Wpis z mikrobloga

  • 14
Nie udzielam się w targach "politycznych", bo nie lubię wdawać się w dyskusje gdzie i tak zazwyczaj każdy zostaję przy swoim zdaniu i kończy się na wzajemnym częstowaniu epitetami. Dziś jest jednak ważne święto. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Z historii naszego narodu. Z wszystkich pozytywnych naszych cech. Wszystko to co złe odchodzi dzisiaj w cień. Mamy w naszej historii wiele postaci, które można stawiać za wzór. Które można podziwiać za to, co zrobiły dla Polski. Jak to dobrze, że już od dłuższego czasu na Tej ziemi nie ma krwawych wojen ani terroryzmu. Zbyt wiele krwi przelano w naszej historii. Nie było jednak innego wyjścia. Trzeba było walczyć. Oby pokój panował jak najdłużej. Oby sporów było jak najmniej. Byśmy znajdowali przede wszystkim to, co nas łączy, a nie dzieli. Byśmy potrafili się jednoczyć we wspólnych celach bez względu na poglądy. Naród skłócony, to słaby naród. Cieszę się, że tutaj jestem. Pękło by mi serce, gdybym miał żyć na emigracji. Z tęsknoty. Nie potępiam jednak tego, że ktoś żyje poza naszymi granicami. Cieszą mnie wspaniałe widoki, jedzenie, nasze dziewczyny. Są najpiękniejsze na świecie i lubię je za to jakie są. Co do naszych wad narodowych, to patrzę na nie dzisiaj z przymrużeniem oka. Jest tyle rzeczy, które cieszą, że nie sposób je wymienić. Za dużo tego jest.
#patriotyzm #polak #polityka #oswiadczenie #polska #swietoniepodleglosci
  • 2