Wpis z mikrobloga

@Tratak: szczerze to bierz najtansza, ktora posiada wszystkie wymagane przez Ciebie funkcje/złącza, ktora najbardziej Ci sie podoba z wyglądu. To wszystko i tak jeden pies, wszystkie produkowane w tajwanie.
@krajzega: lol

@Tratak: Na OC3D była rozpiska. Opłacalność to opłacalności nie ujrzysz jeśli nie zestawisz tego z prockiem. Jeśli ma być zablokowany 8100/8400/8700 to w zasadzie wszystko będzie okej, im taniej tym lepiej, patrz tylko na ficzery które Ci się przydadzą.

Jeśli w grę wchodzi 8600K/8700K to już sprawa wygląda inaczej, tabelki szukać mi się nie chce, ale śmiało mogę polecić Pro Carbon od MSI. Nada się do OC i
@Amasugiru: w pierwszym paragrafie napisałeś praktycznie to samo co ja. Co konkretnie wygląda inaczej w przypadku 8600K/8700K, że najtańsza Z370 już się nie nada? Na jakiej podstawie polecasz akurat pro carbon, miałeś z nią styczność? W czym na przykład kosztująca 200 zł mniej płyta gaming plus będzie od niej gorsza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krajzega: Bo napisałeś jakąś objawioną prawdę i ktoś sobie weźmie 8700K i np. najtańszą Z370 i potem będzie płacz, bo na 4.5Ghz VRM 110 stopni ma. To NIE jest jeden pies jeśli chcesz podkręcać, a jeśli bierzesz zablokowany procek to już można po taniości, te płyty i tak nie są zablokowane procki.

Ludzie myślą, że Chipset od razu oznacza premium. Po prostu masz więcej ficzerów/wsparcie, a komponenty mogą być na poziomie
@Amasugiru: jesteś przykładem osoby zmanipulowanej marketingiem i filmikami hardwarowych jutuberów którzy wyolbrzymiają każdy problem bo np. płyta za 1500 zł jest 10 stopni chlodniejsza i podkreca sie o 200 mhz wiecej na cieklym azocie niz plyta za 500 zl. W swoich wypowiedziach nie umiesz podać konkretnych danych tylko operujesz samymi ogólnikami. Dla przecietnego uzytkownika, ktory chce sobie podkrecic 8700K do tych 5ghz (o ile procesor mu na to pozwoli) plyta za
@krajzega: Wytłumaczyłem Ci co jest złego w tanich płytach. Benchmarki i testy widzę Cię nie przekonują bo jest to "manipulacja". Ale i tak wrzucę pierwszy z brzegu, który jest z niszowego kanału. Może nie jest zmanipulowany? Zostawię opinię ekspertowi ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nikomu nie zabraniam brać najtańszych podzespołów. Po prostu niech potem nikt nie płacze, że ktoś czuje swąd po trzech miesiącach na podkręconym procku.

Nie
Amasugiru - @krajzega: Wytłumaczyłem Ci co jest złego w tanich płytach. Benchmarki i ...
@Amasugiru: znam ten filmik i wiedziałem, że go tutaj przytoczysz. Fakt gigabyte nie popisał się chłodzeniem vrm w tej płycie i właściwie jest to jedyna ze wszystkich z370, której lepiej unikać, ale i tak jakiejś wielkiej tragedii nie ma. Należy to traktować jedynie jako zwykłą wpadkę, zdecydowanie nie jako regułę. Warto podkreślić, że płyta była testowana w otwartej obudowie testowej, bez jakiegokolwiek przepływu powietrza - co oznacza, że warunki były wyolbrzymione
krajzega - @Amasugiru: znam ten filmik i wiedziałem, że go tutaj przytoczysz. Fakt gi...