Wpis z mikrobloga

@wojteklbn: tak samo, jak w matematyce - wszystko nadal aktualne (może poza ostatnimi rozdziałami o teorii względności, budowie wszechświata czy fizyce kwantowej", gdzie wiele "nie wiadomo czy..." można już zastąpić konkretnymi stwierdzeniami), zmieniono jednak na pewno nacisk na metody - teraz mniej jest wzorów, obliczeń, próby tłumaczenia działania świata w języku matematycznym, stawia się raczej na bardziej obrazowe przykłady, pisanie "prozą", maksymalne uproszczenie języka (za którym idzie niestety spadek szczegółowości przekazu).
teraz mniej jest wzorów, obliczeń, próby tłumaczenia działania świata w języku matematycznym, stawia się raczej na bardziej obrazowe przykłady, pisanie "prozą", maksymalne uproszczenie języka (za którym idzie niestety spadek szczegółowości przekazu).


@haes82: Co
Czytaj prace naukowe, a nie Kopalnię Wiedzy i kwantowo.pl, to zobaczysz taką matematykę, że będziesz musiał okno otworzyć, żeby złapać trochę powietrza xD
Czytaj prace naukowe, a nie Kopalnię Wiedzy i kwantowo.pl, to zobaczysz taką matematykę, że będziesz musiał okno otworzyć, żeby złapać trochę powietrza xD


@Clermont: ukończyłem studia na kierunku matematyka i mam jako takie pojęcie o tej dziedzinie wiedzy. I nie chodzi mi o zastosowanie matematyki w fizyce, tylko raczej o to, jak się obecnie w szkołach fizyki naucza. Udzielam korepetycji także z fizyki (na poziomie gimnazjum) i jak widzę te kolorowe