym nie ma żadnej specjalnej filozofii. Sugerowanie komuś niedostosowania do życia w społeczeństwie albo jakichkolwiek innych problemów natury psychicznej jest, moim zdaniem, poniżające, nie wnosi nic do dyskusji, a jedynie obniża jej poziom. Mogę komuś zarzucić bycie (płatnym) trollem, mogę zarzucić zaślepienie ideologiczne które nie pozwala racjonalnie ocenić argumentów, ale nie mam najmniejszego zamiaru stawiać ocen z perspektywy pedagoga, psychologa lub psychoterapeuty.

Parafrazując: to, że piszesz z perspektywy politycznej można poznać po tym, że moją reakcję zinterpretowałeś w kategoriach politycznych. Szukasz inspiracji politycznej i znajdujesz ją dokładnie tam, gdzie jej nie ma.

A teraz przejdźmy do meritum:

Do upadku Rzeczypospolitej przyczyniła się najbardziej demokracja i nienawiść Polaków do absolutyzmu, dzięki któremu w Rzeczypospolitej NIGDY NIE BYŁO POBORU, przez co nasza Armia przed zaborami liczyła ok 20 tysięcy żołnierzy, w czasie gdy sama Rosja miała kilkaset tysięcy żołnierzy. Dołączając do tego Prusy, które też miały znacznie więcej wojska niż Rzeczypospolita i Austrię, nie mieliśmy szans na obronę.

@Lawrence_z_Arabii: Oczywiście, że istniał pobór, tylko że miał charakter incydentalny. Od drugiej połowy XVII wieku prowadzono pobór piechoty łanowej, a później dymowej. Po drugie, liczebność wojska nie była tylko skutkiem braku rekruta, ale przede wszystkim braku środków finansowych na utrzymanie armii o znacznej liczebności.

Liczebność armii nie uratuje państwa o niestabilnym systemie politycznym, targanym wewnętrznymi konfliktami, gdzie każda próba reformy była paraliżowana przez opór magnaterii i szlachty.

Właśnie wykazałeś się typową narodową cechą Polaków, czyli chciałeś robić za specjalistę w temacie o którym nie masz pojęcia, co widać po powtarzaniu też z gimnazjalnych lekcji historii, które wyśmieje każdy kto zna się na historii tego okresu jako wyjątkowo płytkie.

@Lawrence_z_Arabii: Jeśli proces upadku Rzeczypospolitej, który trwał od XVII wieku, sprowadzasz jedynie do kwestii poboru i liczebności armii w XVIII wieku, całkowicie ignorując problemy polityczne i ekonomiczne, to trudno tutaj dyskutować. Obelg nie komentuję.

P.S. Jak sprawdzisz znaczenie słów "warcholstwo" i "sobiepaństwo" w słowniku, to powinieneś być w stanie łatwo połączyć te pojęcia z negatywnym nastawieniem szlachty do władzy królewskiej i absolutyzmu.

żeby nie było, twoją działalność też znam i nie pisałem o neuropie tylko dlatego, że zanegowałeś mój komentarz.

@Lawrence_z_Arabii: Czy potrafisz dyskutować o problemie nie włączając do tego Twoich insynuacji na temat poglądów i przynależności politycznej oponenta? To w kwestii "pisania z perspektywy politycznej", bo już nawet nie chodzi o to że te insynuacje nie mogłyby być bardziej błędne.

•  
      Brzytwa_Ockhama

+4

@Menypeny: Pozdrawiam madame

+: M......y, L...............i +2 innych
    •  

@Lawrence_z_Arabii: Jedyne dwie osoby które znam i popełniły aborcję to katoliczki. Mają typowo prawicowe poglądy, co niedzielę do kościoła itd.

Nie wiem co jest nie tak z tym środowiskiem.

Twoje monochromatyczne widzenie świata jest śmieszne. Robienie problemu z memu o małpie to typowe dla Ciebie bicie piany o niczym.

•  

czyli jak nas obrażają to źle, jak my obrażamy to spoko?

@lagusil: Tego nie napisałem. Mam na myśli że to że widzisz więcej krytyki w stosunku do "małpy" niż do żartów do innych narodowości, wynika z tego że to nas dotyka.

> ja nie jestem żadnym polakiem, nigdy nie chciałem się tu urodzić, gardzę tym krajem, kulturą i żałosną historią. Kocham Norwegię/Danię/Australię/Kanadę/Luksemburg/Szwajcarię i za kraje mogę walczyć.

xD

•  
      L...............i

+4

Od 966 roku, w nienawiści do Marksa i Engelsa - tak zostałem wychowany.

To wina tego ŻYDA Alzheimera to on to (fakty historyczne) pochował.

@P_O_L_A_C_Z_E_K: w X i XI wieku byliśmy bogatsi niż zachód, bo utrzymywaliśmy intensywne kontakty handlowe z dwoma ówczesnymi najbogatszymi centrami świata, czyli z Konstantynopolem i Damaszkiem, który wtedy był też centrum naukowym świata, oczywiście wykluczając Chiny.

Musiałbym znaleźć pewną książkę amerykańskiego historyka, o której dowiedziałem się na jednym z wykładów Bartosiaka. Autor jej oszacował PKB Europy od czasów Rzymu do czasów obecnych i z nich jasno wynikało, że Polska była bogatsza i produktywniejsza od zachodu w okolicach dziesiątego i jedenastego wieku.

Sam zachód dopiero w okolicach roku tysięcznego naszej ery osiągnął produktywność z roku zerowego.

Nie pisz więcej o historii i faktach historycznych skoro nie masz o niej zielonego pojęcia.

"Proszą przeczytać co zrobił z francuską pożyczką, "bohater" NDecji gen. Zagórowski. Jak zmarnował olbrzymie pieniądze. Część środków ukradł , afera "Frankopolu". Polskiemu lotnictwu zabrakło funduszy oraz czasu, które zmarnował protegowany Sikorskiego."

Co ma jednorazowy wyskok do poziomu gospodarczego kraju? I czemu mieszasz w to fakty historyczne? W Japonii i w Korei Południowej afery korupcjne są co rok czy dwa, a jakoś są potęgami.

+: Usmiech_Niebios, Brzytwa_Ockhama +2 innych
    •  

•  
      L...............i

+8

Nie nadasz tej pseudonaukowej, humorystycznej dyskusji poważnego tonu nawet jakbyś się dwoił i troił xD

@dqdq1: Przecież te komentarze nie miały żadnej wartości merytorycznej, zawierały tylko wyśmiewanie i puste krytykanctwo, co jest typowe dla dyskusji z lewicą na wykopie. Jakoś od tamtych wyborów nie widziałem tu żadnego merytorycznego wpisu ze strony neuropy. Same przekazy partyjne i kopiowanie artykułów z wyborczej, WP, Natemat i innych onetów.

Żadnej własnej mysli i tylko pusty śmiech idioty, gdy się z nimi nie zgadzasz.

+: Zuben, D......o +6 innych
    •  

•  

A Niemiec złego słowa na Niemca nie powie. Albo powie mało.

@Brzytwa_Ockhama: Z całym szacunkiem, ale mieszkałeś kiedykolwiek w Niemczech? Znasz wielu Niemców?

Bo nie jest prawdą to co mówisz. Jest to co najmniej bardzo mocne idealizowanie naszych zachodnich sąsiadów.

W ogóle niemiecka koncepcja państwa tj. wspieranie go gospodarczo, umysłowo i nie obrażanie się nawzajem nawet jeśli zrobiono coś złego jest koncepcją bardzo dobrą. Bogactwo Niemieckiego Państwa nie bierze się tylko z konkurencyjności gospodarki, ale z umysłów obywateli którzy kreślą pozytywny jego obraz.

@Brzytwa_Ockhama: Uważam, że jest to piękna idea, ale nie sądzę aby był to prawdziwy obraz Niemiec.
      Pozwolę sobie tutaj przytoczyć przykład Rundfunkbeitrag, niemieckiej powszechnej opłaty finansującej media publiczne. Budzi ona bardzo poważne i gorące dyskusje w Niemczech od momentu wprowadzenia, Internet jest pełen sposób rzekomo pomagających unikania płatności, mój Studentenwerk wystawiał zmanipulowane zaświadczenia aby obniżyć opłatę mieszkańcom akademików, a wielu niemieckich studentów ignorowało swój obywatelski obowiązek, aż suma zaległości stała się na tyle istotna aby opłacało się ich ścigać.
      Opłata jest istotna gdyż dostarcza około ośmiu miliardów euro rocznie dla publicznej telewizji i radia, ale Niemcy tego nie doceniają - blisko 70% jest zwolennikiem zniesienia tej opłaty. Śmiem twierdzić, że większość płaci nie z poczucia obowiązku, ale z faktu że jest ten podatek nie do uniknięcia, gdyż model pobierania płatności jest dużo sprawniejszy niż obecny w Polsce.

Oczywiście, jest to jeden przypadek i sam w sobie nie pozwala on na stawianie żadnych poważnych tez. Chciałem jedynie sprowadzić tą dyskusję trochę na ziemię, gdyż mam wrażenie że obraz Niemiec płynący z Twojego komentarza jest dość nierealistyczny.

•  

W ogóle niemiecka koncepcja państwa tj. wspieranie go gospodarczo, umysłowo i nie obrażanie się nawzajem nawet jeśli zrobiono coś złego jest koncepcją bardzo dobrą. Bogactwo Niemieckiego Państwa nie bierze się tylko z konkurencyjności gospodarki, ale z umysłów obywateli którzy kreślą pozytywny jego obraz. A Niemiec złego słowa na Niemca nie powie. Albo powie mało.

@Brzytwa_Ockhama: To prawda. Jest przecież takie powiedzenie: lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. Mówienie o własnym kraju tylko dobrze, wspieranie nawet średnich idei jest zawsze dobre i przynosi rezultaty nie tylko w danym czasie i w danym projekcie, ale i później oraz gdzie indziej.
      Co do Niemców warto też znać pewne prawdy: otóż świat jest tak skonstruowany, że agresor zawsze wygra. WB i Francja najeżdżając i gwałcąc 3ci świat wygrała, Niemcy wygrali (zrabowane kosztowności i plan marszala), Rosja wygrała. Myślę, że trzeba o tym wiedzieć w kwestii polskiej wręcz submisyjności względem innych narodów. Należy za wszelką cenę dbać tylko o swoje i starać się jednocześnie minimalizować krzywdy i koszta innych, jednak dopiero w drugiej kolejności. Taki jest świat.

+: Brzytwa_Ockhama, Zuben +2 innych
    •  
      L...............i

+5

Oczywiście, że istniał pobór, tylko że miał charakter incydentalny. Od drugiej połowy XVII wieku prowadzono pobór piechoty łanowej, a później dymowej

@wolodia: gdy werbuje się OCHOTNIKÓW to nie ma mowy o poborze, a szlachta nigdy nie zgodziła się, aby król mógł ludzi werbować siłą.

Po drugie, liczebność wojska nie była tylko skutkiem braku rekruta, ale przede wszystkim braku środków finansowych na utrzymanie armii o znacznej liczebności.

