Wpis z mikrobloga

No i na zakończenie sezonu #chilizgobim bardzo krótki wpis podsumowujący. :)

Najważniejszą wiadomością jest to, że udało się zebrać wszystko przed przymrozkiem :) Co prawda cześć owoców jest jeszcze zielona, ale nie powinno to być problemem - dojrzeją sobie pod ciepłym kocem w domu.

Z okazji zbioru było rozdajo zestawu degustacyjnego, które wygrał Mirek @Rulon13, a paczka już do niego jedzie.

Na zdjęciu poniżej krajobraz zaraz po zbiorze - papryczki jeszcze nie przebrane, ani nie rozdzielone zielone od dojrzałych, wysypane odmianami, tak jak były zrywane. Trochę tego jest - zapas powinien wystarczyć chociaż do wiosny ;D

#chilihead #papryczki #chili #papryka #ogrodnictwo #ogrod #domowyogrod #ostrezarcie #rosliny #zainteresowania #hobby #goomowesosy #gotowanie #kuchnia #jedzenie #gotujzwykopem #ostresosy #papryka #przyprawy
gobi12 - No i na zakończenie sezonu #chilizgobim bardzo krótki wpis podsumowujący. :)...

źródło: comment_Id5Bp6c79DD0cREPNwuW4U2ha3k1yRtK.jpg

Pobierz
  • 98
@gizmo930: Chodzi Ci o Thunder Mt. Longhorn? Zdecydowanie jedna z ładniejszych odmian jakie do tej pory miałem i świetnie rodzi w naszym klimacie. W smaku jest średnio ostra - to nie jest super hot - ale bardzo aromatyczna. Dodatkowo przez to, że jest cienka bardzo dobrze się zasusza. Ja zrobiłem sobie cały pęk, który powiesiłem pod sufitem i w tym momencie jest już wyschnięta - przy czym prawie wcale nie straciła
gobi12 - @gizmo930: Chodzi Ci o Thunder Mt. Longhorn? Zdecydowanie jedna z ładniejszy...

źródło: comment_Gzm1TdwmUcyfNsVhaS1BRYGO6fWYxFIp.jpg

Pobierz