•  

  Chciałam dzisiaj zrobić post na temat spożywki w UK. - ile co kosztuje i tak dalej, ale zgubiłam paragon ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc będzie tylko zdjęcie posiłku i krótkie omówienie składników. Właściwie dopiero teraz zauważyłam, że to taki typowy obiad imigranta - makaron, mięso, sos no i oczywiście piwo! Ale powiem wam, że i naprawdę nieźle i całkiem smacznie to wyszło. No i tanio też :)

  Zakupy robiłam w niemieckim supermarkecie Aldi, który dość mocno przypomina Lidla. W UK zdecydowana większość marketów jest brytyjska - Aldi, Morrisons, Tesco, Waitrose, Sainsbury's, Iceland, Farmfood (i chwała im za to, oby i w Polsce też tak było)... Aldi i Lidl są na pewno tańsze i w pewnym sensie gorsze niż markety "brytyjskie" i widać to po klientach. Natomiast brytyjskie są dużo lepiej zaopatrzone, większe, mają takie fajne rzeczy jak bary sałatkowe, stanowisko z pizzami, gdzie na twoich oczach robią ci taką pizzę, jaką chcesz (do odgrzania w domu, nie jest to pizzeria), stanowisko z gotowym ciepłym jedzeniem. Kanada! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja najczęściej zakupy robię w Morrisons, bo mam najbliżej, no i oczywiście w polskich sklepach (ale to w innym poście opiszę wygląd polskich sklepików). Ogólnie rzecz biorąc obsługa jest lepsza, jest bardzo dużo stanowisk do kasowania produktów (także samodzielnego), wszystko jest elegancko poukładane na półkach, czysto, miło i przyjemnie.

  Jedzenie na wyspach ogólnie jest dość tanie (między innymi dlatego, że właściwie wszystko ma podatek VAT 0%), ale ceny w różnych miejscach mogą się dość mocno różnić, stąd ktoś może napisać, że jemu śniadanie do pracy wychodzi £ 10 (bo na przykład kupował w drogim Co-op), a ktoś innych, że za £ 10 to on się w dwa dni naje. Jeśli ktoś jest gospodarny i oszczędny, to jedzenie wychodzi baaardzo tanio. Jak ktoś nie jest - to jest po prostu tanio.

  Za piwo Ahopalypse Now - £ 1,29 (przyznaję, kupiłam głównie oczami, etykieta naprawdę fajna, ale i smak dobry, chmielowy i cytrusowy)
  Makaron - mniej niż £ 0,50
  Mięso wieprzowe 500 g - £ 1,99 (mięso typowo supermarketowe, pakowane, mniej niż 5% tłuszczu)
  Sos w słoiku - £ 0,65
  Marchew 500 g - £ 0,50
  Seler naciowy 450 g - £ 0,63
  Papryczki chilli (kilka sztuk) - £ 0,50

  Wyszedł mi z tego obiad dla dwojga (oczywiście nie zużyłam wszystkich produktów), gdzie porcja wyszła ok. £ 1,30. Jak doliczymy piwo to wychodzi £ 2,50. Oczywiście, nie jest to żaden wykwinty posiłek, ale nie jest też zupka z proszku. Normalne żarcie normalnych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ja na jedzenie dziennie wydaję ok. 7 funtów, czasem nawet mniej, bo pracuję w cateringu i jedzenie mogę brać taniej, za darmo, różnie to bywa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedzenie na mieście znacząco podniosłoby cenę wyżywienia. Ja rzadko jem na mieście, bo zwykle mi nie smakuje. Pakistańskie bary omijam szerokim łukiem, a fuj. Jak już to Nando's (pyszne kurczaki w południowoafrykańskim stylu za dobrą normalną cenę), Wetherspoons (mimo, ze to głownie pub, to jedzenie mają nawet w porządku). Ale o tym też w innym poście :)

  #corobiszzzzzz #unaswuk #emigracja #gownowpis

  źródło: 22894762_382746315493444_1825710496_n.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Klucz steam do Among the Sleep - enhanced edition. Losowanie wśród plusujących za kilka godzin.