Gdyby był pobór, nie potrzeba by żadnych środków finansowych oprócz stawek oficerskich, bo poborowym się nie płaci.

Liczebność armii nie uratuje państwa o niestabilnym systemie politycznym, targanym wewnętrznymi konfliktami, gdzie każda próba reformy była paraliżowana przez opór magnaterii i szlachty.

Praktyczny brak armii nie uratuje nawet najlepszego państwa, gdy zaleje je setki tysięcy wrogich żołnierzy.

Jeśli proces upadku Rzeczypospolitej, który trwał od XVII wieku, sprowadzasz jedynie do kwestii poboru i liczebności armii w XVIII wieku, całkowicie ignorując problemy polityczne i ekonomiczne, to trudno tutaj dyskutować

Nie chciało mi się pisać o dualizmie powstałym na Łabie i cenie uzależnienia Polski od gospodarki folwarczno-pańszczyźnianej, zwłaszcza, że ty jako powód upadku podałeś tylko dwie cechy polskiej szlachty z XVIII wieku, a teraz nagle się obudziłeś i piszesz o szerokich problemach polityczno-ekonomicznych.

P.S. Jak sprawdzisz znaczenie słów "warcholstwo" i "sobiepaństwo" w słowniku, to powinieneś być w stanie łatwo połączyć te pojęcia z negatywnym nastawieniem szlachty do władzy królewskiej i absolutyzmu.

Ty to nazywasz "warcholstwem" i "sobiepaństwem", a ja nazwę to "umiłowaniem wolności" i "nienawiścią do tyranii" i do nikąd nie dojdziemy.

Nadawanie cech emocjonalnych faktom historycznym nie pomaga w niczym, a tylko zaćmienia obraz.

•  

@Lawrence_z_Arabii: usuwanie wpisów z dyskusji które nie zgadzają się z autorem wpisów nie nadaje jej wartości merytorycznej a zamienia się w wasze wspólne lizanie się po częściach intymnych:

"och jakie wspaniałe argumenty"
      "och Twoje też"

i robi się mylne wrażenie że mówicie o czymś z sensem. Problemem w mówieniu o humorze i tym że z Polski i polaków nie należy się śmiać "bo tak" jest właśnie ten patos który się z was wylewa i poczucie misji.

Jesteście śmieszni razem ze swoimi wydumanymi problemami i tej śmieszności się boicie.

Jeszcze to stawianie wymagań z waszej strony w momencie gdy dyskusja toczy się o memie z małpą to kabaret.

+: qwerty69, U......a +7 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama: Dopóki w Polsce nie zdarzy się narodowe odrodzenie z prawdziwego zdarzenia, które za wzór obierze sobie wzorce starożytne i zachodnie (a nie te płynące z Moskwy i Natolinu), dopóty Polacy będą mieli swoje niczym nieuzasadnione kompleksy wobec sąsiadów. ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

+: Dr_Manhattan, n.....n +1 inny
    •  

@Lawrence_z_Arabii: gdzie tak jak? na stadionach? wiesz jaka jest różnica między stadionem a uniwersytetem? na uniwersytecie mogę powiedzieć, że nie popieram(lub popieram) małżeństw homo i nikt mnie nie uderzy, że mogę dyskutować. Na stadionie dostałbym po mordzie. Dla kogo jest Polska? Dla każdego kto tu jest legalnie i nie łamie prawa? Na WUMie jest od cholery nie-polaków i co? Jakim prawem chcesz ich wywalić?

•  
      Brzytwa_Ockhama

+2

@wolodia:

Z całym szacunkiem, ale mieszkałeś kiedykolwiek w Niemczech? Znasz wielu Niemców? Bo nie jest prawdą to co mówisz. Jest to co najmniej bardzo mocne idealizowanie naszych zachodnich sąsiadów.

Nie znam dużo tylko parę osób. Wiem jednak, że jeśli chodzi o trzymanie się razem to trzymają się razem przede wszystkim Niemcy którzy mają jakieś wyczulenie na wielkomiejski multi-kulturalizm.

Uważam, że jest to piękna idea, ale nie sądzę aby był to prawdziwy obraz Niemiec. Pozwolę sobie tutaj przytoczyć przykład Rundfunkbeitrag, niemieckiej powszechnej opłaty finansującej media publiczne. Budzi ona bardzo poważne i gorące dyskusje w Niemczech od momentu wprowadzenia, Internet jest pełen sposób rzekomo pomagających unikania płatności, mój Studentenwerk wystawiał zmanipulowane zaświadczenia aby obniżyć opłatę mieszkańcom akademików, a wielu niemieckich studentów ignorowało swój obywatelski obowiązek, aż suma zaległości stała się na tyle istotna aby opłacało się ich ścigać.
      Opłata jest istotna gdyż dostarcza około ośmiu miliardów euro rocznie dla publicznej telewizji i radia, ale Niemcy tego nie doceniają - blisko 70% jest zwolennikiem zniesienia tej opłaty. Śmiem twierdzić, że większość płaci nie z poczucia obowiązku, ale z faktu że jest ten podatek nie do uniknięcia, gdyż model pobierania płatności jest dużo sprawniejszy niż obecny w Polsce.

Tak, to jest problem, ale wydaje mi się, że przechodząc do konkretnych ustaw państwowych i do mediów Niemcy nie wyprzedają swojego majątku medialnego i co ważne, nie robią tego osoby w wieku trochę większym niż te które są teraz w akademikach. Jeśli zaś chodzi o niemieckie akademiki to zdaje sobie sprawę, że wielu młodych jest nastawionych liberalnie i anty-państwowo

Oczywiście, jest to jeden przypadek i sam w sobie nie pozwala on na stawianie żadnych poważnych tez. Chciałem jedynie sprowadzić tą dyskusję trochę na ziemię, gdyż mam wrażenie że obraz Niemiec płynący z Twojego komentarza jest dość nierealistyczny.

Masz trochę racji. Niemcy jednak, jako spadkobierca wczesnego Cesarstwa Bizantyjskiego (cesarzowa Teofania wysyłała tam prawników i filozofów) są potężną i efektywną machiną biurokratyczną. Jak pisał Heinrich Heine "Panteizm jest ukrytą religią Niemiec"

+: L...............i, M............a
    •  
      L...............i

+3

Osobiście w żaden sposób nie badam stanu psychicznego innych osób ani nie tworzę na ten temat żadnych insynuacji. To jest tak proste, w tym nie ma żadnej specjalnej filozofii.

@wolodia: Zatem czemu negujesz robienie tego przez innych, skoro nie znasz się na temacie?

Sugerowanie komuś niedostosowania do życia w społeczeństwie albo jakichkolwiek innych problemów natury psychicznej jest, moim zdaniem, poniżające, nie wnosi nic do dyskusji, a jedynie obniża jej poziom.

Przecież tu wykopki same określiają się "spierdolinami", a za najważniejszy problem w życiu uważają to, że nigdy nie trzymali za rękę dziewczyny i mają zakola. O karachanie nie wspominam nawet.

Mogę komuś zarzucić bycie (płatnym) trollem, mogę zarzucić zaślepienie ideologiczne które nie pozwala racjonalnie ocenić argumentów, ale nie mam najmniejszego zamiaru stawiać ocen z perspektywy pedagoga, psychologa lub psychoterapeuty.

To jest zwyczajne zasłanianie oczu, bo ich problemy pozna każdy, kto się im przyjrzy.

+: Brzytwa_Ockhama, Usmiech_Niebios +1 inny
    •  

@Lawrence_z_Arabii: dlaczego w Polsce czcicie Burego skoro według IPN dopuścił się zbrodni? Ale jak Ukraińcy czczą Banderę (który był patriotą, nacjonalistą) to wielki ból dupy? polacka hipokryzja.

•  

•  
      L...............i

+5

Jedyne dwie osoby które znam i popełniły aborcję to katoliczki. Mają typowo prawicowe poglądy, co niedzielę do kościoła itd.

@dqdq1: jedyne dwie osoby, które używają argumentów anegdotycznych obniżając masakrycznie dyskusję, to lewicowcy. A mówią o ratowaniu poziomu, merytorycznych argumentach itd.

Nie wiem co jest nie tak z tym środowiskiem.

Może, to że istnieje tylko w twoje głowie?

Twoje monochromatyczne widzenie świata jest śmieszne. Robienie problemu z memu o małpie to typowe dla Ciebie bicie piany o niczym.

Napisał typ, który wymyśla bajki o złych katolikach i zwala na nich całe zło tego świata.

+: Brzytwa_Ockhama, Dr_Manhattan +3 innych
    •  

@Lawrence_z_Arabii: Jedyne dwie osoby które znam i popełniły aborcję to katoliczki. Mają typowo prawicowe poglądy, co niedzielę do kościoła itd.

@dqdq1: Jedyne dwie kurwy jakie znam to zadeklarowane ateistki. Mają typowo lewicowe poglądy, są za rozdziałem kościoła od państwa i uważają księży za pedofilów. Ile razy już było tłumaczone że dowody anegdotyczny są chuj warte ale wy głupie polaczki nadal jest stosujecie, nic dziwnego że ten kraj jest biedny skoro zamieszkują go takie robaki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

+: L...............i, Choir +5 innych
    •  
      L...............i

+5

Bogaci byli bo produkowali i sprzedawali wytwory naturalno rolne + handel, a ciekawe dlaczego to upadło na pysk, może dlatego że nie inwestowali w "nowe technologie" które musieli kupować z zachodu.

@P_O_L_A_C_Z_E_K: Zachód zdobył technologie w czasie tych strasznych krucjat, gdzie nauczył się od perskich uczonych i w mniejszej części arabskich, wielu rzeczy z dziedzin takich jak matematyka, medycyna, architektura i inżynieria.

+: Brzytwa_Ockhama, Zuben +3 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama: Obrazek z małpą ma drugie dno psychologiczne. Trzeba sięgnąć do źródeł tej małpy, czyli mistrza trollowania Polaków - Testovirona i wytykania im ich prawdziwych przywar, czyli braku dystansu do samych siebie za pomocą przywoływania tych wyolbrzymionych, które są jedynie zapalnikiem tej prawdziwej.

•  
      Brzytwa_Ockhama

0

@lohmeyer: Cóż, skomplikowany system luster.

•  

@Lawrence_z_Arabii: masz katolickiego mema, dzisiaj z gorących. Jedzenie gówna, ruchanie zwierząt itp. a jutro do kościółka i liznanie się po jajach jacy to jesteśmy wspaniali. Co ma mi się w tym podobać?

źródło: wykop.pl

•  

@Brzytwa_Ockhama: Memy "małpa polak" pojawił się pierwszy raz w filmie testovirona jakoś w 2004, tak wgl.

