Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie :)

kupiłem auto, które ma zjedzone od środka "średnio" opony przednie
jako że idzie sezon zimowy chciałbym jednak coś z tym zrobić

zastanawiam się czy opcja letnie Hankook 195/45 R16 na przedniej osi + 195/55 R16 Crossclimate na tylnej mają sens ?
na przód wolałbym zimowo/letnie dać ale podnosić auta z przodu bym też nie planował
chciałem podnieść bieżnik z 45 na 55, co by chociaż odrobinę uchronić się od naszych polskich dróg, widocznie niemiec nie miał z 45 problemu na ichniejszych drogach.

Jak to jest z mieszaniem wysokości bieżnika na różnych osiach, chroń boże nie mówie o mieszaniu na jednej osi ! co by głupie komentarze od razu zatrzymać

najchętniej bym wymienił całość ale szkoda mi hajsu troche jako że tylne prawie nówka funkiel a kupca pewnie nie znajde żeby sporo z nich jeszcze $ zwrócić. Auto też chcę za 2 lata pogonić, a kolejne lacze myślę będzie mieć jednak szersze żeby potem je przenieść

dzięki za wszystkie przydatne komentarze !
#motoryzacja #opony #oponyzimowe #samochody
  • 9
@Naciass: zdarcie jest (wewnątrz) prawie takie samo jak kupowałem auto,

2 miesiące przed zakupem Niemiec robił w nim końcówki kierownicze i zakładam że stąd jest zdarcie
mechanik sprawdzał zawieszenie - jest w porządku
zbieżność na przeglądzie też wyszła ok, auta nie ściąga

ale geometrię kół i zbieżność chcę zrobić po wymianie przednich zdartych czy to na nowe czy na tylne
przednie nie nadają się na zimę, a nawet na następny sezon
@mathkaczy rozumiem :) na twoim miejscu podjechalabym do ogarniętego wulkanizatora żeby albo dobral fajne używki zimowe na przód skoro na tył juz masz zimówki jakieś. Albo komplet używek i te w miarę opony w rozliczeniu.
@granatowawolowina
@Naciass
Auto właśnie jest na letnich 4x w dodatku przednie zdarte.

Chce założyć Michelin crossclimate na jedną os w dodatku o wyższym profilu ;) jak to kolega nazwał co się przekłada na oponę o trochę większej średnicy .
Zastanawia mnie czy mogę na przedniej osi mieć profil 45 a tylnej 55 .

Auto Ford fiesta mk7 1.6 Pb

A jako że zimy ostatnio jakie są takie są . Auto głównie do
@mathkaczy: Chodziło mi o napęd na wszystkie koła.
Czyli z przodu chcesz jeździć w zimie na letnich oponach? a z tyłu na wielosezonowych? Uważam, że to nie jest dobry pomysł.
A wiesz, że samochód hamuje mocniej przodem, bo jest bardziej dociążany? Na letnich gumach zaraz wjedziesz komuś w tył. Lepiej kup 4 tanie zimówki i jeździj na nich cały rok, niż na letnich w zimie. A 2 letnie sprzedaj na wiosnę.