Wpis z mikrobloga

Filmik rosyjskiej blogerki o Polsce, to właściwie reklamówka naszego kraju. Jeden z jej komentarzy: choć Polska nie podziela w odróżnieniu od Niemiec chęci przyjmowania uchodźców to czy tego Polska chce czy nie jest ona popularnym kierunkiem dla imigracji, w poszukiwaniu lepszego życia przyjeżdżają do niej mieszkańcy Ukrainy, Rosji i Białorusi.
Prawie tysiąc komentarzy zamieszczonym pod filmem jest w ogromnej większości bardzo pozytywna dla Polski i świadczy o tzw. miękkiej sile naszego kraju, na którą składają się kultura i wartości.
#polska
#rosja
#bialorus
#ukraina
oydamoydam - Filmik rosyjskiej blogerki o Polsce, to właściwie reklamówka naszego kra...
  • 21
@szurszur: Owszem, ale ciekawsze są tu komentarze pod filmem.

komentarz z 152 lajkami:
По моему мнению Польша одна из красивейших стран мира,здесь и чисто европейская архитектура, и советская, причем все это гармонично смотрится. Спасибо тебе за ролик.
Według mnie Polska jest jednym z najładniejszych krajów świata, tutaj jest i czysto i europejska architektura i sowiecka, przy czym wszystko harmonijnie wygląda. Dziękuję ci za film.

Pod tym znów komentarzem jest i jeden
@oydamoydam:
Jezeli patrzec tylko na komentarze i ich pijarowe działanie to w sumie masz rację, aczkolwiek ja nie lubię gdy tego jest za dużo. Dodawałem sobie kiedyś do zakłądek podobny komentarz jakiegos Ukrianca tylko jeszcze bardziej idealizujacy Polske i miałem to dodać jako ciekaowstke, bo to już było wrecz jak szklane domy z Przedwiosnia. Chyba tam było, że w Polsce nie kradna rowerów a jak był taki przypadek to był to
@oydamoydam: Jesteśmy dobrze postrzegani w pewnych kontekstach. Niestety ja przegladajac obce fora dyskusyjne widze pogorszenie postrzegania w innych. Polska przestała już być takim przykładowym krystalicznym wzorem transformacji podawanym jako przykład dla ludzi nie wierzacych ślepo Łukaszence czy Putinowi.
W białoruskim internecie pod relacjami np. Komisji Weneckiej na temat zmian prawa w Polsce ( i podobnych ) prorosyjscy i sympatycy Łukaszenki wręcz szydzą ''i gdzie są ci co nam Polskę jeszcze
Chcąc dbać o prestiż trzeba gasić konflikty z Bruksela szybciej


@szurszur:

Wszystkim nie dogodzisz, i nie o to chodzi by dogadzać. Oczywiście pewnie się z tym nie zgodzisz, ale jesteśmy w Polsce i masz do tego prawo.

Polska jest znana i szanowana w kręgach tzw. red pillsów: https://www.youtube.com/results?search_query=red+pill+poland

A zważywszy na zjawisko tzw. white flight https://en.wikipedia.org/wiki/White_flight zupełnie bym się nie martwił neomarksistami z Brukseli.

Wystarczy jak będziemy sobą. W XX wieku
Z jednej strony piszesz o miekkiej sile Polski a potem okazuje sie, że zadowalasz sie poparciem jakichś niszowych środowisk.
O kim piszesz w liczbie mnogiej? ''My wiemy''? Co to za srodowisko?
jakichś niszowych środowisk


Raz, że nie takich niszowych, zobacz na wybory w Austrii, albo ile poparcia we Francji ma Le Pen. Dwa, że przy postępującej polityce multikulturalizmu na Zachodzie za niedługo nie tylko Ukraińców będziemy masowo widywać w Polsce. Przecież zjawisko white flight to potwierdzony fakt. Zaczyna się powoli, ale potem następuje efekt kuli śnieżnej.

''My wiemy''? Co to za srodowisko?


@szurszur: My Polacy wiemy. Ty jesteś mniejszością, dzięki Bogu.
My Polacy wiemy. Ty jesteś mniejszością, dzięki Bogu.


@oydamoydam: Raz zarzucasz mi, że nie mam rzekomo pogladów jak Polacy. Gdy ja pokaze, że prezentuje poglad wiekszosci to wtedy całkowicie zmieniasz retoryke i zarzucasz, że popieram mainstream, a nie elitarną mniejszość jak Ty. Zastanów się.
To co wybory w Austrii wygrali red pilsi?

