Wpis z mikrobloga

Korzystając z okazji chciałbym się przywitać w rodzince #thinkpad i zadać zarazem pytanie jako iż to mój pierwszy laptop a używam go w 60% cały czas w jednym miejscu przy drugim monitorze to nasuwa się takie pytanie, czy wyciągać z niego baterię i używać pod ładowarką czy rozładowywać baterię i ładować normalnie jak na to wypadnie czas czy może cały czas z baterią i ładowarką ? Nie chciałbym zajeździć tej baterii bo jak wyjdę gdzieś z nim to oczekiwałbym żeby chociaż te 5-6 godzin na baterii dał radę przy lekkiej pracy.

#laptop #laptopy #kiciochpyta #informatyka #komputery #windows10 #windows
źródło: comment_4bJUcKJIavAVbz7I634XzUjqmxqpyWnI.jpg
  • 8
@reev: Ja przy swoim Thinkpadzie mam podłączoną baterię, ale raz na jakiś czas po prostu odłączam zasilanie i używam go gdzieś do 15% baterii, żeby całkiem bateria się nie żużyła
@Baero: Czyli cały czas na ładowarce i z baterią i raz na jakiś czas odpinasz ładowarkę ? Masz jakiś dodatkowy software czy bez niczego ?
@reev: Te "sztuczki" z baterią np. rozładowywanie do końca i ładowanie do pełna były jeszcze aktualne przed erą baterii litowo-jonowych. Obecne baterie w laptopach nie są na to wrażliwe. Na pewno dobrze jest nie doprowadzać do całkowitego rozładowania i raz na jakiś czas popracować na baterii. Nowsze laptopy też same odcinają dopływ prądu gdy bateria jest w pełni naładowana.
@reev: w aplikacji od lenovo do baterii jest opcja, żeby baterię ładować do 70-90% pojemności, to powinno zwiększyć żywotność baterii

poza tym w niektórych modelach jak wyjmiesz baterię i będziesz tylko na zasilaczu może dojść do ograniczenia wydajności CPU