Wpis z mikrobloga

Poniżej zdjęcie z dzisiejszego #marszniepodleglosci z dedykacją dla wszystkich, którzy twierdzą, że na marszu nie ma prowokacji. Marsz przechodzi spokojnie Alejami Jerozolimskimi, a na chodniku pomiędzy uczestnikami marszu stoi gość z flagą ISIS z podpisem "Bóg jest z nami". Pomijając zupełnie poglądy polityczne wytłumaczcie mi jakim ścierwem trzeba być żeby wejść pomiędzy ludzi niosących biało czerwone flagi i śpiewających polski hymn, z flagą symbolizującą ideologię, która przyczyniła się do dziesiątek zamachów terrorystycznych w Europie i śmierci tysięcy ludzi. Sam jestem bardzo spokojnym człowiekiem, a mimo to zagotowało się we mnie jak to zobaczyłem. Pełen szacunek dla wszystkich którzy nie dali się sprowokować. Zdjęcie niestety bardzo niewyraźne, bo ciężko było się zatrzymać w takim tłumie ale mam nadzieję, że widać co przedstawia flaga. #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #bekazlewactwa
Pobierz Patryk7975 - Poniżej zdjęcie z dzisiejszego #marszniepodleglosci z dedykacją dla wszy...
źródło: comment_tR4I1jHsDZua6li7WQR4WqQpvhayAEwZ.jpg
  • 32
@ediz4:

Prosty krzyż objęty lub otoczony okręgiem jest jednym z najpopularniejszych symboli wykorzystywanym przez osoby i organizacje aby reprezentować neonazizm[5] i ruch white pride (biała supremacja)[6], jest też używany jako logo strony białych nacjonalistów Stormfront.org[7]. Tradycja ta wywodzi się z wykorzystania krzyża celtyckiego przez norweskich nazistów podczas II wojny światowej[8].


ale wiem że zaraz powiesz że to symbol chrześcijaństwa (kolorystyka i wszelkie podobieństwa zupełnie przypadkowe) a panowie robią inscenizację obrazu Jacques'a-Luisa
@zakola: A doczytałeś do końca?

W dniu 25 października 2011 roku Wydział Rejestrowy Sądu Okręgowego w Warszawie zarejestrował krzyż celtycki jako symbol partyjny Narodowego Odrodzenia Polski[13]. W kwietniu 2012 roku decyzja wpisania do ewidencji kolejnych symboli Narodowego Odrodzenia Polski została cofnięta po apelacji przez wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd uzasadnił takie postanowienie faktem, że NOP ma już zarejestrowane szereg symboli (m.in. falangę), a dodanie kolejnych do tego pocztu mogłoby utrudnić
@zakola: A że nie jest nielegalny to według naszego prawodawstwa nie jest symbolem organizacji faszystowskich - jest nią swastyka której tutaj nie widzę. A że flaga konfederacji Ci przeszkadza to już widzę oblężoną twierdzę mocno.
A po drugie to to zdjęcie nie jest chyba z dzisiejszego marszu
@zakola: Jaki zbieg okoliczności? wrzucasz zdjęcie nie z tego marszu i gadasz o jakichś flagach konfederacji. Jak wyżej masz krzyż celtycki który jest symbolem organizacji NOP.
A flaga ZSRR też ci tak w oku stanęła czy taką mieć można?
@ediz4: dlaczego miałbym popierać flagę ZSRR, państwa zbrodniczego, o zbrodniczym ustroju? To by było tak samo idiotyczne jak występowanie pod flagą z krzyżem celtyckim czy swastyką.

No ja się tylko zastanawiam jaka może być geneza tego zdjęcia. Zgaduję że to chrześcijanie pozdrawiają mieszkańców missisipi, mam rację? Przecież nie będę podejrzewał PATRIOTÓW z ONR o jakieś rasistowskie akcje.
@zakola: A co mnie interesuje geneza tego zdjęcia skoro nie jest z marszu o którym rozmawiamy. Flaga konfederacji oznacza rasizm?

dlaczego miałbym popierać flagę ZSRR, państwa zbrodniczego, o zbrodniczym ustroju?...

Bo na drugim marszu się pojawiła jak i flaga Niemiec czyli kraju który był naszym okupantem przed ogłoszeniem niepodległości. Czemu się nie oburzyłeś?
@ediz4: oburzyłem się. Albo zażenowałem, jak można coś tak głupiego #!$%@?ąć akurat dzisiaj. Podobnie jak idioci z flagą isis czy zsrr a też podobno była. Strzał w kolano to za mało powiedziane (°°

A zdjęcie dotyczy organizatorów dzisiejszego marszu. Dlatego się zastanawiam co oni tam robili ...?