Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zamieściłem na wykopie moją "ultimate version" mojej infografiki o wymieraniu Ikarusów 280 w polskich miastach w ostatnich 20 latach. Okazało się jednak, że zawierała błędy - zabrakło Ostrowca Świętokrzyskiego( dziękuje mirkowi @klock za info) oraz zapomniałem w niej o prywatnych przedsiębiostwach świadczących usługi komunikacji miejskiej dla KZK GOP, jakimi były Henzago Ruda Śląska i Transkom Piekary Śląskie.
Tak więc błędów uzbierało się na tyle dużo, że stworzyłem poprawioną wersje, oto ona:
#historia #ikarus #komunikacjamiejska #autobusy #autobusyboners #ciekawostki #mapy
Pobierz I.....0 - Jakiś czas temu zamieściłem na wykopie moją "ultimate version" mojej infogr...
źródło: comment_Pikt863teKbKYHjcVThW4Ik41L3WFh45.jpg
  • 8
@fajnyprojekt: w komunikacji miejskiej? PKS obsługujące tylko przewozy międzymiastowe i lokalne nie liczyłem(były takie PKS co jeździły na liniach komunikacji miejskiej, np. w Lubinie), chodziło mi tylko o komunikacje miejską.
@Ikarus_280: stwierdzenie, że Ikarusów nie ma w Bytomiu, czy Rudzie Śląskiej oraz Piekarach od 2006, 2010 i 2011 jest mocnym nadużyciem - miasta te nie mają własnej komunikacji miejskiej (oprócz faktycznie Bytomia, gdzie w 2006 padł PKM Bytom, którego flota to były w większości "280") i korzystają z usług PKM Katowice i Świerklaniec, tak więc "280" można było zobaczyć na ulicach tych miast najpóźniej do 2016, kiedy Katowice wyrżnęły wszystkie te
@mateusz_wajche_przeloz: No ale to jest truizm, nie wiem do czego zmierzasz? Twierdzisz, że miałem zrobić jedną kropkę na mapie symbolizującą cały GOP? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie ma ich w przedsiębiorstwie z danej gminy, to oznacza, że to miasto je wycofało. Mam przyjąć kryterium "jeżdżenia po mieście" i na mapie razem z Łodzią zaznaczyć jakieś Pabianice albo Konstantynów Łódzki jako miasta mające Ikarusy 280, bo Ikarusy z
@mateusz_wajche_przeloz:

i korzystają z usług PKM Katowice i Świerklaniec,

Raczej ich komunikacja miejska jest organizowana na ich terenie przez KZK GOP i MZKP, które ustalają linie, i zlecają różnym przewoźnikom(takim jak np. PKM Katowice, PKM Świerklaniec albo Nowak Transport) ich obsługę.