•  

•  

@NapromieniowanaSkarpetka: To nie były memy, tylko porównanie twarzy nosacza do twarzy Polaka i tylko tyle.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  
      Brzytwa_Ockhama

0

@dqdq1: Panie dqdq1... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  
      K........a

+1

Jego filmy, pełne pogardy i karachanowego trollingu miały w założeniu uderzyć w Polaków mających kompleksy, wyśmiać je. Filmy te jak i sama osoba jednak niczego nie proponują i nic nie naprawiają, obrażając przy tym wszystkich, ale w końcu taki jest cel portalu karachan który anonimowo stalkował, obrażał i wywoływał zdenerwowanie olbrzymiej masy ludzi.

@Brzytwa_Ockhama: Tylko to obrażanie i pogardę przesunął do takiego absurdu, że stała się egzotyczna, nawet dla tych, którzy wychowani w kulturze narzekactwa srają na własny kraj z przyzwyczajenia. Teraz gdy ktoś tak pieprzy, to na myśl przychodzi mi testo, i nie odbieram tego poważnie.

•  
      L...............i

+2

usuwanie wpisów z dyskusji które nie zgadzają się z autorem wpisów nie nadaje jej wartości merytorycznej a zamienia się w wasze wspólne lizanie się po częściach intymnych:

@dqdq1: usuwanie komentarzy idiotów, którzy tylko Hurr durzą i piszą "hehe jaki pajac" podnosi poziom dyskusji.

i robi się mylne wrażenie że mówicie o czymś z sensem. Problemem w mówieniu o humorze i tym że z Polski i polaków nie należy się śmiać "bo tak" jest właśnie ten patos który się z was wylewa i poczucie misji.

Gdyby któryś z nich udowodnił, że nie jest ćwierćmózgiem i podał jakieś argumenty, to by nie został usunięty. Ot taki @wolodia mimo, że nie zgadza się z wpisem, to może tu sobie pisać bez problemu, bo używa argumentów, a nie debilizmów w stylu "nie zesraj się".

Jeszcze to stawianie wymagań z waszej strony w momencie gdy dyskusja toczy się o memie z małpą to kabaret.

Obrażanie się o jakiekolwiek wymagania i choć udawanie merytorycznej dyskusji to większy kabaret.

+: Usmiech_Niebios, Brzytwa_Ockhama
    •  

•  
      L...............i

0

dlaczego w Polsce czcicie Burego skoro według IPN dopuścił się zbrodni?

@lagusil: kto czci?

Ale jak Ukraińcy czczą Banderę (który był patriotą, nacjonalistą) to wielki ból dupy?

A teraz powiesz co zrobił Łupaszka, a co banderowcy?

•  

@Brzytwa_Ockhama: no właśnie, ale że Testoviron jest autorem mema małpy to Ty wiedz, bo traktowanie tego jako osobnych zjawisk i wyciąganie dziwnych wniosków z tagu #testoviron pod małpą na wykopie bardzo razi w tym wpisie. Widać, że zacząłeś od wniosków, pominąwszy podstawowy risercz

pokaż spoiler Do trzech razy sztuka

źródło: m.youtube.com

•  
      Brzytwa_Ockhama

+1

@smyl: I w końcu się udało. Ależ Testoviron może być autorem tego mema. Projektuję tylko połączenie między tymi trzema tagami: mema z małpą, tegoż artysty którego wrzuciłeś i pewnego streamera.

+: L...............i
    •  

, zawsze robiła i robi za największego frajera wykrwawiającego własny naród!

@P_O_L_A_C_Z_E_K: To dopiero od 19 wieku wieku wraz z Mickiewiczem i romantyzmem narodziła się ta idea mesjasza narodów która po części też wynikała z rodzącej się wraz z rewolucją francuską myśli lewicowej.

+: P_O_L_A_C_Z_E_K, Brzytwa_Ockhama +2 innych
    •  

•  

•  

@Brzytwa_Ockhama: poza tym nawet nie próbowałeś znaleźć kontrprzykładu. Co z #cenzoduda?

A przede wszystkim mem internetowy musi być śmieszny. Rzadko kiedy wyśmiewane są zalety. Obrazek ukazujący zalety i pozytywne cechy jakiejś grupy nazywa się reklamą lub plakatem propagandowym.

Brakuje też jakiegoś pokazania narodów nie dotkniętych ojkofobiczną memologią narodową.

Rozważam nawet odważniejszą tezę: Twoje załamywanie rąk nad problemem "jacy to Polacy są najgorsi, że sami swoje otoczenie obrażają" jest znacznie bardziej ojkofobiczne, niż mem z małpą. Te memy nie są polskie, są po prostu ludzkie, w Polsce przybrały akurat taką formę. Nie jesteśmy od nikogo gorsi ze względu na tę memy.

Przeciwnie, uważam też, że w ogromnej części są one właśnie autoironiczne, a autoironia to piękna cecha. Zwalcza naburmuszenie, obrażalstwo i pychę. Jestem dumny z Polaków, że odrzucili zacietrzewienie na rzecz radosnej analizy własnych zachowań.

•  
      L...............i

+2

@Brzytwa_Ockhama: daj użytkownika @lagusil na #czarnolisto ma konto od dwóch godzin które założył tylko po to żeby dodać znalezisko o tym jak jakaś murzynka z USA biła dziecko za mylenie wersetów z biblii i tutaj trollować.

+: Brzytwa_Ockhama, n.....n
    •  

Te cechy, za które każdy z nas ponosi odpowiedzialność przeniosły się na darwinowską małpę,

@Brzytwa_Ockhama: zdecydowanie zbyt daleko posuniete wnioski. Takich rzeczy nie mozna pisac od czapy bez przeprowadzenia badan bo czesto wydaje sie to skorelowane a nie jest skorelowane w ogole.

+: P........n
    •  

Obrażanie się o jakiekolwiek wymagania i choć udawanie merytorycznej dyskusji to większy kabaret.

@Lawrence_z_Arabii: Zamiast rozmawiać na temat zszedłeś z dyskusji na czepianie się mojej osoby. To nie jest merytoryczne. Jak będzie z tym katolickim memem, co ma mi się podobać w ludziach którzy "tworzą" takie rzeczy?

+: qwerty69, P........n
    •  

•  

•  
      b.......n

0

@Brzytwa_Ockhama: xD Żadna tajemnica. Ludzie, którzy mają dość życia tutaj (tego bagna) wyrażają to jak umieją. Często sarkazmem.

•  
      w........r via Android

+2

ten mem wyszedł od osoby, która pluła na naród polski w dodatku sam w sobie jest antypolski

•  
      E.....o

+4

+: w...............k, b.......n +2 innych
    •  

@Endrjoo: Czekaj, Stanisław Mackiewicz? Ten, który pisał:

Są Polacy, którzy łają swój naród, ponieważ sami są nadmiernymi patriotami, tak jak bardzo kochające matki łają swoje dzieci, bo zbyt wiele ambicji łączą z tymi dziećmi. Ale są ludzie, którzy wymyślają swojemu narodowi po prostu przez złość i gorycz.

I naprawdę porównujesz twórczość Mackiewicza czy Boya-Żeleńskiego do tekstów typu "polaki robaki cebulaki, wy kurwa biedaki" albo Polak to małpa, nienormalność i śmieszność?

Ktoś tu się za mocno napierdolił przy sobocie.

+: Brzytwa_Ockhama, P.............o +3 innych
    •  

@Hoob: Ktoś chyba pierdoli i chyba chodzi o ciebie

•  
      b.......n

+10

@wykoppower: Dlaczego Polacy mogą obrażać murzynów, muzułmanów, Ukraińców? A jak przychodzi się pośmiać z polskich przywar, które narosły przez lat dziadowania i prania mózgu religią i tym całym martyryzmem, to już myślozbrodnia?

+: w...............k, adibor +8 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama Gross przede wszystkim, co dla mnie jest czymś obrzydliwym, pomija jedną istotną sprawę. Mianowicie, pomija fakt, że gdyby nie Niemcy, którzy Polaków upodlili, doprowadzili na skraj nędzy, wyrżneli elitę, która gmin mogła kierować i szczuli na żydów, nigdy do takiego Jedwabnem(jeśli w ogóle to byli Polacy) by nie doszło. Wiadomo, podpalenie stodoły pełnej ludzi jest nieusprawiedliwialne, natomiast mówienie o Polakach w kategoriach zbrodniarzy, gdy postaw niesamowitych, łamiących wszelkie normy ludzkie (na plus), jak w przypadku ojca Kolbe czy Ulmów było tak dużo, to przejaw złych intencji. Wracając do tematu, jest to taki sam przykład krótkowzrocznego patrzenia na świat i moralność jak z bombardowaniem atomowym Japonii. Analogicznie do Niemiec, winą za śmierć, w tym przypadku japońskich cywili, obarczeni są japończycy, nieludzcy warmongerzy, rodem z piekła, ludobójcy, fanatycznie wierzący w cesarza. Zrzucenie bomb było nieuniknione. W przeciwnym wypadku stany czekała największa jatka w historii świata, jakim byłby desant.
      @niewieski

+: L...............i, Brzytwa_Ockhama
    •  
      Brzytwa_Ockhama

+1

@Zawsze_Jest_Pora: Akurat o Jedwabnym na 100 % nie wiadomo ponieważ kiedy IPN chciało ekshumować zwłoki nie zgodziła się gmina żydowska.

•  

Ad1: Dodałbym do tego jeszcze sprawę z obecnym rządem. Zapomnijmy na chwilę o tym, czy to dobry rząd czy zły. Spójrzmy tylko na ich wielki nacisk jaki kładą na przywrócenie temu narodowi godności, na odwrócenie komunistycznych kłamstw, odbudowanie zniszczonej reputacji, generalnie na wpojenie ludziom że Polak to też człowiek.

@ShutUpGreg: co kurwa? Rząd, który każdego, kto go nie popiera najchętniej zmieszałby z gównem i sprowadził do pozycji robaka jest tym, który przywraca temu narodowi godność? Chyba tylko gdy się uważa podobnie jak ten rząd, że Polakiem jest ten, kto ma poglądy takie jak władza. W ogóle zresztą cały ten wpis to jest wymyślenie własnej tezy i wzajemne lizanie się po jajkach tych, którzy się z nią zgadzają.

•  

•  

@Brzytwa_Ockhama co dyskretnie zasugerowałem w nawiasie :)
      Poza m, co znamienne, choć może to dowód anegdotyczny. Najgorszymi szmalcownikami byli w mojej okolicy Ukraińcy. A już szczytem, który się wielokrotnie powtarzał było to, że Ukrainiec chował u siebie żyda. Kazał mu płacić za krycie go. Jak Żydzi oddali wszystko, byli przez ukra sprzedawani Niemcom.

•  

@Brzytwa_Ockhama jakie to jest piękne, nikt nie wyraził tak dobrze tego co myślę w tak długim i trafnym tekście, dziękuję

najważniejszą sprawą jest właśnie ta szkodliwość społeczna i zmiany w myśleniu jakie takie rzeczy powodują

+: L...............i, Brzytwa_Ockhama +4 innych
    •  

Wszyscy polacy(zwykle gimbusy i piwniczanie, jak ktoś zauważył) którzy obrażają polske w ten nieśmieszny, testovironowy sposób to tak naprawdę pożyteczni idioci. Wydaje im się że są jakąś awangardą nowych prądów umysłowych, progresywnymi wojownikami broniącymi świat przed polactwem. Prawda jest taka że kolorowe obrazki i nadmiar informacji wyprały im mózg.

