Wpis z mikrobloga

#uk #programista15k #pracbaza #johnyex

Mirki rzucilem prace #programista15k w ktorej siedzialem ponad 2 lata.
Praca jak praca, miala minusy miala plusy. W poniedzialek szef zrobil mi mala awanture ze nie odebralem telefonu od klienta w niedziele o 19 (czas pracy pn-pt 9-17), kiedy cos waznego sie #!$%@? i ma przez to spore straty. Powiedzialem, ze jest to moj prywatny czas i nikt mi nie placi za to zebym byl pod telefonem. Uslyszalem, ze w ja w ogole dont care i ze musze dbac o firme jak chce tam pracowac. Wstalem, podziekowalem i powiedzialem ze na takich warunkach jednak nie chce. Szef sie oburzyl i obniosl honorem, powiedzial zebym spakowal swoje rzeczy i wiecej nie przychodzil przez okres wypowiedzenia. Mam teraz 1,5 miesiaca platnego wolnego. Co tu robic? Ktos szuka mid C# w West Midlands?
  • 64
@vilay: West Midlands? UK? Lepiej się nie rozpędzaj bo jutro będziesz musiał iść do nowej pracy :D . Jeżeli jednak chcesz znaleźć pracę od razu to:

a) napisz swoje CV. Ja polecam napisać sobie w Google Docs żeby można było szybko poprawiać i eksportować do PDFa. Bardzo polecam wysłać to CV do profesjonalnego sprawdzenia. Jest sporo takich firm w sieci. Ja skorzystałem z https://proofreading.org i kosztowało mnie to nie całe 16
@dnasstorm: tak. Ech chyba książkę o tym napiszę bo to bardzo chodliwy temat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako junior może ci to zając trochę dłużej ale raczej wątpie żebyś musiał czekać dłużej niż miesiąc jeżeli nie będziesz kręcił za bardzo nosem. Bardzo przydają się na juniora małe projekty na Githubie. Nie jest to wymagane ale mile widziane. Nie trzeba nawet dużo, zależy w czym piszesz. 2-3 małe
@dnasstorm: Warto też wysyłać maile na ogłoszenia o prace, ale tu znów najlepiej późno wieczorem lub z samego rana jeszcze przed 9. Twoje CV ląduje na samej górze maili i choćbyś się niczym nie wyróźniał to będziesz jednym z pierwszych których zobaczy rekruter. Nigdy nie aplikuj po południu. Twój mail może łatwo utonąć w stercie innych, zostać przeoczony lub może zostać skreślony przez jakąś głupotę lub kogoś kto tego dnia był
@GreenFlem: hej podepne sie bo widze, ze masz duza wiedze na ten temat ;) w jakim jezyku latwiej znalezc pierwsza prace w uk, php czy java?
Patrze jest wiecej ofert pracy dla juniora php ale wszytskie te rankingi i wykresy pokazuja ze znacznie lepiej jest z java i juz nie wiem jak w koncu jest. Wiesz cos na ten temat?