Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kiedyś dodałem post o "znajomym" #tirowiec4k (https://www.wykop.pl/wpis/32132761/jakis-czas-temu-znajomy-wrzucil-zdjecie-na-instagr/). Po raz kolejny dostałem od niego jakąś kompletnie z dupy wiadomość i zastanawiam się - czy jazda na tirach naprawdę jakoś wypala mózg? Typ to pisze na poważnie, a ja nie mam z nim kompletnie żadnego kontaktu...
    #bekaztransa #patologiazewsi #patologiazmiasta #rakcontent
    pokaż całość

odpowiedzi (73)

"10 stycznia 1992 roku sztorm na północnym Pacyfiku zmył z pokładu statku “Ever Laurel” 12 kontenerów, w tym jeden zawierający 29 tys. gumowych zabawek Friendly Floatees wyprodukowanych w Chinach na zlecenie amerykańskiej firmy The First Years. Znaczną część z nich stanowiły żółte gumowe kaczki.

Zabawki rozpierzchły się po świecie: dwie trzecie popłynęło na południe i wylądowało na brzegach Indonezji, Australii i Ameryki Południowej. Około 10 tys. z nich skierowało się na północ, osiadając na brzegach Alaski, a niekiedy nawet pokonując Cieśninę Beringa.

Niektóre kaczki pokonały ponad 27 tys. km, utknęły na całe lata w arktycznym lodzie, aby w końcu, w 2007 roku, dotrzeć do wybrzeży Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Kaczki-rekordzistki po okrążeniu bieguna wylądowały na Grenlandii, wybrzeżu USA, Hebrydach, a nawet na Hawajach. Producent zabawek ustanowił nawet nagrodę za każdą zabawkę znalezioną na wybrzeżu Nowej Anglii, Kanady i Islandii.

Ta samowolna wyprawa kaczek nie poszła na marne. Trasy pokonane przez zabawki pomogły oceanografowi Curtisowi Ebbesmeyerowi w badaniu prądów morskich"

#ciekawostki
    pokaż całość

odpowiedzi (29)

Czemu tak wiele osób narzeka na korpo? Przecież DOBRE korpo to jedno z lepszych miejsc do pracy:

- wyplata zawsze na czas,
    - darmowe szkolenia, konferencje i rozne wyjazdy,
    - ubieram sie jak chce i nikt sie nie przypierdala xD
    - na luzaku mozna sobie wypic kawke, skoczyc na obiad i nikt sie nie pluje, ze go okradacie
    - czesto luzne godziny, wbijam sobie o 7, wbijam o 10 i nikt nie ma problemu
    - jakies pizzaday, fruitday, inneday na ktorych mozna cos dobrego oszamac i nie trzeba wydawac $ na obiad
    - nie ma problemu z urlopem
    - nie ma problemu ze sprzetem (potrzebuejsz nowego kompa/ kolejny monitor? luzno mordo) nie trzeba się prosic
    - troche mozna popodrozowac
    - nadgodziny zawsze platne
    - ani razu nie musialem brac nadgodzin xD

To, ze trafiliscie do jakiejś speluny nie oznacza, że wszędzie tak jest xD
    #korposwiat #korpo #pracbaza
    pokaż całość

odpowiedzi (149)