Ale trzeba przyznać że zaborcy, komuniści i niemcy byli genialni skoro udalo się im zaszczepić w ludziach żyjących kilka pokoleń później nienawiść do samego siebie. Szkoda tylko młodzieży której wydaje się że są tymi "oświeconymi" a tak naprawdę są owieczkami powtarzającymi to co zobaczą na śmiesznych filmikach i obrazkach.

+: L...............i, n.....n +3 innych
    •  

+: E.....o, b.......n
    •  
      L...............i

0

Przyczyna powstania małpiego memu jest jedna - polskość to śmieszność i nienormlaność i każdy, kto ma przytomny umysł i zdrowe oczy, widzi to. Cat- Mackiewicz

@Endrjoo: Cat Mackiewicz nigdy nie wpadł w puste krytykanctwo i dawał alternatywę dla złych zachowań Polaków. To co teraz się wyprawia, to zwykłe leczenie kompleksów narodowych bez jakiejkolwiek pozytywnej propozycji zmiany.

•  

Ogólnie rzecz biorąc, te memy biorą się z patologii, tyle że nie patologii Polaków, tylko twórców tych memów, którzy chcą za wszelką cenę podbudować sobie ego i wywyższyć się wobec reszty.

@Lawrence_z_Arabii: W tym względzie przoduje grupa prawicowo-liberalna spod znaku Korwina, jeżeli jest jakiś temat społeczno-ekonomiczy to pogarda wylewa się strumieniami.

+: qwerty69, n.....n +1 inny
    •  
      L...............i

+3

W tym względzie przoduje grupa prawicowo-liberalna spod znaku Korwina, jeżeli jest jakiś temat społeczno-ekonomiczy to pogarda wylewa się strumieniami.

@bacon: korwinowców już prawie tu nie ma.

•  

@Lawrence_z_Arabii najzabawniejszym jest to, że ci wszyscy zapluci na polskę krytykanci, za zdrową alternatywę wskazują narody kompletnie zdegenerowane i nieszczęsliwe. Już wolę polską stagnację od marksizmu kulturowego i negacji resztek zdrowego rozsądku.

+: L...............i, n.....n +2 innych
    •  

@bacon to ciekawe, opowiedz nam więcej.

•  
      b......j

+6

@Brzytwa_Ockhama: Strasznie napuszony ten tekst. Z drugiej strony patrząc na nasz naród, który co prawda szczególnej krzywdy nigdy nikomu specjalnie w historii nie zrobił, nie ma też wielu powodów do specjalnej dumy. Naród jakich w świecie wiele, nie zapisał się na kartach historii świata jakoś szczególnie, poza nieuzasadnionym umiłowaniem do periodycznego samounicestwiania się w z góry przegranych powstaniach.

•  

gdy werbuje się OCHOTNIKÓW to nie ma mowy o poborze, a szlachta nigdy nie zgodziła się, aby król mógł ludzi werbować siłą.

@Lawrence_z_Arabii: Miasta i dobra musiały przymusowo wystawiać określoną liczbę żołnierzy.

Gdyby był pobór, nie potrzeba by żadnych środków finansowych oprócz stawek oficerskich, bo poborowym się nie płaci.

@Lawrence_z_Arabii: Bzdura, armię trzeba wyżywić, ubrać i wyposażyć. O dodatkowych kosztach logistycznych nie wspominając.

Nie chciało mi się pisać o dualizmie powstałym na Łabie i cenie uzależnienia Polski od gospodarki folwarczno-pańszczyźnianej, zwłaszcza, że ty jako powód upadku podałeś tylko dwie cechy polskiej szlachty z XVIII wieku, a teraz nagle się obudziłeś i piszesz o szerokich problemach polityczno-ekonomicznych.

@Lawrence_z_Arabii: Gdybyś przeczytał mój komentarz z zrozumieniem, zamiast szukając fałszywej pomyłki aby mieć argumenty, to zauważyłbyś tam słowo "przyczyniło się". Czy znasz znaczenie tego słowa i rozumiesz, że to nie oznacza że były to jedyne przyczyny upadku RP?

Ty to nazywasz "warcholstwem" i "sobiepaństwem", a ja nazwę to "umiłowaniem wolności" i "nienawiścią do tyranii" i do nikąd nie dojdziemy.

Nadawanie cech emocjonalnych faktom historycznym nie pomaga w niczym, a tylko zaćmienia obraz.

@Lawrence_z_Arabii: Warcholstwo i sobiepaństwo to nie są określenia emocjonalne, ale pojęcia określające pewną mentalność i zachowanie. Nazywaj to jak chcesz, nie zmienisz tego że warcholstwo i sobiepaństwo, prowadzące do zrywania Sejmu i blokowania istotnych reform centralizujących władzę, przyczyniło się do upadku Rzeczypospolitej.

Zatem czemu negujesz robienie tego przez innych, skoro nie znasz się na temacie?

@Lawrence_z_Arabii: Czy trzeba być ekspertem od wulgaryzmów i obelg, aby uznać stosowanie ich w dyskusji za bezcelowe i poniżające oponenta? Według Ciebie najwyraźniej tak.

To jest zwyczajne zasłanianie oczu, bo ich problemy pozna każdy, kto się im przyjrzy.

@Lawrence_z_Arabii: Czy Ty mi chwilę wcześniej nie wypominałeś wypowiadania się w tematach o których się nie ma pojęcia?

•  
      E.....o

+1

@Lawrence_z_Arabii: Jedyna sensowna propozycja zmiany to wyrugowanie katolicyzmu z Polski. Dziękuję, dobranoc.

+: b......j
    •  
      b......j

+3

@Brzytwa_Ockhama: Ah, no i oczywiście zapomniałem dodać taga #ockham w poprzedniej odpowiedz w której napisałem:

Strasznie napuszony ten tekst. Z drugiej strony patrząc na nasz naród, który co prawda szczególnej krzywdy nigdy nikomu specjalnie w historii nie zrobił, nie ma też wielu powodów do specjalnej dumy. Naród jakich w świecie wiele, nie zapisał się na kartach historii świata jakoś szczególnie, poza nieuzasadnionym umiłowaniem do periodycznego samounicestwiania się w z góry przegranych powstaniach.

•  

@Zawsze_Jest_Pora: Poszukaj jakiegoś wykopu o zasiłkach, to się dowiesz dużo ciekawych rzeczy o Polakach

•  

@bacon konkrety, jak kogoś oskarżasz. Jeżeli chodzi Ci o to, że liberałowie pogardzają państwem opiekuńczym i jego orędownikami, to prawda. No ale jak inaczej nazwać kogoś kto rząda twoich pieniędzy za swoje lenistwo, jak nie pasożytem?

•  
      L...............i

+4

Jedyna sensowna propozycja zmiany to wyrugowanie katolicyzmu z Polski.

@Endrjoo: wolę rugowanie debilizmu, ale ciebie by to raczej nie ucieszyło, bo wielu gimboateistów wpadłoby pod kosę.

•  

@bartek_j narodów na świecie są setki, były tysiące. A jakoś to my mamy noblistów, Kopernika, Jana Szczepanika, Michała Sędziwoja, Josepha Conrada czy wielu innych, którzy swoje piętno na kulturze świata odcisneli. Narody Afrykańskie, Azjatyckie poza Chinami, rdzennoamerykańskie, polinezyjskie w ciągu ostatniego tysiąclecia nie osiągneły nic w stosunku do garstki narodów z Europy, w której to wcale nie prezentujemy się na końcu peletonu.

+: L...............i, niechcacy_przypadkiem
    •  

Nie znam dużo tylko parę osób. Wiem jednak, że jeśli chodzi o trzymanie się razem to trzymają się razem przede wszystkim Niemcy którzy mają jakieś wyczulenie na wielkomiejski multi-kulturalizm.

@Brzytwa_Ockhama: Tak, ale nie możesz formułować takiej opinii na podstawie grupy cechującej się zwartymi i zbieżnymi poglądami. Z automatu odrzucasz postawy i światopoglądy reprezentowane przez pozostałą część społeczeństwa, chyba że takie osoby uważasz za mniej niemieckie od innych Niemców, o co Cię absolutnie nie podejrzewam.

Tak, to jest problem, ale wydaje mi się, że przechodząc do konkretnych ustaw państwowych i do mediów Niemcy nie wyprzedają swojego majątku medialnego i co ważne, nie robią tego osoby w wieku trochę większym niż te które są teraz w akademikach. Jeśli zaś chodzi o niemieckie akademiki to zdaje sobie sprawę, że wielu młodych jest nastawionych liberalnie i anty-państwowo

@Brzytwa_Ockhama: Kwestia wyprzedawania mediów wynika nie tylko z propaństwowej polityki, ale z siły niemieckiej gospodarki. Niemieckie koncerny medialne, takie jak np. Axel Springer czy Bertelsmann, stały się międzynarodowymi korporacjami i wykupywały inne media. Media publiczne są oczywiście osobną kwestią, ale nie kojarzę w ogóle w UE świeżego przypadku aby sprywatyzowano publiczne media.

Kwestia akademików - ponownie wraca kwestia doboru grupy osób do wyprowadzania wniosków. Wyłączając "liberalnych" młodych ludzi sztucznie zwiększasz szansę na otrzymanie wniosku który Cię satysfakcjonuje. Niestety, ale jest to dostosowanie wycinka populacji pod Twoją tezę. Młodzi ludzie są także elementem społeczeństwa i pewnym wyznacznikiem trendów, które będą dominować w dorosłym pokoleniu za kilkanaście lat.

Być może warto doprecyzować informację czy mówimy o Niemcach, które były w drugiej połowie XX wieku, czy o narodzie niemieckim który jest tutaj i teraz. Jeśli chodzi o pierwszy przypadek, to nie jestem w stanie polemizować. W przypadku drugim będę się kłócić, bo obcuję z Niemcami na co dzień, choć głównie z specyficznym wycinkiem populacji jaki jest świat akademików i inżynierów.

•  
      L...............i

+1

Miasta i dobra musiały przymusowo wystawiać określoną liczbę żołnierzy.

@wolodia: co z tego? To nie oznacza przymusowego poboru, tylko to, że jak było mało ochotników, to trzeba było wyjebać kupę hajsu, żeby się znaleźli.

Bzdura, armię trzeba wyżywić, ubrać i wyposażyć. O dodatkowych kosztach logistycznych nie wspominając.

W tamtych czasach armia w dużej mierze sama się żywiła. Nie zmienia to faktu, że główny kosz wojska to były wypłaty żołdu.

Nazywaj to jak chcesz, nie zmienisz tego że warcholstwo i sobiepaństwo, prowadzące do zrywania Sejmu i blokowania istotnych reform centralizujących władzę, przyczyniło się do upadku Rzeczypospolitej.

