Wpis z mikrobloga

Mam tableView z pierwszą komórką w której nic nie ma, a za tableView jest Button który nie reaguje. Co by trzeb zrobić żeby go obsłużyć?

to nic nie daje:
cell.backgroundColor = UIColor.clear
cell.isUserInteractionEnabled = false
cell.alpha = 0.0

#swift
  • 18
@wczoraj: po prostu chciałem mieć część widoku statycznie pod tableView i widoczne przez tą pierwszą komórkę. Do tej pory było okej bo nie było tam żądnych interakcji oprócz wyświetlenia danych, dlatego miałem to zrobione poprzez komórkę. Po przewinięciu tableView ma zostać to przykryte przez resztę komórek.
Nie wiesz może czy jeżeli zamiast takiej komórki zmienił bym inset tablView czy by to coś zmieniło?
@wczoraj: pokombinuj z content offset, ale ja ostatnio zmienialem u siebie cos podobnego (pod table view mialem map view) i mialem nadpisany hitTest dla table view. Apple zmienilo sposob przyjmowania eventow w TableView w ios 11 i musialem sie tego pozbyc
@violator: eh wrzuc jakis koncept jak to ma wygladac to moze cos sie wymysli jak to zrobic inaczej, mowie ci ze z obsluga hierarchii przyjmowania touch event zawsze sa problemy :p
@violator: nie wiem jak to co piszesz ma się do gifa ale jak ustawisz tableView.backgroundView z tym buttonem i dasz pierwszą celkę na hidden (albo inset bez pustej celki) to backgroundView będzie tapowalny
@violator: chodzi o ten button w prawym górnym rogu? daj go nad table view i ukrywaj zaleznie od content offset albo nawet nim wyjezdzaj za ekran z animacja - bedzie ladniej i bedzie poprawnie