Wpis z mikrobloga

@Singularity00: Dlatego może z fotoradarów tylko 30 % zdjęć kończy sie przyjęciem mandatu ? Zrobią zdjęcie auta i jak to sie skończy ? "Ja nie prowadziłem, nie wiem kto prowadził. Miłego dnia"
Blokada ma zablokować pojazd w celu nałożenia mandatu na kierowce/właściciela bo mandatu za szybe nie włożysz, a zdjęcie wymaga wezwania na komende "w celu złożenia wyjaśnień", jeżeli auto nie utrudnia ruchu to sie zakłada blokade.
@Singularity00: A ja stwierdzam że mogła prowadzić moja żona/matka/siostra/syn/córka/brat i odmawiam wskazania bo nie mam obowiązku zeznawania przeciwko rodzinie dodatkowo stwierdzając że ja sie nie przyznaje że osobiście prowadziłem pojazd i wtedy sprawa idzie do sądu na 2 lata gdzie każdego sie przesł#!$%@? a potem stwierdza że nie wiadomo kto prowadził.

Koszty sądowe pokrywa państwo.
Dziękuje i dobranoc, kurtyna ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślisz że w Polsce
@piekuo: jak odmawiasz to płacisz 100 więcej i tyle.

To, że da sięuniknąć czasem madnatu to nie oznacza, że zawsze. Jak sytuacja jest jasna to żaden sąd ci nie pomoże. Zamiast blokować przejście jeszcze dłużej wystarczyłoby wysłać zdjęcie jak z fotoradaru i niech płaci. Można by dopracować prawo tak by był to tylko mandat bez punktów i z automatu na właściciela pojazdu
jak odmawiasz to płacisz 100 więcej i tyle.


@Singularity00: To już dawno poszło sie #!$%@?ć, to niezgodne z konstytucją karanie osoby która nie popełniła wykroczenia. Ja sie nie zgadzam i wysyłam sprawe do sądu, sąd musi ustalić kto prowadził pojazd na podstawie zeznań których ja nie musze składać bo kluczyki wiszą mi w domu i moją żona ma do nich dostęp.
Oczywiście nie zawsze da sie to zastosować, trzeba mieć kogoś
@Singularity00: No jak znajomy nie chce sie bawić to wybiera tą opcje. Sa tacy co lubią sie pomęczyć i wtedy idą do sądu gdzie jest duża szansa na wygraną. Ja byłem głupi i kiedyś przyjąłem, tak samo zresztą zrobiłem jak mi zmierzyli prędkość Iskrą. Człowiek mądry po szkodzie dopiero ()
@piekuo: wiesz ciężko walczyć jak zdjęcie z fotoradaru stacjonarnego, czyste (1 auto) itd. Szkoda zachodu i czasu po prostu na to.
Z iskrą to co innego - to trzeba wyeliminować :P
natomiast wracając do tematu to ten problem trzeba rozwiązać sensownie a nie SM przyjedzie, jeb blokadę i potem auto zamiast stać np godzinę stoi 8 dalek blokując drogę. Skor policja na podstawie donosicieli z kamerkami sobie radzi to czemu sami
@Singularity00: Z kamerkami jest ten sam problem - czysto i przyjemnie jak ty zgłaszasz film na którym ja jestem a ja sie przyznaje odrazu. Problem sie zaczyna w momencie w którym ja nie mam zamiaru sie przyznawać. Jesteśmy w momencie w którym wszystko jest fajnie dopóki ktoś sie przyznaje bo jak sie zaczyna szarpać to wszyscy tracą a on może coś zyskać. Jakby mnie ktoś nagrał to też zapewne bym poszedł
@kipowrot: Jak strażnik miejski miałby to auto zabrać? Nawet gdyby wezwali lawetę, to nadal do czasu przyjazdu samochód powinien być unieruchomiony. Jakby mogli obciążyć kierowcę większymi kosztami, to na pewno by to zrobili.