Wpis z mikrobloga

@JanLaguna: Mam nadzieję że im się uda zdobyć Al-Bukamal. Hezbollah oraz IRGC to ogromna siła a od zdobycia tego miasta może zależeć przyszłość Syrii. Wiem że to wydaje się szalone ale prawda jest taka że dzięki odblokowaniu drogi Deir ez Zor - Bagdad, oś Liban-Syria-Irak-Iran będzie mocna jak nigdy ()

Dzięki odblokowaniu tej drogi, US Army będzie mogło #!$%@?ć z Al-Tanf bo już nie
@JanLaguna: W sumie cała układanka nabrała sensu. To, że SDF (czytaj USA) jest łakome na Abu Kamal z powodu chęci przejęcia kolejnego ważnego węzła pomiędzy Syrią a Irakiem (Iranem), jest jasne od początku. Natomiast zastanawiało mnie czemu siły walczące wzdłuż Eufratu i Deir ez-Zor tak zwlekają, ryzykując przegraniem wyścigu o Abu-Kamal. Teraz mnie olśniło, przecież tamtejsze siły na dobrą sprawę "podlegają" Rosjanom, którzy jak widać mają głęboko gdzieś interes Iranu. Stąd
@RuskiAgent1917: @balb: @JanLaguna: Sądzicie, że Wołodji nie zależy na oddaniu terenów Assadowi ?
Wątpię aby ten animozje grały tutaj rolę. Przecież, każda najmniejsza przegrana Assada, każdy teren zajęty przez kogoś innego, niż przez SAA to krok do podziału Syrii - przez zwiększanie autonomii regionów lub nawet zmierzających do powstawania nowych państw.
Arabusy to przekupy i kłamcy. Sam Putin powiedział to w jednym wywiadzie powołujące się na słowa byłego premiera
Robią dobrą robotę pod Deir i zamkną temat w 2 dni. To Ci spod T2 #!$%@?ą się, pewnie z racji problemów logistycznych. Przecież, tamten forcik powinien być zaorany i zdobyty zdecydowanie szybciej, chociażby aby zmusić isiowców do odpuszczenia ataków na drogę w linii prostej z Palmiry do Deir.


@ralf_mm: Szyici już nie raz udowadniali swoją nieudolność w Syrii, Iran jest słaby i nie jest wstanie zapewnić profesjonalnego wsparcia logistycznego jak Rosjanie.
@Zuben rządowi i sojusznicy nie wrzucają tylu filmów, co rebelsi, żeby zachować pozory, że nie strzelają w piach i bociany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Iran nie stanowi jakiejś pokaźnej siły politycznej. To, że od czasu do czasu wyskakują jakieś wzmianki o irańskich bojowkach i inwestycjach to ratowanie kraju.
@60groszyzawpis wiecej, Rosjanom silny Iran nie jest na rękę.
@RuskiAgent1917

To potwierdza mój komentarz sprzed kilku dni że Iran i Rosja nie żyją w niesamowitym sojuszu i nie kochają się bezgranicznie tylko widać to że walka o wpływy będzie się zaostrzać (Iran-Rosja).

Tak obśmiewany na tagu Repetowicz pisał o tym kilka miesięcy temu xD
#syria...
Natomiast zastanawiało mnie czemu siły walczące wzdłuż Eufratu i Deir ez-Zor tak zwlekają, ryzykując przegraniem wyścigu o Abu-Kamal.


@60groszyzawpis: A to nie jest tak że wszystko zaminowane #!$%@? z ISISmanami na plecach? Zahredine dał przykład że z tym nie ma żartów.