Wpis z mikrobloga

Kolejne #chwalesie , kolejny #sweter wydziergany tydzień temu, tym razem dla mojego niebieskiego. ʕʔ
100% wełny z islandzkich owiec (włóczka Alafosslopi), jest meega ciepły () jest ciemnogranatowy, co bardzo utrudniało zrobienie mu zdjęcia - na żywo wygląda dużo fajniej
#robotkireczne #dzierganie #dziergajzwykopem #diy
hatterka - Kolejne #chwalesie , kolejny #sweter wydziergany tydzień temu, tym razem d...

źródło: comment_43Pr20Qt5ZvJkb5uY5iZpYfcCr77bVUM.jpg

Pobierz
  • 25
@Shusey To mit, że wełna gryzie - górale sprzedają gówno, a nie wełnę i dlatego jest taką niemiła w dotyku. Poczytaj o wełnie, to się dowiesz, że np.: taki merynos jest tak mięciutki, że można go nosić na gołe ciało.

@hatterka Piękny :) Powidz mi, czy to się robi tylko 2 drutami? Bo chce się bardzo nauczyć dziergać, ale te skarpetki na 4 druty trochę mnie przerastają.
@Shusey to nie jest merino więc delikatnie podgryza, ale nie tak jak ta najgorszej jakości wełna, która sprzedają górale. Na krótki rękaw bez problemu :)

@Catttana 2 druty spokojnie, właściwie druty okrągłe na żyłce i robione w kółko.
Ja skarpetki też robię na 2 bo nie lubię tego całego przekładania, mechanizm jest w sumie ten sam. :D