Wpis z mikrobloga

Mieliśmy z różowym poważną rozmowę na temat podziału obowiązków w naszym domu. Stanęło na tym, że trzy razy w tygodniu będę musiał zmywać naczynia... W związku z tym mam do Was bardzo poważne pytanie drogie #rozowepaski - polecicie jakąś dobrą zmywarkę? Budżet powiedzmy 1200 zł, jak będzie coś dobrego i wartego dopłaty to `1500 wysupłam na ten cel - zastosowanie, zmywanie po dwóch osobach + dobrze, żeby była troszkę większa na wypadek jak by goście wpadli (albo - my z różowym, z czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

#zmywarka #agd #urzadzajzwykopem
  • 76
@robertx: skoro tak, to lepiej zdecydować wcześniej :) Trzeba wybrać, czy 45 czy 60 cm, czy zabudowa, czy wolnostojąca.

@Bastsex: Ja mam na rodzinę 2+1 zmywarkę 45 cm wolnostojącą z trzema półkami (nie mam kosza na sztućce, tylko osobny poziom na samej górze zmywarki, przez co mieści się aż 12 kompletów naczyń). Nie mam żadnego problemu z pojemnością, nawet po zjeździe rodzinnym włączałem ją tylko raz.
@robertx: Jasne, jak masz miejsce, to tylko 60 :) Zawsze można zdjąć plastikowy blat i założyć własny, przez co zyskujemy dodatkową przestrzeń. Ja mam dość małą kuchnię i do wstawienia 60 cm zabrakło mi 5 cm :( A ściany nie przesunę :)
@robertx: ważne żeby miała przepływowy ogrzewacz wody bo zdarzają się wynalazki z grzałką a to ciągnie więcej prądu, olej ilość programów i tak będziesz korzystał z jednego, zwróć uwagę kto daje najdłuższą gwarancję (w sensie producent a nie badziewne płatne "ubezpieczenie" wciskane przez sklep
@PszczolkaFajaa: jak ktoś ma dwa komplety naczyń, to zmywarka nie potrzebna, bo większość garnków czy patelni i tak się w zmywarce nie domyje ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja do 45 cm musiałem dokupić 6 kompletów, bo miałem tylko 4 i w zasadzie pierwsze dwa, trzy zmywania były na pół pustej zmywarce.

Wyluzujcie, każdy bierze to, co uważa za stosowne. Ja mam małą kuchnię i wybrałem 45 cm,
@robertx: mam whirlpoola z ikei, jest ok, w domu mam bosha - jest rewelacyjny, kilka lat temu kosztował ok 1500. 60 standard, wygodniejsza, 45 ok - ale cieżko spasować szafki wiszące równo, bo przeważnie sa na 40/60/80 cm, a nie 45. Weź to pod uwagę.