Wpis z mikrobloga

#faktura #cracking #jpk #idapro #hacking
program Faktura (dawniej FIT FAKTURA) 30.10.2017 przestał działać. rozwój programu jest zawieszony, nie dostanie aktualizacji JPK. ale zablokowanie możliwości uruchomienia programu 2 miesiące przed końcem roku jest ciosem poniżej pasa.

Osobiście używam programu tylko do wystawiania faktur, a rejestr vat prowadzi księgowa w swoim programie. Dlatego postanowiłem obejść blokadę. na początek trik ze zmianą daty w systemie - działa. trochę to jest uciążliwe, bo po uruchomieniu programu a przed zalogowaniem trzeba wrócić do dobrej daty.

a może lekki hex edit?
poszukałem tekstu, który pojawia się na w popupie podczas uruchomienie. poszukałem gdzie jest wykorzystywany. okazało się, że istnieje warunek porównujący datę, z 30.10.2017.
teraz tylko zmienię to 7E1h (2017) na coś w stylu 3333 i program powinien działać przez następne tysiąc lat :-)
dr__slim - #faktura #cracking #JPK #idapro #hacking 
program Faktura (dawniej FIT FA...

źródło: comment_Ie1sAB8Oh8Fdv3hT60kVSQ0Xiu5uEJHH.jpg

Pobierz
  • 15
O #!$%@?. działa.

tera istrukcja dla wszystkich, którzy chcą korzystać z proframu fit faktura w wersji 7.4.92:
ściągamy jakiś hex edit: https://www.dobreprogramy.pl/HxD,Program,Windows,18179.html (uwaga - liniekm po prawej bez asystenta pobierania!)
otwieramy plik faktura.exe (domyślnie C:\Program Files (x86)\Programer\Fit\Faktura )
przewijamy do offsetu 000B8819 - tam powinna być wartość E1
zmieniamy ją na coś większego - np F1 i zapisujemy. (uwaga, zapis do program files wymaga praw administratora, najlepiej uruchom HxD jako administrator).
ciesz
@c9f24440e055136e5ee3dfa934d3933f: to pseudokod generowany przez IDAPro. bez tego kod z assamblera wyglądał tak: push 30, push 10, push 2017 bla bla bla (wartości były hex). przy czym 30 i 10 miały dlugość jednego bajtu a 2017 - 4, co powodowało że 3 pushe koło siebie miały inny opcode.
nazwy funkcji pochodzą z jakiejś biblioteki VC. chyba vc6.

co do legalności - jest to crack i jest legalny jak każdy inny. ale
@dr__slim: Witam mam problem podobny ale z programem Fama standart. Kupiłem go przez internet i nagle pojawia mi sie komunikat ze 25.12.2017 zostanie zamkniety, a ja musze na dzien 31.12 wydrukowac remanent. Niestety program hexedit mi nie pomaga bo w tej pozycji nie ma wpisu E1. Jak znalezc w ktorej pozycji musze zmnienic wpis? Bardzo prosze o pomoc