Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Nie chciałbym inspirować Jacka Kmiecika. Uwłaczałoby to mojej godności.

Swoją drogą, nie żebym był wielkim obrońcą Bońka, bo już parokrotnie się z nim nie zgadzałem np. w kwestii wprowadzenia VAR czy limitu obcokrajowców, ale... takich konkretnych głosów krytyki to jeszcze nie słyszałem. Jedynie tylko "hehe, jest źle, tak jak za Laty", ale konkretnie, co źle Boniek zrobił, co kiepsko funkcjonuje - nikt nie potrafi sprecyzować.
@Perlo: Problem polega na tym, że PZPN jest taką dziwną instytucją kierowaną oddolnie. Ma to swoje wady i zalety. Bo z jednej strony działacz terenowy ma często jednak lepszą wiedzą o problemach lokalnych drużyn. Z drugiej...rodzi to spore patologie.
@rooger miał rozbić beton i mu się nie udało. W okręgowych związkach dalej jest patologia, sędziowie dalej są wybierani #!$%@? wie przez jakie kryterium do awansu z niższych lig itd jest trochę niespełnionych obietnic
@Perlo: Pytanie, czy prezes PZPN ma narzędzia, aby rozwiązać powyższe problemy. Nie wiem, jak jest z Kolegium Sędziów, ale OZPNy stanowią "państwo w państwie", sami się obierają . Żeby to zmienić, trzeba by pewnie zmienić statut PZPN, do tego potrzebna byłaby pewnie większość na Zgromadzeniu, czyli de facto przekonanie ludzi z OZPNów między innymi. Błędne koło.