•  

Dobry wieczór,

czy któryś z Panów ma pojęcie jak przekierować porty w routerze Connect Box z UPC? Dotychczas przerobiłem kilka routerów i nigdy nie miałem z tym problemu. Już trzeci dzień się z tym mecze i stwierdzam, że się poddaje.

Wpisuje poprawny IP, zakres portów i za każdym razem jak sprawdzam otwartość portów na stronie https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

wyskakuje, że port jest zamknięty.

Może ktoś w tym temacie posiada większa wiedzę niż ja i mógłby mi pomoc.

Zamieszczam 3 fotki, jak wygląda MENU w routerze Connect Box.

#router #upc #komputery #informatyka

Tutaj fotki lepszej jakosci: https://drive.google.com/drive/folders/0B3Hylx4UVXgARzNGX3d4dnRyTlE?usp=sharing

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 4.jpg

+: Cronox
    •  

@p4tryk1983: konfigurujesz ruch wychodzący, a Tobie chyba zależy na przychodzącym?

•  

@p4tryk1983: skonfiguruj przychodzący, docelowy adres IP wpisz swojego komputera

•  

@Nie_Lubie_Poniedzialku: Właśnie potrzebuje wychodzący. Port chce odblokować dla Utorrent. Pobieram pełną prędkością, za to prawie nic nie mogę wysłać. Od kilku lat utrzymuje ratio na poziomie 8, a po zmianie routera na Connect Box nic nie mogę wysłać.

•  

@p4tryk1983: no to musisz przychodzący skonfigurować

•  

@xplleuae: wlasnie to staram sie zrobic. Ale nie do konca ogarniam te wszystkie opcje. Wybieram dostęp do internetu "wychodzące" i klikam nowa reguła.

Protokół UDP/TCP.

I teraz pierwsze pytanie, jaka jest różnica pomiędzy Źródłowy adres IP a Docelowy adres IP.

2 Pytanie. Czym sie różni Źródłowy zakres portów od Docelowy zakres portów (patrz foto)

źródło: 6.jpg

•  

@p4tryk1983: przede wszystkim to zacznij od konfigurowania portów IP4, bo obrazki pokazują konfigurację dla IP6, a to są dwie zupełnie różne pary kaloszy. Po drugie, jak już przedpiścy pisali, dla P2P konfigurujesz ruch przychodzący, bo porty wychodzące to uTorrent sobie sam pootwiera jak będzie potrzebował. Konfigurując port dla ruchu przychodzącego mówisz routerowi, na jaki adres IP w sieci wewnętrznej (=IP komputera, na którym odpalasz uTorrenta) ma kierować ruch przychodzący dla konkretnego portu - nie zapomnij wstawić ten port w konfiguracji uTorrenta.

•  

@p4tryk1983: z tego screena co wrzuciłeś wygląda, że masz aktywne IPv6, zadzwoń na infolinie żeby Ci je wyłączyli wtedy w panelu pojawi się opcja przekierowanie portów i tam będziesz mógł to skonfigurować.

+: MrAndy
    •  

@ksiengz: właśnie nigdzie nie mam możliwości ustawienia protokołu IPv4, tylko IPv6. Jutro zadzwonię i zapytam o to.
      @katoda_ltd: Zgodnie z tym co piszesz to przy zablokowanych portach dla ruchu przychodzącego, powinienem mieć ograniczony download a z tym nie ma problemu. Ściągam max prędkoscia. Problem jest z uploadem. Chyba, że nie do końca jest dla mnie jasne to co napisałeś.

•  

@p4tryk1983: no tak prosto: w obecnej sytuacji uTorrent może sobie wyjść na świat dowolnym portem, który mu skonfigurujesz. Więc wychodzi, po drodze mówi routerowi, że ten port przez jakiś czas to jest jego, idzie do innego kompa z uTorrentem i poprawnie otwartym portem i mówi: yo ziomek, ja sobie wyszedłem tym a tym portem i będę od Ciebie teraz pobierał ten a ten plik. Ten drugi uTorrent mówi: spoko ziomek, bierz, ile chcesz - i pcha dane w ten port, który uTorrent podał. Router wie, że ten port chwilowo należy do uTorrenta i przekierowuje dane na właściwy komputer - i dlatego pobieranie masz na maxa i bez żadnych problemów.
      A teraz wyobraź sobie, że ktoś od Ciebie chce ściągnąć, żeby podbić Ci ratio. Port masz zamknięty, inny uTorrent wbija na Twój router i mówi: eee, tego, ja bym chciał sobie pobrać coś od uTorrenta, który mi podał, że wisi na porcie takim a takim. Router patrzy sobie w tabelę NAT i mówi - sorka, ziomek, ja tu nie mam wpisu, że ten port mam przekierować do kompa w wewnętrznej sieci, więc paszoł won, twoje pakiety no pasaran i w ogóle - i stąd masz zerowe wysyłanie, bo nikt nie jest w stanie się do Ciebie dobić bez przekierowanego portu, na którym wisi uTorrent.

•  

@katoda_ltd: Bardzo obrazowe wytłumaczenie problemu ;) Wczoraj poświeciłem troszkę czasu i prześledziłem różnego rodzaju fora. Już wiem, w czym problem. Tak jak jeden z kolegów wcześniej napisał, trzeba zadzwonić do UPC i poprosić o wgranie konfiguracji ipv4 na router. Wtedy nie ma żadnego problemu z przekierowaniem portów. Aktualnie mam IPv6 i co bym nie zrobił, to portów nie przekieruje. Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Gorące dyskusje ostatnie 12h