Wpis z mikrobloga

Hej, szukam obecnie jakiegoś używanego czytnika, koniecznie z sensowną obsługą pdf(najlepiej też obydwóch formatów książek),obsługi tzw "piratów(shame me, ale książki, a zwłaszcza naukowe są ponad studencki budżet, ewentualnie mogę zrobić jailbreaka). oraz ekranem dotykowym, lampka byłaby całkiem przydatnym ficzerem.
póki co znalazłem #kindle classic 5th
kindle 7th
#tolino shine
sony prs 600
pocketbook 624 basic
i ew #cybook odyssey frontlight lub dibuk saga
#czytniki #ebook
  • 24
Ja kupilam na aledrogo czytnik jakiejś nieznanej firmy za 30 zlotych. Podjarana kupilam, ale nie przeczytałam opisu - WSZYSTKIE CZYTNIKI SA USZKODZONE, I SIĘ NIE WŁĄCZAJĄ. Ale głupi ma szczęście, bo używam go już od 2 lat, i nic się nie dzieje ;) moze taki byłby lepszym rozwiązaniem od kindla?
Do obsługi, synchronizowania ebookow, edycji, polecam świetny program - Calibre. Będziesz miał taki porzadeczek w książkach, ze miodzio :P
@Xardin:

chodzi o sensowne wsparcie softwarowe


Zależy co rozumiesz przez książki w PDF:

a) skany z książek papierowych wrzucone do PDFa
b) książki zapisane jako PDF (da się zaznaczyć i skopiować tekst)

Jeżeli a) to zapomnij bo wtedy każda strona to obrazek, jeżeli b) to czytniki mają reflow, ale z reguły lepiej jest konwertować to mobi/epub za pomocą Calibre lub PDFtoEPUB.
@Raffael: Dzięki, a poleciłbyś któryś z tych wymienionych? kupiłbym kindla ale nie wiem czy by w ogóle odtwarzał coś nie z ich sklepu oraz czy by obsługiwał EPUBy
@Xardin: Kindle otworzy ci wszystko co na niego wgrasz. Powiem tak, przeczytałem już sporo książek na Kindle Paperwhite a nigdy nie kupowałem na Amazonie :P

Po prostu, podłączasz czytnik do usb, odpalasz Calibre i wysyłasz książkę na urządzenie.

Co do formatów to Kindle obsługuje PDF, Doc, HTML, Mobi, AZW (format Amazona). Co prawda nie obsługuje ePub ale konwersja z ePub na Mobi jest banalna i nic się na niej nie traci.
@Xardin: Najlepsze do PDFów są PocketBooki z dotykowymi ekranami. One są droższe od tych, które wymieniłeś. Z kolei najszybciej sobie radzą z takimi plikami kindelki. Jeśli chcesz najtańszy, który będzie miał takie przeznaczenie, to raczej Kindle 7 lub 8 (używany, na gwarancji). Tu znajdziesz odsyłacze: http://cyfranek.booklikes.com/post/1500128/amazon-daje-20-rabatu-na-uzywane-czytniki-i-okladki-promocja-zakonczona
Niestety, Amazon przestał (na razie?) wysyłać używki z reklamami (a teraz akurat takie są wersje dostępne jako używki). No i znikają błyskawicznie, by trafić na
@Raffael: rozważę to aczkolwiek raczej wezmę coś n nieco tańszego z allegro, i chyba naprawdę kindla, nie wiem co ewentualnie mogloby z nim konkurować. Mogę jeszcze poszukać czegoś z 7 calami.
@Cyfranek: Dzięki, obecnie jest tylko jakiś za 80 euro niestety
@Cyfranek: znaczy szukałem prz różnych modelach możliwości kupienia używanego, niestety nie było, wydaje mi się że szarpnę się na tego kindle 8 za 350 złotych zamiast kupować używkę niewiele taniej.