To nie warcholstwo i sobiepaństwo przyczyniło się do upadku, tylko brak zamordyzmu. Nawet gdyby nie zrywano sejmów, to szlachta zapatrzona w ideały Rzymskiej Republiki nigdy nie ustaliłaby większością jakichś drastycznych zmian. "Złota wolność szlachecka" to był ich etos i nie zrzekliby się go dobrowolnie.

Dość powiedzieć jaka była afera przy uchwalaniu konstytucji 3 maja, gdzie podstępnie zmieniono datę posiedzenia sejmowego po imiennym wezwaniu wybranych posłów.

Na 500 osób uprawnionych do głosowania, było obecnych tylko 186, z czego i tak 72 osoby głosowały przeciw.

Czy Ty mi chwilę wcześniej nie wypominałeś wypowiadania się w tematach o których się nie ma pojęcia?

O problemie tzw. "spierdolenia" czy inaczej mówiąc, niepszystosowania do życia w społeczeństwie, trochę pojęcia mam. Czy to przez znajomość z takimi osobami, czy to przez czytanie na ten temat.

+: Brzytwa_Ockhama
    •  
      L...............i

+3

najzabawniejszym jest to, że ci wszyscy zapluci na polskę krytykanci, za zdrową alternatywę wskazują narody kompletnie zdegenerowane i nieszczęsliwe.

@Zawsze_Jest_Pora: dodajmy do tego, że oni mają fałszywe wyobrażenie o zachodzie. Ile razy czytam te podniecanie się tym, że Brytyjczycy zawsze się do siebie uśmiechają, zawsze się śmieję, bo wiem, że ten uśmiech najczęściej jest fałszywy i nie wynika z tego, że ludzie są dla siebie mili, tylko dlatego, że taki tam jest zwyczaj i ten kto się do ciebie uśmiecha, może Ci tak samo obrabiać dupę jak w Polsce.

+: ediz4, n.....n +1 inny
    •  

O problemie tzw. "spierdolenia" czy inaczej mówiąc, niepszystosowania do życia w społeczeństwie, trochę pojęcia mam. Czy to przez znajomość z takimi osobami, czy to przez czytanie na ten temat.

@Lawrence_z_Arabii: Nieprzystosowanie społeczne i niedostosowanie społeczne to są pojęcia stosowane w pedagogice i psychologii. Sam pokazujesz, że nie masz o tym pojęcia, a to nie zmienia faktu że głównym problemem jest to że stosujesz przyklejanie takich etykietek jako metodę ataku na przeciwnika i argumentacji w dyskusji.

+: qwerty69, n.....n +8 innych
    •  

A jakoś to my mamy noblistów

@Zawsze_Jest_Pora: Gdyby usunąć z listy "polskich" noblistów osoby pochodzenia żydowskiego (których mieliśmy swego czasu nadreprezentację) to lista naszych noblistów wypadałaby wyjątkowo skromnie do populacji. A z nauk ścisłych mielibyśmy tylko jedną noblistkę - Marie Skłodowska Curie.

Kopernika

@Zawsze_Jest_Pora: Który był Niemcem xD

•  
      b......j

+5

A jakoś to my mamy noblistów, Kopernika, Jana Szczepanika, Michała Sędziwoja, Josepha Conrada czy wielu innych, którzy swoje piętno na kulturze świata odcisneli

@Zawsze_Jest_Pora: Na świecie powszechnie Kopernik uznawany jest za Niemca lub mało kto nad jego narodowością się rozwodzi, wszakże Nicolaus Copernicus jakoś mało po polsko brzmi. Spójrz prawdzie w oczy, zbyt wielu mających wpływ na historie świata obywateli to my nie mieliśmy. A zobacz ilu ich mieli chociażby Portugalczycy, znacznie mniej liczni. Albo Włosi, niewiele bardziej liczi. O malutkich narodach ze Skandynawii nie wspomnę.

•  

Kopernika
      Który był Niemcem xD

@Zawsze_Jest_Pora: @qwerty69: Kopernik pochodził z niemieckojęzycznej rodziny, niemiecki był jego językiem ojczystym, a jednocześnie był poddanym króla Polski. Nie ma najmniejszego sensu określanie Kopernika w współczesnych kategoriach narodowościowych, chyba że ktoś chce podbić sobie ego albo wyleczyć kompleksy.

Uważam, że słusznie podsumował to Norman Davies:

Taking everything into consideration, there is good reason to regard him both as a German and as a Pole: and yet, in the sense that modern nationalists understand it, he was neither.

•  

co kurwa? Rząd, który każdego, kto go nie popiera najchętniej zmieszałby z gównem

@adibor: Ten rząd w odróżnieniu do poprzedniego pozwala każdemu mieszać go z gównem i nic z tym nie robi. Poprzedni prezydent faceta z krzesłem na widowni oskarżył o zamach, antykomor dostał wyrok itd. Dziś każdy jeździ po Dudzie i rządzie jak po szmacie i nikt za to nie odpowiada, łącznie z groźbami śmierci i nawoływaniem do destabilizacji państwa. Doprawdy, muszę przyznać że to jedyna władza jaką znam w krajach zachodnich która tak pozwala się poniżać ludziom jej nie przychylnym.

+: ediz4, n.....n +2 innych
    •  

@bartek_j Kopernik jest nam kradziony yak samo jak sklodowska czy Chopin. Włochów przez całe średniowiecze i następne wieki było bardzo mnogo. Poza tym dalej. Poza europą zachodnią i srodkową istnieją/istniały tysiące narodów a 99% z nich nie posiada niemalże żadnych wielkich jednostek z dziedziny nauki i kultury.

•  

@wolodia wiadomo, że o ludziach sprzed ostatnich 150 lat ciężko rozprawiać o narodowości ale bez przesady. Służył królowi polskiemu, był niemieckojęzycznym obywatelem. Język jakim się posługiwał miał tu niewiele do rzeczy.

•  

Kopernik jest nam kradziony yak samo jak sklodowska czy Chopin. Włochów przez całe średniowiecze i następne wieki było bardzo mnogo. Poza tym dalej. Poza europą zachodnią i srodkową istnieją/istniały tysiące narodów a 99% z nich nie posiada niemalże żadnych wielkich jednostek z dziedziny nauki i kultury.

@Zawsze_Jest_Pora: Czyli jeśli odnosili sukcesy naukowe i artystyczne w innych krajach, to są nam "kradzeni", a gdy inne narody były podbijane i kolonizowane, to ich wybitne jednostki nie zostały już ukradzione?

Azjatyckie poza Chinami, rdzennoamerykańskie, polinezyjskie w ciągu ostatniego tysiąclecia nie osiągneły nic w stosunku do garstki narodów z Europy, w której to wcale nie prezentujemy się na końcu peletonu.

@Zawsze_Jest_Pora: Chciałbym poznać definicję "osiągnięcia", według której Japonia nie osiągnęła nic znaczącego.

•  

Ten rząd w odróżnieniu do poprzedniego pozwala każdemu mieszać go z gównem i nic z tym nie robi. Poprzedni prezydent faceta z krzesłem na widowni oskarżył o zamach, antykomor dostał wyrok itd. Dziś każdy jeździ po Dudzie i rządzie jak po szmacie i nikt za to nie odpowiada, łącznie z groźbami śmierci i nawoływaniem do destabilizacji państwa. Doprawdy, muszę przyznać że to jedyna władza jaką znam w krajach zachodnich która tak pozwala się poniżać ludziom jej nie przychylnym.

@ShutUpGreg: tak tak, oczywiscie

ponad 800 osób ma już procesy polityczne za udział w demonstracjach antyrządowych

po niekonstytucyjnym przejęciu władzy nad sądownictwem przez jednego człowieka - Zbigniewa Ziobrę, będącego obecnie bolszewickim ludowym komisarzem ds. sędziów, i zmianie prezesa jednego z sądów okręgowych, zastępca ludowego komisarza Ziobry pojechał naprostować politycznie tego nowego prezesa, po czym ten sąd uchylił wyrok uniewinniający dla działaczy opozycyjnych

to nie jest komuna czasów odwilży Gierka, to jest bolszewizm powojennych czasów stalinowskich

•  

@wolodia Japonia przez setki lat była autorytarnie rządzoną, izolacjonistyczną pipidówą, gdzie jakikolwiek progres cywilizacyjny wynikał z podkradania chińczykom. Jak wreszcie się ze sobą dogadali to okazało się że jedyne co mają światu do zaoferowania to egzotyczne obrazki i ludobójstwa narodów podbijanych.
      Nie, nie chodzi mi o fakt sukcesów za granicą, a o perfidne naginanie faktów, jak w przypadku francuzów usilnie zapisujących Skłodowską-Curie jako Marię Curie, czy przypisywanie sobie Chopina, który bądź co bądź był polskim patriotą.

+: n.....n, L...............i +1 inny
    •  
      b......j

+1

Jana Szczepanika, Michała Sędziwoja,

@bartek_j: Szczerze powiedziawszy o tych dwóch wcześniej chyba nie słyszałem i musiałem sobie dopiero zguglać.

•  

wiadomo, że o ludziach sprzed ostatnich 150 lat ciężko rozprawiać o narodowości ale bez przesady. Służył królowi polskiemu, był niemieckojęzycznym obywatelem. Język jakim się posługiwał miał tu niewiele do rzeczy.

@Zawsze_Jest_Pora: Jeśli się nie mylę, to wtedy było się poddanym. Obywatelem można było być miasta. Po drugie, mam wrażenie że mylisz formalną przynależność do danego państwa z przynależnością do narodu. Mamy 150 tysięcy Niemców z obywatelstwem polskim. Nie są Polakami.

A język ma znaczenie fundamentalne, gdyż w istotny sposób wpływa on przynależność etniczną i kulturową.

•  

@Brzytwa_Ockhama:
      @Lawrence_z_Arabii:

zawołajcie, jeśli kiedyś napiszecie esej, analizę o polskim rasiźmie

•  

to nie jest komuna czasów odwilży Gierka, to jest bolszewizm powojennych czasów stalinowskich

@spere: Nie jestem w stanie ogarnać jak można wysrać taki kretynizm

+: Merytoryczny2, P.............o
    •  

Japonia przez setki lat była autorytarnie rządzoną, izolacjonistyczną pipidówą, gdzie jakikolwiek progres cywilizacyjny wynikał z podkradania chińczykom. Jak wreszcie się ze sobą dogadali to okazało się że jedyne co mają światu do zaoferowania to egzotyczne obrazki i ludobójstwa narodów podbijanych.

@Zawsze_Jest_Pora: Załóżmy, że to co napisałeś jest prawdą (a rzecz jasna nie jest). To nadal nie przeszkodziło Japonii w tym, aby w ciągu stu lat wnieść ogromny wkład w naukę światową - dwudziestu (!) laureatów plus dwóch którzy po drodze zostali Amerykanami.

Jak my stoimy w porównaniu?

