Wpis z mikrobloga

mirki, rozpocząłem remont mieszkanka, przyszła pora na zakup, mebli, paneli i drzwi w całym mieszkaniu. Kuchni nie liczę bo to zleciłem jakiejś tam firmie na wymiar. Niby ma być za 2-3 tygodnie. Dobrze by było aby w tym czasie pojawiały się już podłogi w pokojach itd. Gdzie kupić panele? powiem szczerze, że rodzice kiedyś kupowali w obi panele, nie wiem czy tanie czy porostu #!$%@?, ale są strasznie porysowane. Gdzie dostanę w miarę jakościowo dobre panele, najlepiej z montażem. Chyba, że wyjdzie taniej kogoś znaleźć do montażu, a warte byłyby panele. Czy warto kupować meble w ikei? są ładne ale bezpłciowe, inne jak agata czy black red white słyszałem, że słaba jakość za wysokie ceny. #!$%@? bo latam po tych sklepach i już mi się wszystko pierdzieli... #remontujzwykopem #remont #mieszkanie
  • 11
@r4mzi: Kup w Ikea. Zepsują się to zrobisz remont i nowe kupisz. Mnie tam się podobają ale co kto lubi. Paneli będę szukał raczej w salonach z panelami a nie np. w Obi czy Leroy.
@r4mzi: Poszukaj w swoim mieście sklepów z panelami, weź od nich katalogi, sprawdź, które Ci się podobają, poczytaj opinie w necie, coś na pewno wybierzesz.
Jak masz Komfort w mieście to tam możesz podjechać bo często mają duży wybór różnych firm.
Najlepiej kup z montażem - niższy vat jest wtedy bo usługa i mniej zapłacisz za same panele.

Bodzio i Agata to ogólnie syf jeśli chodzi o meble, ich instrukcje do
@kicioch: To nie instrukcje są ciężkie a raczej bardzo nieprecyzyjne wykonanie, zwłaszcza wszelkich otworów montażowych. Krzywe, często nie pasujące śruby, kołki. Tu wzorem jest ikea - ich meble są w stanie złożyć 3 dziewczyny wypijając przy tym 3 butelki wina i o dziwo nawet nie trzeba było nic po nich poprawiać :)
@1Jurko
@murarz13
@szcz33pan
@kicioch
@boberek dzięki, za odpowiedzi. W takim razie kupie meble w ikei. Kolega kupowal w black red white i mu kanapa sie cala kulkuje.. masakra.. słyszeliście może o takich sklepach jak vox czy ruck zuck? Widziałem tam duży wybór paneli i drzwi. Warte to coś? Bo ceny też były nie za niskie. Jest tam może montaż? Ktoś u nich kupował? Poczytam o winylach, może warto.
@r4mzi: znalazłam sobie w Voxie (bardzo fajna obsługa, duzy wybór na miejscu, mozna sobie pooglądać) bardzo ładne i, jak mi się wydaje, dobre jakościowo panele, a potem jak to cebula kupiłam w necie dużo taniej. Warto pisać do sklepów internetowych z zapytaniem, czy przy takiej ilości dadzą jakiś rabat. Często sklepy same się ogłaszają, żeby przed zakupem dzwonić/pisać i negocjować rabat :)
@r4mzi: Sklep to jedno a producent to drugie - sprawdzaj przede wszystkim producenta konkretnych paneli, a nie sam sklep :) Ja np zdecydowałam się na panele Balterio, quick step są też polecane, Kronopol już gorzej.
Kolega kupowal w black red white


@r4mzi: w BRW jest też gorzej ze skręcaniem. Mam wrażenie, że ten sam mebel ma 2 razy więcej elementów do skręcenia.
Widać różnicę w samym sposobie montażu zawiasów. W Ikea zawiasy są już częściowo złożone (są śrubki nałożone, trzeba dokręcić i spasować obie części). W BRW wszystko jest osobno zapakowane i trzeba to pasować.