  #rozdajo #gry

  odpowiedzi (9)

 • avatar

  Gdy przeglądasz ze szwagrem zdjęcia z wesela ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #dupeczkizprzypadku #wesele #dupeczka #stringi #ladnapani #milf #nogiboners #szpilki #fotografia #katowice #slodkijezu pokaż całość

  odpowiedzi (75)

 • avatar

  Wyplusujcie tego klasyka, ten wspaniały monolog w goronce, z okazji wyjścia na wolność. Pana wizjonera, filantropa, mesjasza #stonoga

  Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać
  To powtórzę jeszcze raz. Wynik wyborczy KWW Stonogi to jest jakaś porażka, ja myślę że to polskie, kwa głupie społeczeństwo, te kwa banda imbecyli która głosowała na tych kwów karakanów z PiSu to jest jakieś kwa nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy... jeśli tyle dla was znaczy, ludzie takie zaangażowanie społeczne, jak moje gdzie postawiłem moją rodzinę, moje życie prywatne, biznes, wszystko inne i dla was tylko znaczyło to pieolone 70 czy 80 tysięcy głosów, to was powinno się jać kwa, tak się powinno was jać, jak tylko was może jać PiS. Platforma was tak nie wyruchała, jak wyrucha was PiS, kwa. Aż wasz kukle kwa będą swędziały z bólu. To jest dramat kwa. To jest dramat, że w tym antyludzkim państwie, w tym państwie w którym media kwa nie były w stanie powiedzieć, że Zbigniewa Stonogę zbezczeszczono, że ten człowiek ma 118 wyroków uniewinniających, że te sadowe KWY! powtarzam sądowe KWY! sądowe KWY tego człowieka oskarżały bezpodstawnie i po latach uniewinniały, że to nie jest czymś wartym tego, by tego człowieka wprowadzić do parlamentu. Będzie was PiS ruchał w dę, będzie was PiS kwa dymał tak, jak was Platforma nie dymała. Ta kwa, ten mały karakan, jany Kaczyński śmieć, zniszczy was. Sumlińskie, Kanie, Rachonie, telewizje republiki będą wam kwa odbierały smak życia wy kwa idioci. Narodowi, polscy idioci. Ja mam to w piźie kwa, bo mnie stać na wszystko. Będę żył kwa tak! Wypieolę jeszcze dzisiaj, już bilet kupiony z Polski i będę się z was kwa polskie frajery śmiał, żeście takie głupie sa, tacy kwa debile, którzy te kewstwo PiSowskie wybrali. Nie na Korwina, nie na Stonogę, tylko na jakieś kwy Petru, Żydów w dę janych kwa, na Kukizów popieoleńców głosowali. To właśnie jest ta kwa Polska. Przez taką kwę Polskę, przez was kwa chje nic się w tym kraju nie zmieni, bo jesteście chj warci i trzeba was jać, ruchać i na was zarabiać, bo jesteście bandą narodowych kwów, nieudaczników. Rozumiecie to? A wam kochani, którzyście głosowali na mnie, którzyście wspomagali mnie, dziękuję. Bo to garstka Polaków, garstka Polaków, dzisiaj to jest 70 tysięcy osób, może 80. (Wyłącz ten telefon, bo ci go wyłączę na amen) Tak, tak, tylko to się kwa w tej kwie Polsce nadaje. Powiedzieć wam w ryj wreszcie, wy głupie chje, że jesteście prymitywami, że kwa wasze pieolone karty kredytowe to jest wasz majestat, wasza godność. Robota kwa w korporacji i karta z debetem, to wy kwa Polacy, chj z wami. Nie warto było kwa, nie warto było zrobić nic... co by się... a szkoda kwa gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę. Niech was... Słuchajcie. Ci, którzyście głupie kwy głosowały na PiS niech was szlak trafi, chj warci jesteście, anty-polakami jesteście. Dobranoc. Co jest kwa pedale? Co chciałeś powiedzieć? No. Dobra, na razie, wypiealam. Kwa, szkoda było 9 spraw karnych, szkoła było kwa ujawniać afery podsłuchowej. Głupia polska, głupie polaczki kwa, was do Auschwitz tylko zaprowadzić kwa, piecyki włączyć. Szkoda kwa było na was cokolwiek wy głupie ch*je wy.

  #heheszki #pasta #takbylo
  pokaż całość

  odpowiedzi (22)

Advertisement