•  

  Chińska kamerka do "domowego monitoringu" po wifi, konkretnie:
  Xiaomi MIjia Dafang 1080p wifi camera

  pokaż spoiler Kupowałem za ~$25 (teraz jest taniej, $21) na Zapals : https://www.zapals.com/xiaomi-mijia-dafang-1080p-gimbal-ip-security-camera-for-home.html ale są do dostania również na gearbest https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_693217.html czy banggood https://www.banggood.com/Xiaomi-MIjia-Home-1080p-HD-Intelligent-Security-WIFI-IP-Camera-Night-Vision-IR-cut-Motion-Detection-p-1181323.html (linki bez refa!)


  TL:DR - nie wiem czy warto. Ale jest tanio :) Zdjęcia w komentarzach

  Zamówiłem 3szt, wpadło na WER +88zł ...
  Plusy:
  - jest ładna ;) (szkoda że nie świeci w obiektywie czerwony led - nazwałbym ją HAL9000)
  - kamera jest obrotowa 360' wokół osi (obraca się cała względem podstawki nieruchomej, do której podłącza się przewód microusb), oraz kilkanaście stopni góra-dół obiektyw się może ruszać.
  - ruch jest BARDZO cichy, w zasadzie niesłyszalny, głośniej chodzi mi zegarek na ścianie, a całkiem szybki (spokojnie kamera nadąża obrazem za szybko idącym człowiekiem)
  - zasilanie 5v z microUSB, załączony zasilacz wtyczkowy 5V 2A, realnie kamerka mi nie pobrała nigdy więcej niż 1.2-1.3A (włączone IR i kręcenie silniczkami)
  - dołączony kabelek usb-microUSB (przenosi wyłącznie zasilanie!) jest fajny mięciutki silikonowy i ma dobre 2.5m
  - podświetlanie IR całkiem skuteczne w pomieszczeniu ~25m^2, i ładnie rozproszone (nie świeci tylko tuż przed kamerę)
  - kamera może nagrywać obraz lokalnie (na pendrive-usb, lub na karcie microSD do 32GB) - ciągle (umożliwiając "spojrzenie w przeszłość" w podglądzie) lub zapisywać momenty gdy wykryje ruch. Ale może niczego nie nagrywać - wyłącznie służyć do podglądu
  - kamera daje bardzo ładny obraz, pozornie full-hd, tak w dzień jak i w nocy, na zapisanych zdjęciach są wykrywalne lekkie szumy - ale gdy ogląda się go na smartfonie na żywo - to jest żyleta. Bez problemu widać co ktoś przegląda na smartfonie na kanapie 4m od kamery.
  - można włączyć odbiór audio (podsłuch) w kamerze, ale też można "gadać przez kamerę" - choć tutaj lubi się trochę sprzęgać gdy odbiera to samo co wysyła przez głośnik. Swoją drogą całkiem głośny i wyraźny
  - (po update firmware kamery!) są fajne funkcje - np korekta "rybiego oka" (geometrii obrazu) - funkcja "chińskiekrzaki" w opcjach, screen poniżej, "spoglądanie w różne kierunki wg harmonogramu", a nawet "automatyka domowa" - można ustawiać skrypty obejmujące całą automatykę z rodziny MiHome - np "gdy odkurzacz MiRobot pracuje - kamera ma nie alarmować o wykrywaniu ruchu"
  - bardzo sprawnie działa wykrywanie ruchu oraz śledzenie ruchu przez kamerę - całkiem sprawnie podąża obiektywem za osobą chodzącą po pomieszczeniu, tak by ruch był w środku kadru. A po utraceniu ruchu - wraca patrzeć tam, gdzie była ustawiona początkowo.

