Wpis z mikrobloga

#gryplanszowe #grybezpradu

Ja pieprzę...zastanawiam się czym powiększyć zbiór gier.
Myślę o Terraformacji Marsa i skłaniam się ku zakupowi - choć jeśli ktoś z was Mirki posiada - co sądzicie o grze? Bo wiele zachwytów słyszałem. Ale jeszcze coś bym dokupił - może nie teraz ale tak w przyszłym miesiącu - zależałoby mi na grze klimatycznej, ale też jakieś nie mega skomplikowanej :) Wielu rzuca Eldritch Horror - ale nigdy jakoś tak nie wsiąknąłem mocniej w Lovecrafta ;)
  • 9
@Mrboo: wczoraj zlożyłem zamówienie na teraformacje. Sam jestem ciekaw. Z ostatnich zakupów polecam Tajemnicze Domostwo - prosta, klimatyczna i nieco abstrakcyjna, ale świetnie sprawdza się nawet z tymi którzy są niedzielnymi graczami.
@khaes: Grałem i całkiem ok jak gra się z takimi mniej doświadczonymi i nieco nawet mi Dixit przypominała ta gra (przez karty)
@JohnMarkII: Ciekawe połączenie - rzucę okiem ;)
@Zorak: Duże różnice między AH, a EH? I czy trudne do ogarnięcia jest AH? Też w sklepie ujrzałem masę dodatków do AH - liczę, że nie ma tam wśród nich jakiegoś takiego "obowiązkowego"? ;>
@Mrboo jedna to planszówka druga karcianka. Jest też zwykły Horror w Arkham, którego mam i grałem wielokrotnie. Uwielbiam za ten klimat i moment dociągania kart, kiedy cieszysz się jak małe dziecko kiedy karta nic ci nie daje, jest raczej neutralna, bo w większości przypadków jest po prostu źle. :-D
@Mrboo EH to planszowka a HwA to karcianka z elementami rpg. Poziom wejscia jest wiekszy w LCG ale gra "zyje" i jak cie wciagnie to masz naprawde duzo zabawy (ale tez wychodzi drozej bo srednio co miesiac masz mini dodatek).