Wpis z mikrobloga

W muzeum II wś gloryfikuje się "Burego" i "Ognia" umieszczajac ich duże wizerunki go obok Pileckiego.

artykuł

Czy ktokolwiek jest w stanie napisać- co realnie Polska zyskuje na gloryfikowaniu "Burego" i "Ognia"?

W muzeum II wojny światowej w Gdańsku można oglądać czasową wystawę przedstawiającą portrety "12 bohaterów polskiego podziemia". Wystawa wzbudza kontrowersje, bo znajdują się na niej zdjęcia Józefa Kurasia "Ognia" i Romualda Rajsa "Burego"


#historia #neuropa #4konserwy #iiwojnaswiatowa
szurszur - W muzeum II wś gloryfikuje się "Burego" i "Ognia" umieszczajac ich duże wi...

źródło: comment_PmYLaF8qt73cjPyK1CvFnpKUALENZRZR.jpg

Pobierz
  • 65
Jeżeli to jest prawda, to wystawa ma charakter nie tyle historyczny co ideologiczny. Oczywiście można, nawet powinno się prezentować i mówić o nawet tak kontrowersyjnych postaciach jak Romuald Rajs, Józef Kuraś, czy Zygmunt Szendzielaż, ale komentarz i sposób przedstawienia musi być prawdziwy i zgodny z aktualnym stanem badań, bez przemilczania ich ciemnej strony, bo to jawne zakłamywanie historii.
@Ohmajgad: Co niby wspominałem i kiedy? Po hui mnie wołasz prowokatorze? Ja wywiesiłem tam Ognia i Burego?

Od Łupaszki natomiast w swojej łaskawości się odczep, dosyć mam już jego oczerniania. Zbrodnia w Dubinkach i kwestia odpowiedzialności Łupaszki za nią do tej pory nie są do końca przebadane, ja znam tylko jednego historyka lansującego tezę o zbrodni wojennej. Nawet liczby ofiar do tej pory nie uzgodniono.

Tak czy siak jedno można powiedzieć
@szczebrzeszyn09: @szurszur: @Ohmajgad: @Magromo: Jak mnie takie coś #!$%@?* wyszedł jakiś paszkwil dziennikarski z wybiórczej, kilku komuchów jeszcze udzieliło wywiadów - a wy to powtarzacie w kółko Ogień bandyta, znaleziono kilka ciał na przełęczy nie było świadków ale hu** milicjanci stwierdzili że ogień bo to przecież ich miejscowy "bandyta", wszystkie rozróby zrobione przez leśnych - "ogień" bo on jest hersztem ludzi ukrywających się w lesie tylko nikt nie
w centrum Zakopanego stanął jego [Ognia] pomnik


@herakliusz_atencjusz: Dodać do tego nazywanie ulic imieniem Łupaszki i wystawienie laurki dla Burego na tej wystawie no to tym bardziej Polska wychodzi na hipokrytów w oczach Ukraińców. Z czym do ludzi więc pytam pcha się Waszczykowski z tą swoją listą "antypolskich Ukraińców", gdzie "antypolskością" jest nie zgadzanie się z punktem widzenia Waszczykowskiego i innych podobnie jemu patrzących na ukraińska historię. Trolololo, coś tu Polska
@Ohmajgad: historie Burego nie znam .....wiesz jaka jest prawda o Ogniu, ludzie którzy tylko napomkną że Ogień to nie był chłopak z obrazka że ma swoje za uszami, że wisiał na nim wyrok śmierci od AK ... ooo to już neuropa interpretuje że to musiał być zdrajca i najwidoczniej coś jest na rzeczy to i pewnie i morderca ...........i uwaga teraz żadnych z durnych ludzi nie wysili się jak to było