Wpis z mikrobloga

Słuchajcie Mirki bo nie będę powtarzał, mam pomysł na kampanie.

Jako że Polska/Rzeczpospolita nie dostała zbyt dobrych idei w eu4 i jej położenie między sąsiadami jest trochę z dupy, postanowiłem że trzeba wziąć sprawy w swoje ręcę i przywrócić Polsce godność.

Zacznę grę jako Great Horde, następnie szybko utworzę Golden Horde, później przebije się do wybrzeża Pacyfiku zajmując hordy, w tym Timuridów i po zmianie kultury utworzę Manchu. Bedąc już Manchu zabiorę się za kebaba oraz za Dehli. Jak już wszystko będzie gotowe to zreformuję Manchu w Qing, następnie utworzę Arabię -> Mughali -> Rumunię. Jako Rumunia odbiorę Mingowi mandate of heaven i wymagane prowincję i utworzę Yuan. Teraz pozostało tylko odzyskać tereny Rzeczpospolitej i utworzyć prawilną Polskę z ideami Yuanu, godnymi Wielkiej Lechii.
#eu4 #polskawstajezkolan
  • 8
@patrickwro: A widział Pan kiedyś panie patrickwro kiedyś idee Great Yuan?

Great Yuan ideas

Traditions:

+25% National manpower modifier

+20% Cavalry combat ability

−25% Core-creation cost

+10% Morale of armies

−10% Technology cost

+10% Shock damage

−10% Envoy travel time

+15% Movement speed

+5% Administrative efficiency

+10% Goods produced modifier

+5 Number of states
@licho_nie_spi:

Jako że Polska/Rzeczpospolita nie dostała zbyt dobrych idei w eu4 i jej położenie między sąsiadami jest trochę z dupy, postanowiłem że trzeba wziąć sprawy w swoje ręcę i przywrócić Polsce godność.


Lol. Polska ma jedno z najbardziej OP idei w grze, największy cav bonus (i ratio do cholery!), manpower, morale, dyscyplina i bonus do piechoty a ty gadasz że Polska ma słabe lel. Do tego mocna pozycja, daruj sobie.
@Skyworld: Nie spinaj się tak kolego, lubię taki element role play w moich kampaniach. No i Polskie idee nie są jednak na tym samym poziomie zajebistości co Yuan, a Wielka Lechia na takie zasługuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)