Wpis z mikrobloga

Mirki jak zrobić by pociągi jeździły w systemie "stacja: kopalnia" - "stacja: idle" - "stacja: baza". Chodzi mi o to żeby pociągi stały na stacji idle z surowcami blisko bazy, dopóki nie zostaną wezwane przez bazę. Znam moda ltn ale tam działa mi tylko tak, że pociągi czkają na stacji idle i następnie są wysyłane do kopalni, co mnie nie satysfakcjonuje.

#factorio
  • 10
@hadriano: Czysto teoretycznie:

Z "kopalnia" gdy full jedź do "hub". Stojąc w "hub" gdy otrzymasz sygnał z "baza" jedź do "baza". Z "baza" gdy pusty jedź do "hub". Stojąc w "hub" gdy otrzymasz sygnał z "kopalnia" jedź do "kopalnia".

Do warunków w "hub" można dodać warunki "jeśli pusty/masz ładunek" żeby nie było sytuacji, że pusty pojedzie do bazy, a pełny do kopalni. Ew. jeśli nie bardzo ogarniasz sygnały to zrób "hub"
@foxbond: znasz może jakiś poradnik lub filmik jak to zbudować, ponieważ nie wiem jak to skalować dla dużej ilości pociągów, żeby z huba ruszał tylko jeden pociąg, a nie wszystkie naraz.
@hadriano:

Można to zrobić dwojako. Bardzo prosto i bawiąc się z sieciami logistycznymi. Zależy od tego co Ci dokładnie potrzeba, bo wszystko się rozbija o szczegóły. Jeśli w stacja baza mogą stać też i czekać to

A) Bardzo prosto - patrz ss. Stąd ma być tylko jedna droga już pod stacje "stacja: baza"

Jeśli nie to trzeba się bawić:

B)

1) Kabel pod wszystkie skrzynki "stacja: baza" dociągnięty do sterownika.
2)
DanteTooMayCry - @hadriano:

Można to zrobić dwojako. Bardzo prosto i bawiąc się z ...

źródło: comment_N6jNj2L5hv6CESJBrbBKwLvVpzC1bDzC.jpg

Pobierz
@hadriano:
A, jedna rzecz co do sieci sterowniczej - pojedzie tylko jeden, jeśli pomiędzy stacjami baza i idle nie będzie semaforów. Dopiero za przystankiem baza.

Ale generalnie rzecz biorąc, ja bym to olał ( i zrobił wersje A), bo lepiej jak stoją blisko stacji rozładunkowej i na niej samej, niż w hubie. Hub powinien być tylko, żeby było miejsce jeśli przyjedzie ich razem mnóstwo. Ja podobny system co rozpisałem mam dla