W Czechach eurosceptycyzm jest zdecydowanie wiekszy niż u nas, a pomimo to postrzeganie Polski drastycznie spadło.
Na wykopie jest
@szurszur:

Raz zarzucasz mi, że nie mam rzekomo pogladów jak Polacy. Gdy ja pokaze, że prezentuje poglad wiekszosci to wtedy całkowicie zmieniasz retoryke i zarzucasz, że popieram mainstream, a nie elitarną mniejszość jak Ty. Zastanów się.


Na kogo glosowałeś? Przecież nie na PIS, ani Kukiza. To co z ciebie za większość?

W Czechach eurosceptycyzm jest zdecydowanie wiekszy niż u nas, a pomimo to postrzeganie Polski drastycznie spadło.

Na wykopie jest ktos
@oydamoydam: Heh glosowanie jest ogolne a ja pisze o szczególach. Przykladowo gdy ja popieram polityke wschodnia jaka popiera i wiekszosc partii i wiekszosc Polaków (sondaże poparcia dle wciagania np. Ukrainy do UE i NATO) to wtedy zarzucasz mi mainstream.

Pisałem już nie raz (ale, możliwe, że zanim założyłeś konto) że głosowałem na PiS, bo z jej list startowała osoba którą osobiscie poznałem i z nią pracowałem.
Przed wyborami jednym z nielicznych
Przykladowo gdy ja popieram polityke wschodnia jaka popiera i wiekszosc partii i wiekszosc Polaków (sondaże poparcia dle wciagania np. Ukrainy do UE i NATO) to wtedy zarzucasz mi mainstream.


Spieram się z tobą nie dlatego, że popierasz Ukrainę. Bo w jej walce z Rosją i ja ją popieram. Spieram się z tobą bo ty często bezkrytycznie popierasz Ukrainę w jej sporze z Polską.

A wystarczy prześledzić podejście Ukraińców do Polski by wiedzieć,
popierasz Ukrainę w jej sporze z Polską

1.

Nacjonalizm ukraiński wycelowany przede wszystkim w Polskę, jedyne chyba "przyjazne" jeszcze do niedawna państwo graniczące z Ukrainą.


@Justycjariusz: Obecnie przede wszystkim jest wymierzony w Rosje i był bardziej już przed Majdanem (antyrosyjskie koszulki były już wtedy popularne) . Po nim ukrianscy nacjonalisci jeszcze bardziej sie na Rosji skoncetrowali a retoryka wobec Polski została jeszcze stonowana. Już wczesniej było to łownie reagowanie na stawianie
@oydamoydam: Jak zwykle manipulujesz i jeszcze nie zawołasz do tego. Gdzie tu jest popieranie Ukriany w sporze z Polska? Postawiłes konkretny zarzut a nie jestes w stanie tego wyartykułowac tylko wrzucasz tekst kompletnie nie pasujacy do zarzutu.

W cytacie opisuje tylko stan faktyczny. Nie zajmuje tu stanowiska wbrew temu co sugerujesz. Jeżeli to jest nieprawda to podaj mi np. te liczne kraje uznajace fakt dokonania ludobójstwa na Wołyniu na Polakach?
Twierdzisz,
i jeszcze nie zawołasz do tego


@szurszur: sory, nie pierwszy raz gdzieś cholera wie jak kasuje mi się ten nik od wołania

Pisząc, że popierasz Ukrainę w jej sporze z Polską miałem na myśli, że jej adwokatujesz, czyli ciągle wstawiasz się za nią, bronisz jej. Uznałem owo adwokatowanie za tożsame z popieraniem, słownik wyrazów bliskoznacznych tak właśnie to definiuje: https://www.synonimy.pl/synonim/adwokatowa%C4%87/
Ale pomimo tego przyznaję, że może niesłuszny był mój osąd. Bowiem
@oydamoydam: Już to wyjasniałem kiedyś. "Adwokatowanie" jak to nazywasz a raczej takie wrażenie wynika z tego, że spotykam sie tu czesto z mocnymi atakami na Ukraine (takze nieprawdziwe lub przesadozne). Na podobnej zasadzie niedawno gdy był program w TVP INFO gdzie po Ukrainie jechali redaktor prowadzacy, Siemaszko i jeszcze jedna publicystka to w role ''adwokata'' wszedł nawet M.Dworczyk a w kwestiach historycznych jest on przeciez dosyc zdecydowany wobec Ukrainy.
Tam gdzie