  Minusy:
  - Kamera działa TYLKO przez dedykowaną aplikację Xiaomi Home (android i ios, nie ma na PC!) i cały ruch leci przez chińskie serwery... (jak to kiedyś padnie lub wyłączą - to mamy piękną cegłę)
  - Powyższa aplikacja jest źle i niecałkowicie przetłumaczona - wiele funkcji niezależnie od wybranego języka jest po chińsku
  - Powyższa aplikacja jest zdupczona po całości, jeśli nie pozabierać jej uprawnień - to co chwila wyskakują jakieś powiadomienia o promocjach w chińskim sklepie itp spamy. W dodatku 99% chińskimi krzakami, niezależnie od wybranego języka...
  - te kamery mają "ograniczenie" używania/sprzedaży na Chiny i Australię. Da się to obejść - bo ograniczenie nie jest w kamerze, tylko w tej durnej aplikacji - trzeba zainstalować z apkarchiwe najstarszą wersję apki 3.2.5, wybrać na starcie lokalizacje "chińskie krzaki" (co oznacza "china mainland") i język angielski. Kamerka działa. Firmware kamerki można aktualizować (polecam) ale aplikacji - nie, bo kamery przestaną się łączyć.
  - Nie ma możliwości podglądu na PC (choć kamera zgłasza obecność serwera HTTP na porcie 80, odpowiada, ale zwraca pusty dokument)
  - z racji pracy przez serwery chińskie itd - jest 0.5 - 2s lagu między kamerą a rzeczywistością, nawet gdy kamera pracuje w tej samej sieci co telefon na którym oglądamy obraz. Przez co - sterowanie ruchem jest conajmniej "takie sobie" - niezbyt precyzyjne bo trzeba kliknąć i poczekać i zobaczyć o ile się ruszyło... Ale z drugiej strony to plus - bo podgląd działa "skądkolwiek" przez internet.

  #chinskiecuda #cctv #xiaomi #xiaomiyi #itemyzchin #zapals #gearbest

  źródło: des.gbtcdn.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (9)

 • avatar

  Wszyscy w pracy, robią ważne rzeczy i nie wiedzą "kiedy się z tym wszystkim ogarną"? Jak to jest, że oni tak dużo a ty tak mało? Mamy kult pracy. Dostosuj się i rób to co oni. Udawaj zajętego. Nie wiesz jak? Poniżej kilka wskazówek:

  1. Patrz ze złością na ekran komputera. Poszukaj językiem dziury w piątce, to symuluje koncentrację.

  2. Miej zawsze zakasane rękawy. Czasami skreślaj coś na kartce, jakby było zrobione. To onieśmiela.

  3. Otwórz gotowy plik excela, gdzie wszystko jest zrobione, i tylko zmieniaj kolory.

  4. Przeklinaj do siebie od czasu do czasu po czym uderz mocniej w klawisze, albo sprawdź godzinę na telefonie.

  5. Nieś coś. Nieważne czy pracujesz na budowie czy w biurze, nieś coś zawsze i wyglądaj, jakby to było ważne.

  6. Kiedy wychodzisz zostawiaj na krześle koszulę, na wpół zjedzoną kanapkę, albo klucze. Rób tak, żeby wyglądało, że nie ma cię tylko na 10 minut.

  7. Mów, że idziesz zadzwonić. Miej zmartwioną minę.

  8. Masz dwa monitory? To się świetnie składa. Na jednym otwórz plik PDF. Na drugim Worda. Przepisuj. Nie ma czasu na pytania, po prostu przepisuj, to przecież niezwykle ważny dokument.

  9. Jeżeli programujesz, napisz pętlę, która będzie się wiecznie kompilować. Żeby wiecznie czekać, aż się skompiluje, hehe.

  10. Używaj skrótu alt + tab. Jeżeli chcesz schować szybko głupoty, które przeglądasz, dłonie muszą być na klawiaturze. Nerwowy ruch myszką może cię zdradzić.

  11. Dużo chodź po biurze, jakbyś kogoś szukał. Koniecznie kogoś, kogo akurat dzisiaj nie ma w pracy. Chodź szybko, sprawiaj wrażenie, że ci się śpieszy. Przy okazji spalasz kalorie.

  12. Kopiuj artykuły, które chcesz przeczytać, do maila. A potem czytaj je w mailu.

  13. Jesteś na zebraniu? Poproś czasem o cofnięcie slajdu. Losowo zapisz jakąś liczbę. Jeżeli musisz poprowadzić spotkanie, użyj zwrotów "czy to jest skalowalne", "musimy być pragmatyczni" i "synergia", jeżeli pracujesz ze starymi ludźmi.

  14. Przymknij oczy, ręce trzymaj na skroniach. Oddychaj głęboko. Jak ktoś zapyta co robisz, mów, że próbujesz rozwiązać problem.

  #pracbaza #praca #korposwiat #korpo #pasta
  pokaż całość

  odpowiedzi (84)

 • odpowiedzi (51)