•  
      r...........g

0

@Brzytwa_Ockhama: Gosciu robisz jakies dochodzenia po internateach i spisujesz je na wykopie... Gratuluje hahahaha

•  

@ediz4: za Gierka i Jaruzela mogli funkcjonować szlachetni, dobrzy, niezależni prokuratorzy, sędziowie, nie było tak źle, jak teraz

źródło: bi.gazeta.pl

•  
      n.......i

+4

natomiast mówienie o Polakach w kategoriach zbrodniarzy, gdy postaw niesamowitych, łamiących wszelkie normy ludzkie (na plus), jak w przypadku ojca Kolbe czy Ulmów było tak dużo

@Zawsze_Jest_Pora: Ja przede wszystkim sprzeciwiam się nazywaniu jakiejkolwiek nacji zbrodniczą. Wśród każdego narodu znajdowali się zarówno ludzie, którzy zasłużyli na miano bohaterów, jak i zbrodniarze. Oczywiście, proporcje mogą być różne. Ale jak nie widzę większej zbrodni w wymordowaniu setki niż jednego, tak i tutaj powszechność zjawiska nie pozwala skazać każdego członka grupy przez pryzmat działań innych. Dlatego ani Niemcy, ani Polacy, ani Rosjanie, ani Żydzi nie są zbrodniczym narodem, bo takowego nie ma i nigdy nie będzie, gdyż wszelkie zło popełnia człowiek.

+: n.....n, VestaX +2 innych
    •  

@wolodia Są, dokładnie rzecz ujmując, polskimi Niemcami. Jako obywatelami polski, Polakami, gdyż nie posiadamy rozdziału w języku, niczym na Ormian i Armeńczyków. W czasach absolutnej drugorzędności języka, najlepiej byłoby się spytać samego Kopernika. Natomiast w wypadku gdy nie można, na moje można fakt bycia wiernym obywatelem królestwa polskiego podciągnąć pod bycie Polakiem. Jakoś bronił tego Fromborka, zamiast się zwąchać z ludźmi swojego imienia. Akurat jeśli chodzi o Polskę, rodziło się już wtedy jakieś poczucie przynależności do kraju. Choć w sumie, fakt, najuczciwiej byłoby przypisać go właśnie do lokalnego fenomenu, aniżeli konkretnego narodu.

•  

po niekonstytucyjnym przejęciu władzy nad sądownictwem przez jednego człowieka - Zbigniewa Ziobrę, będącego obecnie bolszewickim ludowym komisarzem ds. sędziów, i zmianie prezesa jednego z sądów okręgowych, zastępca ludowego komisarza Ziobry pojechał naprostować politycznie tego nowego prezesa, po czym ten sąd uchylił wyrok uniewinniający dla działaczy opozycyjnych

@spere: Szczerze? Nie mogę się doczekać referendum odnośnie zmiany konstytucji. Po to właśnie by postsowiecka władza nie sprawowała nieformalnych rządów, dla transparentności i po to by układ jaki jest obecny nie tylko w Polsce był bardziej osłabiany.

Masz gdzieś powierdzenie tego że "800 osób ma już procesy polityczne za udział w demonstracjach antyrządowych"? Oprócz gównoportalików incognito do rozpowszechniania fakenewsów które mówią o kilku mandatach za jawne nieprzestrzeganie porządku? Jeśli nie masz, to cóż, znów wracamy do punktu wyjścia, że władza bolszewicka jaką była PO (dlaczego bolszewicka? Bo tak jak za dawnych czasów nad Wołgą, wszystko opierało się na układach i dawano swoim chapać jak najwięcej, by każdemu zależało na jak najdłuższym utrzymaniu farsy) zwyczajnie ograniczała nam wolność (czego dowodem są dane o największej inwigilacji obywateli w UE, próba cenzurowania internetu, całkowite i 100% zagarnięcie mediów w kraju, itd itd) i to się dopiero teraz zmienia. Więc pytam gdzie ten dowód o

"800 osób ma już procesy polityczne za udział w demonstracjach antyrządowych"

albo wykaż ile ci płacą za fakenewsy?

+: n.....n, Brzytwa_Ockhama
    •  

@spere: W czasach stalinowskich za jeden taki komentarz byś leżał w rowie z pociskiem w głowie albo właśnie byś miał przesiadkę w Moskwie na Syberię.

+: n.....n, L...............i +2 innych
    •  

@wolodia i stało się to przez przeoranie cywilizacji japońskiej przez amerykanów, którzy wyrugowali z ich myślenia militaryzm, kierując japonię na drogę ekspansji kulturowej, naukowej i społecznej a nie militarnej. A wcześniej przed amerykańskim przeoraniem blokady to przecież tam lipa była. Poza tym japończyków jedt kapkę więcej od Polaków i przez ostatnie kiladziesiąt lat są kurewsko bogaci, przez co mają warunki do prac naukowych.

•  
      n.......i

+4

to my mamy noblistów

@Zawsze_Jest_Pora: A tu proszę, żebyś przestał. Bo ci nobliści bolą. Za każdym razem, gdy ktoś krytykuje, słusznie lub nie, Polaków, muszą pojawić się Kopernik, Chopin, Sienkiewicz, Curie-Skłodowska i tak dalej. Tu wychodzi polski kompleks, musimy na siłę szukać potwierdzenia wartości w postaciach z przeszłości, przywołać je, żeby wszyscy przytaknęli, mówiąc, że wiele wspaniałych umysłów wydał naród polski. Skupmy się na teraźniejszości, bo to nas będą oceniać za nasze działania, a nie za to, co napisał Mickiewicz ileś lat temu

•  

@ShutUpGreg spoko, tylko co to zmienia w tym co napisałem?

•  

@spere: Zawsze mnie ciekawiło jakie zawiłe procesy myślowe powodują że tak często przyrównujecie obecne czasy do głębokiego PRL. Może zapytajcie starszych o znikających ludzi, wpierdziele na komendach za twarz albo krzywe spojrzenie, powszechną inwigilację każdego wroga ludu, zwykłe morderstwa na zlecenie władz czy krwawe pacyfikacje protestów. Toć to kompletna ignorancja takie tezy wygłaszać.

•  

@Brzytwa_Ockhama: O ile inicjatywa mogła być niezależna i spontaniczna, to o tyle sam temat nosacza został chyba podchwycony przez siły którym zależałoby na utworzeniu podziału "my młodzi nowocześni oni starzy staroświeccy". Dzięki czemu ma się dosyć wierny elektorat, który wybaczy nawet mocne przekłamania i afery.

Platforma wygrała wybory właśnie grając na narodowych kompleksach. Jej sukces próbowała powtórzyć Nowoczesna, przybierając nazwę do bólu niekreatywną.

Memy z nosaczem są nieszkodliwe, o ile odbiorca ma wysoki poziom poczucia humoru i potrafi się śmiać z narodowych przywar. Problemem mogą być tylko mało inteligentni Polacy których autentycznie memy z nosaczem urażą i albo wejdą oni na wojenną ścieżkę ("olaboga obrażajo") albo wręcz przeciwnie, dołączą do najgorliwszych piewców Narodowego Wstydu próbując tym samym pokazać, że "ja jestem nad wami polaczki biedaczki".

+: L...............i, niechcacy_przypadkiem +1 inny
    •  

@ediz4: etam co ty w ogóle gadasz, to była malowana opozycja, fikcja i ustawka, dogadali się Michniki Kuronie Wałęsy z Jaruzelem jak podzielą Polskę między siebie jak sukno

•  
      L...............i

+3

zawołajcie, jeśli kiedyś napiszecie esej, analizę o polskim rasiźmie

@spere: Raczej by się ci nie spodobała, bo według mnie głównym powodem rasizmu jest to, co "ofiary rasizmu" wyczyniają w Europie. Gdy ktoś ciągle słyszy o zamachach, gwałtach i innych patologiach że strony tzw. "uchodźców" to siłą rzeczy nie będzie lubił tej grupy ludzi.

A jak jeszcze się zainteresuje islamem i poczyta co Koran pisze o gwałtach, to taki człowiek doda sobie dwa do dwóch i ma już w głowie gotowy ciąg przyczynowo-skutkowy.

Zresztą, nasz rasizm to pikuś na tle europejskiego, bo Europa lubi dużo mówić, a nic nie robi.

U nas strasznym aktem antysemityzmu jest namalowanie gwiazdy Dawida wiszącej na szubienicy, czy spalenie kukly z pejsami przez jakiegoś debila, a w Szwecji czy Francji jest to rzucenie granatu czy koktajlu Mołotowa w synagogę. To samo z imigrantami, w Niemczech jest co roku kilkaset ataków na obozy z imigrantami, a u nas jest afera gdy ktoś krzywo spojrzy na muzułmanina.

https://wiadomosci.wp.pl/emigranckie-dzieci-z-berlina-ponizane-i-opluwane-w-polskich-miastach-ujawnia-wirtualna-polska-policjanci-nas-wysmiali-6137542204237953a

Wszystko ma swoje przyczyny, a szeroko rozumiana lewica woli walczyć ze skutkami, typu pisanie złych słów o imigrantach po tym gdy jeden z nich odpalił bombę z gwoździami w tłumie ludzi, czy z tym, że nielewicowe media grzeją takie tematy, a nie z tym, że bez zamachów i gwałtów nikt by o nich złego słowa nie powiedział.

Gdyby zlikwidowano zamachy i masowe gwałty imigrantów, zlikwidowano by też rasizm.

+: Brzytwa_Ockhama, niechcacy_przypadkiem +1 inny
    •  
      L...............i

0

Nieprzystosowanie społeczne i niedostosowanie społeczne to są pojęcia stosowane w pedagogice i psychologii.

@wolodia: siła, to pojęcie stosowane w fizyce. Czy bez dyplomu ukończenia studiów fizycznych nie wolno mi mówić o tym, czy ktoś jest silny?

•  

@niewieski Nie twierdzę, że jesteśmy wspaniali bo Mickiewicz i Słowacki i ogólnie Chrystus narodów. Chodzi mi o fakt, że nie mamy się czego wstydzić. Trzymamy i trzymaliśmy poziom Europy, co już plasuje nas na wysokiej pozycji.

•  
      n.......i

0

@Zawsze_Jest_Pora: Ale czemu miałbym się czegoś wstydzić? I czemu mamy zawsze trzymać poziom Europy, trzymać, nie wyznaczać, nie wychodzić poza linię, żeby się, broń Boże, nie wyróżnić. Polska zawsze na poziomie Europy. Naród zawsze zapładniany, nigdy zapładniający

•  

@Lawrence_z_Arabii: ekhm bardziej chodziło mi o prymitywny polski rasizm wobec "asfaltów", "małp", "zwierząt", "bananów", "czarnuchów", którzy nic złego nam nie zrobili

wyznawcy islamu nie są uznawani za inna rasę, ale za białych,
      nie można być rasistą, czyli wywyższać swojej rasy, wobec swojej własnej rasy, czyli wobec białych
      można być ksenofobem wobec obcych, innych nacji tej samej rasy
      a ja pytałem o rasizm

•  

@ediz4 lol, z jakim pieniaczem Ci przyszło dyskutować. XD

@spere weź mi wskaż w ustawie sądowniczej element bolszewicki, bom ciekaw, który paragraf powołuje Czekę

+: ediz4
    •  

@Zawsze_Jest_Pora: cała władza w ręce rad Ziobry

czeka to nie był jedyny symbol bolszewizmu

•  

@spere i herezje o pogrzebie demokracji w artykule. Demokracja oznacza tyle, że władza wybierana jest w powszechnych wyborach. Słowo to nijak nie definiuje procedur tworzenia prawa. PiS, będąc legalną władzą może nawet zdelegalizować skakanie na jednej nodze, ale dalej jak nie przypierdolą się do tego, kto może głosować, będzie to demokracja.

