Wpis z mikrobloga

tl;dr Jak usunąć białe tło z grafiki, aby program nie dodawał go automatycznie przy zapisywaniu pliku

Mirki i mirabelki mam problem dotyczący #fotografia #lightroom
Jakiś czas temu stworzyłem sobie logo, które chcę dodawać za pomocą lightrooma do swoich zdjęć.
Niestety logo ma białe tło, wolałbym się go pozbyć
Próbowałem się pozbyć tego problemu używając paint.net a nawet corel photoshopa, niestety każdy program przy zapisywaniu automatycznie dodaje białe tło bez mojej zgody, przez co aby dodać je do zdjęcia muszę to robić to z każdym po kolei zamiast klikać w kąputer i czekać aż lightroom automatycznie doda je do każdego ze zdjęć. Wie ktoś jak poradzić sobie z tym problemem ?
#pomocy #logo #grafika #grafikakomputerowa
  • 12
@mikomaz: no co Ty, to najlepsza opcja żeby dodawać logo na zdjęcia. nie dość że rozmiar sobie ustawiasz jak chcesz to przez to że to działa jak pendzel to możesz sobie wybrać kolor. samplujesz ze zdjęcia i wklejasz gdzieś tak żeby nie kuło w oczy. do tego masz to zawsze w PS. ja tak korzystam od paru lat. phlearn zrobił też o tym film i jest jakiś przyjaźniejszy niż ten tutaj
@daczka92: problem pojawia się wtedy kiedy masz 100 zdjęć i za każdym razem logo jest w innym miejscu przez to że jest dodawane ręcznie. Ta opcja ma dużo plusów ale nie skorzystam z niej ponieważ jestem zbyt leniwy :p
@mikomaz: ustawiasz sobie akcje w PS że w prawym dolnym rogu masz maźnięcie pędzlem. chociaż ja mimo że robię trochę komercji to w ciągu roku może używam parę razy loga na zdjeciu. jestem tego przeciwnikiem więc może dlatego się u mnie sprawdza
@daczka92: hmmm, w takim razie sprawa się ułatwia. Mimo wszystko zostanę jednak przy Lightroomie z tym programem mam większe doświadczenie.
Przeciwnikiem ? Myślę, że to czy logo jest dobre czy nie zależy od tego jakie mamy zlecenia. Ja sam korzystam z loga tylko na pierwszym zdjęciu w galerii i nie mam nic przeciwko im ponieważ jestem fotografem amatorem a samo logo służy mi w zdobyciu większego rozgłosu, ew. piętnowania zdjęć swojego
@mikomaz: w żadnym zleceniu nie używałem swoich znaków, na żadnym 500px, na żadnym instagramie fb itp. to takie własnie myślenie fotografów amatorów, że "przecież mogą mi ukraść i zdobędę masę rozgłosu" :D usunięcie loga to 10min dla średniozaawansowanego grafika. zawsze tylko mówię żeby mnie oznaczali w postach na fb i w 90% to robią a jak zrobią jeszcze tak ze można w to kliknąć i odesłać do mojej strony to wtedy
@daczka92: To też biorę pod uwagę, dlatego staram się aby logo było minimalistyczne i nie odwracało uwagi. Swoją drogą też źle się określiłem, rzadko kiedy używam loga jeśli robię coś dla kogoś, to -właśnie- proszę o oznaczanie. Loga używam na swojej stronie