Wpis z mikrobloga

To "bezpieczeństwo" w google to już jakaś parodia, zapomniałem maila do skrzynki, bo zmieniłem na super uber kur silne żeby nikt się nie włamał i nie zapisałem go nigdzie (chociaż backup'y innych ważnych rzeczy robię). Myślę sobie luz, przecież mam podpięty telefon i 2 stopniową autoryzacje i pamiętam poprzednie hasło, to powinno pójść z górki. Taki #!$%@?, dzisiaj po 3 dniach dostałem maila, że nie rozpoznają mojej osoby ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakieś rady ?

#gmail #mail #google #depresja #zalesie
kartofel_kuchenny - To "bezpieczeństwo" w google to już jakaś parodia, zapomniałem ma...

źródło: comment_Nyn4eCOSdLthgr728emwWr6FZKtazL1K.jpg

Pobierz
  • 6
@kartofel_kuchenny:
Wcześniej dostawałem ankietke typu data założenia konta, gdzie wysyłałeś maile itp.
Teraz sprawdziłem i

dostaje sms na numer który dodałem
pyta o date założenia konta - nie pamiętam, podaje strzał 2007rok.
zarzuca pytaniem pomocniczym do hasła - nie pamiętam odpowiedzi.
zarzuca pytaniem o adres @ na który ma wysłać kod, podaje, przychodzi kod, wpisuje

niestety nie udało nam się potwierdzić, że konto należy do ciebie. #!$%@?.


i tyle.
Teraz na
@s_t_u_l_e_j: Od jak dawna próbujesz odzyskać konto ? Ja mam komunikat że muszę poczekać kilka godzin bo zbyt wiele razy wprowadziłem złą datę założenia konta. Czekam już kilka dni i dalej ten sam komunikat. Mam dostęp do maila który 4 miesiące temu był podpięty do konta, znam stare hasło, mam numer telefonu a i tak jedna wielka dupa. Smsy potwierdzające numer tel już też nie przychodzą nawet, tylko przeskakuje do następnego
@kartofel_kuchenny: W 2012 zachciało mi się wymyślać fikuśne hasła i od tamtego czasu próbuje. Ale nic się nie zmienia, pogodziłem się już ze stratą tego adresu.
Może kiedyś zatrudnią jakiegoś kuca który stwierdzi, że obecna procedura resetu hasło mimo włączonego 2fa to jakaś abstrakcja i wystarczy ją uprościć do:
podaj adres
podaj nr telefonu
wpisz kod
nadaj nowe hasło.

Tak to kiedyś działało bo sprawdzałem nie raz resetując hasła.
@s_t_u_l_e_j: wow od 2012 to mnie pocieszyłeś. Skoro widzą że od 5 lat nikt nie loguje się na konto, a Ty starasz się odzyskać hasło, to też nie ma żadnego znaczenia ? Patologia, z drugiej strony też jestem debilem, bo jak mogłem nigdzie tak ważnego hasła nie zapisać.