•  

Tak BTW przypomniał mi się właśnie tak oczywisty przykład "odzyskiwania godności" z ostatnich dni, czyli jak traktowani są lekarze rezydenci. Tak, robimy wszystko żeby Polak poczuł się godnie, a kto się śmieje z nosacza to antypolak. Onanizujcie się dalej w swoim klubie #60groszyzawpis

•  

Demokracja oznacza tyle, że władza wybierana jest w powszechnych wyborach. Słowo to nijak nie definiuje procedur tworzenia prawa

@Zawsze_Jest_Pora: czyli już Konstytucja, i rzeczy typu trójpodział władzy nie muszą być przestrzegane

Putin, Łukaszenka, Hitler, i inni dyktatorzy byli wybierani demokratycznie

uspokoiłeś mnie, nie mamy się o co martwić

•  

@spere Nie rozumiesz słów których używasz, można się spierać czy robią kurwę z państwa prawa, czy może przy obecnej chujni jest to potrzebne, na moje, centralizacja wszystkiego w rękach Ziobry nie jest dobra a reformy są robione na kolanie ale dalej, nikt demokracji nie ruszył. Demokracje istniały bez trójpodziału władzy czy konstytucji. Z resztą, dalej sam się zaorywasz, wskazując, że demokracja jest chuja warta, sama w sobie, jak prowadzi do elekcji potworów.

•  
      n.....n

+4

@Brzytwa_Ockhama: trzeba całkiem głęboko zajrzeć w człowieka, żeby dostrzec szkodliwość takich memów. Niektórzy chyba nie chcą zajrzeć do własnej duszy, bo boi się bezsilności wobec tego co zobaczy.

Bardzo przejrzyście wyłożyłeś tak zawiły i trudny do uchwycenia temat, mam nadzieje że pomoże ludziom zadbać o swoją wrażliwość.

bowiem to przecież Testo w swym nieskończonym geniuszu wymyślił tego mema

@niewieski: to już dawno przestało być śmieszne, a mądre nigdy nie było.

+: L...............i, niechcacy_przypadkiem +2 innych
    •  

@spere Z resztą. Konstytucja, sama w sobie jest nic niewarta, taka, jaka jest. Rozumiem, że konstytucji PRL też byś bronił rękami i nogami przed złymi karłami reakcji z solidarności, bo to konstytucja?

•  
      L...............i

+1

ekhm bardziej chodziło mi o prymitywny polski rasizm wobec "asfaltów", "małp", "zwierząt", "bananów", "czarnuchów", którzy nic złego nam nie zrobili

@spere: On jest w Polsce marginesem ograniczającym się w zasadzie do środowisk patolsko-kibicowskich i wynika ze skrajnie patologicznego środowiska w jakim wychowywali się ci delikwenci.

Można co najwyżej wziąć ich pod specjalną obserwację, jako osoby o kilkaset razy większym prawdopodobieństwie popełnienia ciężkiego przestępstwa, niż u zwykłych ludzi, bo raczej nie da się ponownie ich wychować.

a ja pytałem o rasizm

Prawdziwego rasizmu w Polsce prawie nie ma. Piszę tu o aktach rasizmu, a nie o Grażynach i Januszach, którzy pod wpływem debilizmu wypisują po każdym zamachu teksty o "piecykach w Auschwitz" na Facebooku, jakby zapomnieli o tym, że są podpisani imieniem i nazwiskiem.

Jest za to patologia i to z nią trzeba walczyć, bo najczęściej ta sama osoba, która skopała murzyna za kolor skóry, tak samo skopała by Polaka za krzywe spojrzenie.

Rasizm jest wtedy, gdy wydawałoby się, normalny, uczciwy człowiek dokonuje czegoś złego wobec jakiejś osoby tylko dlatego, że ta ma inne pochodzenie.

Gdy bije patus, który tak samo pobiłby Polaka, to rasizmu nie ma, tylko jest patologia, bo rasizm zakłada inne traktowanie że względu na tzw "rasę".

•  

władza bolszewicka jaką była PO (dlaczego bolszewicka? Bo tak jak za dawnych czasów nad Wołgą, wszystko opierało się na układach i dawano swoim chapać jak najwięcej, by każdemu zależało na jak najdłuższym utrzymaniu farsy)

@ShutUpGreg: Czy obecna władza wygląda jakoś szczególnie inaczej? Czy nazwiesz ją, tak dla konsekwencji, bolszewicką? Nie bądź dwumyślny, to przecież lewackie.

•  
      n.......i

0

@neilran: Mądre może nie, ale śmieszne jest nadal ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Czy obecna władza wygląda jakoś szczególnie inaczej? Czy nazwiesz ją, tak dla konsekwencji, bolszewicką? Nie bądź dwumyślny, to przecież lewackie.

@Pawu1on: Chłop nazywa obecną władzę "bolszewicką" to mu odpisuję, której to bliżej do bolszewizmu, bo chyba mu się bieguny pomyliły.

•  

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1722498,1,ruszyl-pierwszy-proces-za-protest-przeciwko-pis-zarzuty-sa-groteskowe.read

@spere: Człowieku, czy ty w ogóle czytałeś ten "artykuł"?? Przecież to jest definicja propagandy i kłamstwa poprzez wskazanie. Bezczelny kłamliwy tytuł i kłamliwa próba naprostowania go. To jakaś kpina jest. Pokaż gdzie są te oskarżenia. "Inżynier budownictwa" #jajebie jeszcze takie typowo komunistyczne dorzucanie niby autorytetów aby prostak czytający te kłamstewska załapał że to pan inżynier jest poszkodowany XD K. co się dzieje XD

•  

•  

•  

@ShutUpGreg: chciałeś dowód z "nie gównoportaliku" o 800 procesach

polityka.pl to chyba nie gównoportalik

Z resztą, dalej sam się zaorywasz, wskazując, że demokracja jest chuja warta, sama w sobie, jak prowadzi do elekcji potworów.

@Zawsze_Jest_Pora: absolutnie nie twierdzę że demokracja jest chuja warta

to ty chyba stwierdziłeś że skoro PiS został wybrany demokratycznie, to wszystko mu wolno, czyli np. jak piszesz, zakazać skakania na jednej nodze

demokracja może się czasem wyrodzić, jak to się stało w Rosji, Niemczech, Białorusi, i zaczyna dziać się w Polsce

Prawdziwego rasizmu w Polsce prawie nie ma. Piszę tu o aktach rasizmu,

@Lawrence_z_Arabii: każdego dnia na poczytnym portalu wykop.pl dochodzi do aktów rasizmu, wpisów, komentarzy, prymitywnie pogardliwie rasistowskich, które wielokrotnie zgłaszam z tego powodu, i zostają usuwane

Z resztą. Konstytucja, sama w sobie jest nic niewarta, taka, jaka jest.

@Zawsze_Jest_Pora: ale obowiązuje, i wg. reguł demokracji w tym momencie nie można jej zmienić, bo żadna opcja polityczna nie ma demokratycznie wymaganej większości do tego

a zaczyna być łamana, czyli państwo polskie przestaje być wolnym demokratycznym państwem prawa

•  
      L...............i

+1

każdego dnia na poczytnym portalu wykop.pl dochodzi do aktów rasizmu, wpisów, komentarzy, prymitywnie pogardliwie rasistowskich, które wielokrotnie zgłaszam z tego powodu, i zostają usuwane

@spere: słowa to nie akty rasizmu. W pastę o serwerowni też wierzysz? Mnie bardziej interesuje to czy nikt nie bije czy nie zabija ludzi za kolor skóry.

+: n.....n
    •  
      L...............i

0

idź się pierdol jebany złamasie

zajebany kurwa katol

@Endrjoo:

Spokojnie Sebuś, bez nerwów. Mam nadzieję, że @moderacja nauczy cię kultury

•  

@Lawrence_z_Arabii: czyli idea obrazy kogoś słownie, za co można być ściganym, jak np. Owsiak ostatnio skazany, nie istnieje, bo to nie był "akt", tylko słowa

i ochrona prezydenta przed słowną obrazą też nie istnieje

no i słowne wypowiedzi o właścicielach paserati tdi, czy wizytach w kościele, czy obiadach, też nie są aktami pogardy i szyderstwa, bo to tylko słowne wpisy w internecie, nikt przecież nie niszczy nikomu passatów czy używanych garniturów
      więc po co ten wpis i cała dyskusja potem

czyli problem nie istnieje, jest urojony

•  
      L...............i

0

czyli idea obrazy kogoś słownie, za co można być ściganym, jak np. Owsiak ostatnio skazany, nie istnieje, bo to nie był "akt", tylko słowa

@spere: jeśli mieszasz wyzwiska ze zbrodniami, to nie sprawiasz, że ludzie bardziej oburzają się na wyzwiska, tylko raczej mniej oburzają się na zbrodnie.

Jeśli rasizmem nazwiemy zarówno niewolnictwo murzynów, czy ich bicie, jak i pisanie głupot w internecie, to ludzie nie będą tak ostro patrzeć na rasistów, skoro można nim zostać za pisanie nieszkodliwych głupot.

•  

@sorek

można te memy lubić pomimo tego że kocha się własny kraj :D
      Oczywiście, przecież tu nie ma żadnej sprzeczności gdy "kraj piękny, tylko ludzie kurwy" (╯︵╰,)

•  

@ShutUpGreg

Zapomnijmy na chwilę o tym, czy to dobry rząd czy zły. Spójrzmy tylko na ich wielki nacisk jaki kładą na przywrócenie temu narodowi godności, na odwrócenie komunistycznych kłamstw, odbudowanie zniszczonej reputacji, generalnie na wpojenie ludziom że Polak to też człowiek.

