Wpis z mikrobloga

Wszyscy zainteresowani przeczytali deklaracje pani premier May, ale to oznacza ze z miliona Polaków będzie musiało wyjechać z 500 tys albo i więcej. Sentymentu nie będzie. Jasno stoi, ze zostaną ci co byli samowystarczalni i nie byli karani. Samowystarczalni wiec ci bez benefitów.
Anglicy mogą brać bo to ich kraj, ale przyjezdni z jakiej racji, nie ważne, ze pracując płacili składki, brali benefity, wiec nie byli samowystarczalni, przeczytajcie ten dokument, jak nic połowa do zwrotu. Polski rząd nic nie zrobi, bo potrzebuje ludzi, chce powrotów, liczy na to.
-------
#uk #anglia #takaprawda #imigranci ##!$%@?ąbkistrzelił #heheszki
  • 24
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: na pewno takie firmy jak sports direct dopuszcza do tego zeby 500k ludzi wyjechalo xD na magazynach w shirebrook z 70% to polacy, anglikow mozna tam policzyc na jednej rece(zwyklych roboli). To kto tam bedzie pracowal? Teraz z tego co mi wiadomo przyjmuja masowo rumunow/cyganow bo polacy nie przykezdzaja. A takich firm molochow ktorzy napedzaja polacy jest w #!$%@?
pol miliona bezrobotnych ktorzy nie pojda do zadnej pracy na ukrainskiej stawce


@TurboDynamo: Ich nikt nie potrzebuje. W razie czego każdy rząd pokaże im faka: "wybraliście emigracje no to nara". Wielokrotnie rządzący Europy Środkowo-Wschodniej podkreślali, że zachód drenuje rodzime rynki pracy ze specjalistów, których w tej chwili w danych krajach po prostu brakuje. Liczą na to, że emigracja zacznie wracać z kapitałem pod postacią doświadczenia jak i pieniędzy. Dlatego nie ma
@sebaa: prosze cie , zaden angol nie przyjdzie tam i nie bedzie zapierdzielal za minimalna krajowa jak stamtad nawet polacy odchodza bo za takie psie pieniadze nie beda robic. Poza tym nie mati bedzie tak gadal tylko zarzady firm ze bez dymania taniej sily roboczej ze wschodu to zyski spadna i nie bedzie mial kto pracowac. Reszte juz zalatwia lobbysci aby wilk byl syty i owca cala
@kolestyp: A kto powiedział, że będzie robił za minimalną? Jeśli bezrobocie skoczy, wprowadzą podatek np 3k funtów rocznie na rezydenta, to pracodawcy będzie się opłacało przyjąć obywatela UK i dać mu powyżej minimalnej.

Poza tym nie mati bedzie tak gadal tylko zarzady firm ze bez dymania taniej sily roboczej ze wschodu to zyski spadna i nie bedzie mial kto pracowac.


@kolestyp: Takie pieprzenie słyszę od kilkunastu lat, obojętnie czy de,
@sebaa: No i co z tego ze podwyzsza i dadza lepsze warunki dla angoli? To nie znaczy ze za sprawa magicznej rozdzki przestana byc leserami i pojda do pracy. Widocznie wola siedziec na benefitach niz pracowac. Poza tym nie sadze zeby taki podatek przeszedl
@Cineczeq: Pewnie. A w Polsce Ukraińcy nie chcą za mniej niż 20 zł ixdeeeixxdeeeeixxxxdeeeee Historie o milionerach na miotle w Uk to u siebie w Sanoku możesz ziomkom opowiadać. Serio dziwi mnie to zaklinanie rzeczywistości, bo dane na temat średniej płacy Polaków w UK są łatwo dostępne. Albo istnieje jakiś spisek i dane są zakłamane, albo dobra połowa naszej husarii nie dostaje nawet połowy minimalnej, żeby średnia się zgadzała. Jak to
@sebaa: akurat raz w tygodniu wynajmuje Polkę do sprzątania mojego mieszkania, płacę jej 14 f/h z dojazdem. Serio nikogo taniej nie znajdziesz. Może za 10-12, ale wtedy to bedzie sprzątanie na #!$%@? i zeby tylko dłużej robić.

Tak to jest, ze porównujesz Londyn z wiochami zabitymi deskami. To tak jakbyś porównywał Warszawę z wsią na Podkarpaciu.
Obecnie w Londynie to za minimalną chce robić Bangladesz i wszyscy którzy pracują na #!$%@?.
@fastmotion: no tak mam niemcow zlodziei bronic przed polakami ktorzy ich "okradaja".
---------------------------------
a ja tam nie mam zdania, uwazam ze jest a duza rotacja w tych gownopracach, konkurencja jest dobra ale wykorzystywanie pracownika ktory pracuje dla agencji i placi haracze zamiast starac sie zebrac pieniadze na emeryture tez nie jest ok.

brak inwestycji w pracownika. kto wie czy to sie zmieni na plus czy na minus (beda sciagac na kontrakty