Wpis z mikrobloga

Tak tylko gwoli przypomnienia, kto jest organizatorem MN. I tu należy postawić pytanie, czy ktoś naprawdę chce się podpisywać pod tymi hasłami i nabijać frekwencję na marszach takich organizacji

Z deklaracji ideowej ONR

Odrzucamy każdą formę totalitaryzmu, w tym liberalną demokrację, jako reżimy polityczne skrajnie szkodliwe dla wspólnoty narodowej. 


I MW

Młodzież Wszechpolska zamierza dokonać odnowy moralnej i narodowej młodego pokolenia, wypowiadając wojnę doktrynom głoszącym samowolę, liberalizm, tolerancjonizm i relatywizm


W bonusik w postaci tweeta A. Zawiszy

#neuropa #4konserwy #marszniepodleglosci
Pobierz
źródło: comment_nnOusyBXF5VmWJEGjng0T3ijJRaD0RhN.jpg
  • 13
@Za_jakie_grzechy: toć większość lewicowych ruchów też jest przeciwko liberalizmowi, w zasadzie najbliżej do liberała w Polsce jest Korwinowi ( z "większych" polityków ) chyba masz na myśli neoliberalizm ew socliberalizm. Co do tolerancji zależy o jakiej mówimy.
A) Tolerancja jako taka sama musi być nietolerancyjna by bronić się przed nie tolerancyjnymi poglądami to już filozofowie od dawna rozważali.
B) Tolerancja oparta na relatywizmie jest najzwyklej w świecie głupia.

Więc de facto
w zasadzie najbliżej do liberała w Polsce jest Korwinowi ( z "większych" polityków )


@Aeny: nie no, bez przesady. I to podwójnie: raz że Korwina trudno określić „większym politykiem”, a dwa, że to jest człowiek opowiadający się m.in. za cenzurą (obyczajową) czy woli ścinanie głów osobom „nieprawomyślnym” od prawa do manifestacji.
@Althorion: dla tego większy ująłem w nawiasie. Nie wiem gdzie dostrzegasz cenzurę obyczajową, raczej wielokrotnie mówił że te problemy z wychowaniem do życia itp itd są wynikiem tego że to nie rodzic dziecku ustala szkołę ale społeczeństwo. Czyt w skrócie rób co chcesz ale rób to za swoje. Nie przypominam sobie nic o ścinaniu protestujących nieprawomyślnych.
@Aeny Cóż, swego czasu wykop sporym był ośrodkiem korwinizmu, więc tym większe moje zdziwienie co zobaczyłem w sobotę. Ale, hehe, lewaków boli dupa, i tak się żyje na tej wsi...

Więc de facto tolerancja idealna nie istnieje i nie może istnieć.


Cóż, odległość od "idealności" jednak raczej można określić, a takie obrazki, hasła i działania tych ruchów to miejsce pokazują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ba wątpię czy wiedzą
@Za_jakie_grzechy: zgadzam się ale wieszanie na tych 60 osobach łatki faszystów raczej prowadzi w drugą stronę niż to co się w związku z tym chce osiągnąć.
A) Faszystą, Antysemitą i Nazistą został już każdy, na nikim to nie robi wrażenia, a dla tych co są to wręcz komplement.
B) Spuszczanie się nad tematem jaki tu miał miejsce od 2-3 dni o marszu faszystów jest tak samo tępe i niedorzeczne i w
Bardzo mnie ciekawi czymże jest zatem "wolność" według narodowców.


@Cinoski: nie umiem znaleźć teraz odpowiedniego cytatu, bo i nie pamiętam, kto to mówił (mam wrażenie, że Zawisza), ale idea była taka, że rozumieją „wolność” jako cechę grup społecznych, a nie jednostek. Czyli w pewnym sensie „wolność” jest wtedy, gdy inni robią to, co my chcemy. Lub, jak kto woli, „wolność” to niewola.
@Za_jakie_grzechy:
Naprawdę, zrozumienie w jaki sposób ONRowcy czy Młodzież Wszechpolska czy inni NOPowcy pojmują wolność to materiał na bardzo solidną książkę, bo sądzę, że w rozwikłanie tej zagadki trzeba byłoby zaangażować sztab profesorów psychologii, socjologii, politologii i historii, a być może także lekarza psychiatrę.