I teraz następuje interesująca sytuacja: ogromna nienawiść i opór jakie te działania napotykają. Opór przed uznaniem Polski i Polaków we własnych oczach jako wartości samej w sobie, jako wartości

No jak zapomnijmy? Właśnie w tym problem, że jak ktoś chce takie wartości, słuszne poniekąd lansować, to sam powinien świecić przykładem. Być mężem stanu, liderem z prawdziwego zdarzenia. Rozsądnym, rozważnym, sprawiedliwym. PiS uprawia swoją gówno politykę jak klasyczny nosacz na zasadzie "teraz kurwa my", nahapać się, zadłużyć kraj, obsadzić stanowiska niekompetentnymi pociotkami, wprowadzić nieprzemyślane ustawy-buble bez próby przewidzenia negatywnych skutków długofalowych, stosować chamską propagandę na każdym kroku, masować ciągle kościoł w laickim państwie itp. itd.
      Jak liderzy całego polskiego narodu, którzy łączą wszystkie najgorsze cechy z memów o "małpie polaku" pierdolą o "wartości bycia Polakiem", to nawet jeśli samo stwierdzenie jest prawdziwe, żaden wartościowy Polak nie będzie się z tym utożsamiał. Nie da się samemu być kutangensem narodu i wiarygodnie wypaść jako głosiciel wspaniałości tegoż narodu. Każdy porządny obywatel widząc ten cyrk odczuje tylko wstyd i zażenowanie, a niektórzy wręcz złość. Stąd już bardzo łatwo o wodę na młyn dla faktycznych
      ojkofobów, gdyż to działa zupełnie na tej samej zasadzie jak dyskredytowanie idei wolnościowych bo JKM. Idee te są słuszne ale przez to, że wielokrotnie wspomniane publicznie w wypaczony sposób przez Korwina, to mamy efekt "uproszczony system i niższe podatki? no co Ty Mati jesteś za hehe Korwinem?" i pozamiatane. Tak samo kurwełe jest z PiSem, który nam mówi jak to jest być (hehe) wartościowym Polakiem.

•  

•  

@Lawrence_z_Arabii: skomentujesz tego katolickiego mema czy będziesz udawał że go nie było?

•  
      L...............i

0

skomentujesz tego katolickiego mema czy będziesz udawał że go nie było?

@dqdq1: A co mam komentować? Mem powstał, aby ośmieszyć ateistycznych debili, jak ten wyżej życzący mi śmierci bo jestem "zajebanym katolem"

•  

A co mam komentować?

@Lawrence_z_Arabii: katolskie zakłamanie chociażby, nie widzisz że coś nie gra z tym o czym mówicie a co robicie? Dlatego uważam was za zakłamaną i szkodliwą grupę.

•  
      L...............i

0

katolskie zakłamanie chociażby, nie widzisz że coś nie gra z tym o czym mówicie a co robicie?

@dqdq1: jakie zakłamanie?

•  

@Lawrence_z_Arabii: Rozumiem że rysowanie postaci które uprawiają sex ze zwierzętami i jedzą odchody wpisuje się w bycie katolikiem?

•  
      L...............i

0

Rozumiem że rysowanie postaci które uprawiają sex ze zwierzętami i jedzą odchody wpisuje się w bycie katolikiem?

@dqdq1: które przykazanie zabrania wykonywania takich rysunków?

Stworzyleś sobie w głowie jakiś urojony obraz katolika i teraz masz pretensje, że prawdziwi katolicy nie zachowują się tak jak byś tego chciał.

•  

@Lawrence_z_Arabii: coś w stylu nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu?

•  
      L...............i

0

coś w stylu nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu?

@dqdq1: A czy ktoś twierdzi, że to jest dosłowny przekaz? Nie wiesz co to są środki stylistyczne, np. hiperbolizacja?

•  

@Lawrence_z_Arabii: nienawiść katolików do innych ludzi to tylko środek stylistyczny?

•  
      L...............i

0

nienawiść katolików do innych ludzi to tylko środek stylistyczny?

@dqdq1: Gdzie tam masz nienawiść? To po prostu zobrazowanie jakim błotem obrzucany jest na codzień kościół, także przez zoofilów i koprofilów.

•  

@Lawrence_z_Arabii: obrzydliwy, prymitywny obrazek jest według Ciebie okay a mem z sympatycznym zwierzakiem to atak na polskość. Twoja podwójna moralność jest dla mnie wstrętna.

•  
      L...............i

0

obrzydliwy, prymitywny obrazek jest według Ciebie okay a mem z sympatycznym zwierzakiem to atak na polskość

@dqdq1: w obu przypadkach chodzi o przekaz. Ale ty raczej tego nie zrozumiesz, bo masz skrajnie emocjonalne podejście do tematu.

•  

@Lawrence_z_Arabii: twoj światopogląd i przekaz z którym się zgadzasz to obrazek przedstawiający seks ze zwierzętami oraz jedzenie odchodów. Co ja mam zrozumieć?

•  
      L...............i

+1

twoj światopogląd i przekaz z którym się zgadzasz to obrazek przedstawiający seks ze zwierzętami oraz jedzenie odchodów

@dqdq1: co to za urojenia?

+: m........z
    •  

@Lawrence_z_Arabii: Bronisz przekazu obrazka z którym się nie zgadzasz?

•  

@szpongiel: typowe: masa oskarżeń, zero konkretów, epitety itd.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Czy odpowiedź na pytanie "bronisz przekazu obrazka z którym się nie zgadzasz?" przekracza Twoje możliwości intelektualne?

•  
      L...............i

+1

@dqdq1: Nie. To odpowiedź na oba pytania.

+: m........z
    •  

@ShutUpGreg

Konkretów jest masa i wielokrotnie były przedstawiane zarówno tutaj jak i w innych mediach, a niektóre pokazał bezpośrednio sam rząd.
      Nie ma sensu abym to wszystko powtarzał we wpisie, który by musiał mieć długość książki i którego i tak by nikt tu nie przeczytał, bo TL;DR, tym bardziej że kompletnie nie to było celem mojego komentarza.
      Celem wpisu nie było tworzenie kompendium wiedzy o miałkości i wątpliwych metodach władzy tylko przedstawienie mechanizmu, który powoduje, że "promocja polskich wartości" przez władze nie jest dla wielu wiarygodna.

•  

@Brzytwa_Ockhama:
      Ściana tekstu o kompleksach i projekcji a potem tag #gruparatowaniapoziomu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

który powoduje, że "promocja polskich wartości" przez władze nie jest dla wielu wiarygodna.

@szpongiel: XDXDXD Jak "promocja polskich wartości" może być "niewiarygodna". Posłuchaj sam siebie. Farmazon na farmazonie poparty nienawiścią.

•  

@ShutUpGreg jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś ogarnął co napisałem, a nie próbował atakować własne projekcje. Możesz jeszcze raz przeczytać mój pierwszy komentarz i spróbować zrozumieć. Do mnie już nie pisz.

•  

@szpongiel: taa XD "nie zrozumiałeś" XDXD

•  

@niewieski Bo taka jest propaganda w naszym kraju. Że wstyd i w ogóle obciach być Polakiem. W pociągach z Niemiec do Polski nie usłyszysz polskiej mowy do momentu przekroczenia granicy, nagle sobie wszyscy przypominają po przekroczeniu Odry. Na wykopie co chwila każdy przykład patriotyzmu jest redukowany do "nacjosebów" w tandetnych bluzach patriotycznych. W takich czasach żyjemy że każde tradycyjne poczucie tożsamości jest wyśmiewane. Nie rozumiem Cię. Ja chciałem wskazać tylko, że nie jesteśmy gorsi i mamy potencjał by przodować na świecie, do tego potrzebna jest pozytywna propaganda. Za komuny, systemu skrajnie niewydolnego dawała radę to i dzisiaj by dała tym bardziej.

•  
      n.......i

+1

Bo taka jest propaganda w naszym kraju.

@Zawsze_Jest_Pora: Poza wypokiem takiej propagandy nie zauważam. Chyba że chodzi ci o opinie jakiś ludzi, na przykład Stuhra, ludzi związanych z kulturą, więc zapraszanych do telewizji, gdzie mają okazję, by publicznie je wypowiadać. Ale ciężko jest mi to nazwać propagandą. Po prostu opinia kogoś. Albo się zgadzam, albo nie, jak ze zdaniem każdego człowieka. Gdy byłem w Niemczech, nie miałem żadnego problemu z mówieniem po polsku publicznie. Język przecież jak język, każdy ma swój ojczysty i wiele innych, jeśli zechce mu się nauczyć.

redukowany do "nacjosebów" w tandetnych bluzach patriotycznych

@Zawsze_Jest_Pora: Jeśli to jest nacjoseba w tandetnej bluzie patriotycznej, to nazywajmy rzeczy po imieniu. Wyłączne zakładanie krzykliwych i kiczowatych koszulek "patriotycznych" to dla mnie żaden patriotyzm. Po prostu działanie na pokaz i brak gustu. Coś jak emo nastolatki grożące sobie żyletką.

Nie rozumiem Cię

@Zawsze_Jest_Pora: Do przodowania na świecie potrzebne jest przede wszystkim działanie, działanie nasze, bo to my teraz żyjemy i to jest nasz czas, a nie pozytywna propaganda i wieczne przywoływanie postaci z przeszłości, które już raczej z przyczyn oczywistych wiele nie zdziałają.

Ja chciałem wskazać tylko, że nie jesteśmy gorsi

Gorsi będziemy, jeżeli, zamiast działać, będziemy ciągle krzyczeć Curie-Skłodowska, Chopin, Sienkiewicz. A tak to raczej nie jesteśmy. Przynajmniej ja się nigdy gorszy nie czułem. Jeśli ktoś się tak czuje i musi udowadniać światu, że gorszy nie jest, udowadniać nie swoim zachowaniem, swoimi osiągnięciami, lecz osiągnięciami innych, niech się zacznie martwić o zdrowie psychiczne.

•  

jeśli mieszasz wyzwiska ze zbrodniami, to nie sprawiasz, że ludzie bardziej oburzają się na wyzwiska, tylko raczej mniej oburzają się na zbrodnie.

Jeśli rasizmem nazwiemy zarówno niewolnictwo murzynów, czy ich bicie, jak i pisanie głupot w internecie, to ludzie nie będą tak ostro patrzeć na rasistów, skoro można nim zostać za pisanie nieszkodliwych głupot.

@Lawrence_z_Arabii: jeśli teraz zwracasz uwagę że nieszkodliwe internetowe kpiny z tedeików obiadków niedzielnych i wizyt w kościele w garniturach, to ponoć tak naprawdę oznaki pogardy ojkofobii i poniżania - to potem ludzie nie będą tak ostro patrzeć na rzeczywiste niszczenie passatów, garniturów, i stołów z obiadami niedzielnymi

•  
      Brzytwa_Ockhama

+2

@bartek_j:

Naród jakich w świecie wiele, nie zapisał się na kartach historii świata jakoś szczególnie
      ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Akurat jeśli chodzi o historię to Polska nie tylko zapisała się szczególnie ale też wyjątkowo.

Strasznie napuszony ten tekst
      Dumny czy próżny? To duża różnica. Jeśli tak wezmę to pod uwagę.

umiłowaniem do periodycznego samounicestwiania się w z góry przegranych powstaniach.

No tak, ponieważ powstania śląskie i wielkopolskie nie doprowadziły do swoich celów.

Przypominam Tarskiego, wielkiego polskiego logika i Banacha - rewolucjonistę matematyki wieku dwudziestego.

+: L...............i, n.....n
    •  

(Przyznaje sobie łopatę. Brązową bo ktoś przywołał wpis w innym poście.)
      A ja osobiście uważam że to jest po prostu uznanie faktu że nawet Rosjanie (ale ci cywilizowani, w możliwie najmniejszym stopniu skażeni sowiecką myślą) są relatywnie lepsi od Polaków.