Wpis z mikrobloga

Afera z molestowanym przez aktorów i ludzi z filmowej branży w USA. Wielkie oburzenie, że to obrzydliwe, że jak tak można, że niegodne i powinni spłonąć w piekle. Jeśli to prawda - słusznie, niech płoną.

Przypomnę tylko coś co budzi we mnie niesmak... A mianowicie, pewnego aktora, reżysera, producenta, który nie tylko został oskarżony o pedofilię ale i skazany za swoje czyny. Roman Polański. Sprawa jest złożona, ale formalnie jasna, oskarżenie, proces, ściganie przez prawo. Akt wybaczenia nie sprawia, że do zdarzenia nie doszło.

Pamiętacie jak wtedy część środowisk reagowała? Że to było dawno, że przecież to norma w środowisku, że tyle w życiu osiągnął, że nie można jednym incydentem przekreślać jego kariery i inne takie.

Lech Wałęsa:

To wielka postać, wiele zrobił dla Polski i dla świata. Mógł też popełnić grzech. Sprawdźcie czy popełnił. Jeśli popełnił to ten jeden grzech mu wybaczcie. Zrobię wszystko, żeby go bronić


Radosław Sikorski:

Myślę, że każdy, kto podziwia jego filmy tak, jak ja, podziela moje zdanie, że za grzech możliwe jest prawo łaski (jako szef MZS wysłał nawet list do Hillary Clinton w sprawie aktu łaski wobec Polańskiego)


Dorota Stalińska:

Po pierwsze to nie był gwałt, a stosunek z nieletnią za jej przyzwoleniem. Wiemy przecież, że dziewczynka 13-letnia może wyglądać jak 20-latka


Monika Olejnik:

To, co zrobił Polański, było ohydne. Poniósł za to konsekwencje, jest ścigany przez amerykańskie służby. Przypomnę - za czyn w czasach rewolucji obyczajowej. Ale do diabła, Hollywood to nie strażnik moralności, to Kościół stoi na jej straży. No i Roman Polański to nie ksiądz, tylko reżyser


A światowe kino jak zareagowało wtedy? Pod listem wyrażającym oburzenie ściganiem Polańskiego przez wymiar sprawiedliwości podpisali się m.in.:

Wim Wenders, Pedro Almodovar, Costa-Gavras, Darren Aronofsky, Luc i Jean-Pierre Dardenne, Claude Lelouch, Jeanne Moreau, Monica Bellucci, Tilda Swinton, Woody Allen, David Lynch, Martin Scorsese, Emma Thompson (później wycofała poparcie), Jeremy Irons, Harrison Ford, pisarz Salman Rushdie, aktorki Isabelle Huppert, Kristin Scott Thomas. Natalie Portman, Sam Mendes.

Kevin Spacey i Roman Polański... Należy jednak oddać Polańskiemu skrawki szacunku, bo nie podnosił jako obronę, że jest Żydem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przemyslenia #usa #pedofilia #hollywood #opinia #oswiadczenie #polanski #spacey
Pobierz JohnMaxwell - Afera z molestowanym przez aktorów i ludzi z filmowej branży w USA. Wie...
źródło: comment_xy3ncPagNtb5hokesFaE3BlT71fL9dvN.jpg
  • 6
@MlRECZEK: Niesmak we mnie wywołuje zestawienie reakcji wtedy i teraz. Nie słyszę aby mówiono, że Spacey to wybitny aktor, zdarzenie było blisko 40 lat temu, nie ma mówienia, że to Hollywood itd.. A Polańskiego światek filmowy i nie tylko bronił otwarcie. Co więcej, w sprawie Polańskiego nie było wątpliwości co do popełnienia czynu, nie było wątpliwości co zrobił. W sprawie Spacey wystarczyło oświadczenie ofiary i pośrednie przyznanie się sprawcy, bez działań
@#!$%@?:

Polański powiedział jej matce, że zabierze 13-latkę na sesję do francuskiego magazynu. Zawiózł ją do posiadłości Nicholsona. Tam reżyser dał jej kilka kieliszków szampana i pół tabletki usypiającej. Później zabrał ją do pokoju. Zrobił jej kilka zdjęć. Potem kazał się rozebrać. Kobieta przyznaje, że Polański uprawiał z nią seks, mimo jej protestów.

Polański twierdzi, że stosunek odbył się za obopólną zgodą. - Miałam 13 lat. Więc to nielegalne. Nie chciałam tego,