Wpis z mikrobloga

Można coś zrobić oszustowi z OLX, znając tylko jego numer konta? I prawdopodobnie fałszywe dane...
Przestrzegam przed okazyjnymi cenami Nintendo Switch oraz gier na tą platformę na OLX.
Mnie nie oszukał, ale widzę na jednej stronie że ktoś stracił 900 cebulionów...

#olx #nintendoswitch
  • 12
@grizze: tam tych ofert jest od groma, zaden nie wystawia na allegro. Jak pytasz o odbior osobisty to nabieraja wody w usta.
Co zrobic? Jesli jest korespondencja mailowa, jest cos co nosi znamiona umowy ja zaplace pan wysle itd...
To przedewszytkim policja i zaraz po zgloszeniu pisac do OLX.
Koleś najpierw podaje numer bankowy, który pośredniczy przy przelewach(PayPro) i twierdzi że to numer firmowy.
Potem udało mi się wyciągnać od niego jakiś numer bankowy, prywatny. I po tym numerze dopiero znalazłem komentarze oszukanych.
@grizze: generalnie takie akcje to trudna sprawa, bo jeżeli sam portal ma to gdzieś to musi oszukać większą liczbę osób, bo inaczej taka policja uznaje to za małą szkodliwość czynu i też mają wywalone ()
@Avogadrus to akurat nieprawda. Wystarczy jeden oszukany i normalny policjant, który zajmie się tym tak, jak powinien. Sprawa prosta do zrobienia. Najprawdopodobniej jednak koleś siedzi za granicą i mogą mu naskoczyc.
@Emill Nawet 1 zł to przestępstwo.
@Avogadrus: nie, nie zdziwiłbym się bo w tym kiedyś siedziałem, i wiem tylko, że nie można być dupą - co raz przyjdzie powie policjantowi i myśli, że będzie załatwione..
trzeba wszystko oficjalnie i na papierze, a jeszcze co jakiś czas przychodzić i dzwonić, żeby prowadzący chciał sprawę załatwić, byle byś tylko się od niego #!$%@?ł/a ( ͡° ͜ʖ ͡°)