Wpis z mikrobloga

Taka myśl mnie naszła jeszcze odnosnie 11 listopada. Czy ludzie idący w sobote z flagami Polski i UE mają swiadomosc, ze swiętowali odzyskanie niepodleglości trzymając w ręku flage instytucji przez ktorą na mocy traktatu lizbonskiego po częsci stracilismy? Własnie przez niego stalismy sie mniej niepodlegli, co siedzi w głowach takich ludzi, #!$%@?
#4konserwy #bekazlewactwa #lewackalogika
L.....s - Taka myśl mnie naszła jeszcze odnosnie 11 listopada. Czy ludzie idący w sob...

źródło: comment_Ddg34TCLLjjBjQwJ1tB5iYA0GZ2UH3pe.jpg

Pobierz
  • 17
@Lord6Infamous: co siedzi w Twojej głowie, skoro dzięki UE uzyskaliśmy również więcej wolności (wolność przemieszczania się, dostęp do rynków UE itp...)? To właśnie dzięki UE Polska zmieniła się przez ostatnie lata i nie byłoby tak dobrze, bo handel z UE byłby ograniczony, gdybyśmy w niej nie byli.
Oczywiście, że handlowalibyśmy również będąc poza UE, ale UE jest naszym najbliższym rynkiem zbytu, bo Rosja nawet jabłek od nas nie chce.
@GiuseppeCalabrese: Argument nie do końca moim zdaniem dobry, wszakże Polacy mieli swoich przedstawicieli w Dumie Rosyjskiej podczas zaborów, czyli również mieli wpływ na prawodawstwo państwowe (przykład przeze mnie podany jest dość "hardkorowy" niemniej jednak mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi.
@kam966 Duma rosyjska nie miała żadnej władzy, była jedynie picem na wode. Gdyby jej pierwotna idea byla rozwijana, to MOGŁOBY to doprowadzić do uniezależnienia się Polski od imperium. Ale mówimy tu o imperium, na czele którego stał car i nikt nie negował faktu, że on ma władzę ostateczną.

W Unii Europejskiej jako członkowie na zasadzie partnerstwa mamy jednakowy wpływ na rządzenie unią., europarlamentarzyści są wybieralni, tak samo jak komisarze. Nie można stracić
skoro dzięki UE uzyskaliśmy również więcej wolności (wolność przemieszczania się...


@976497: oho, kolejny "geniusz", który myli Schengen z UE.

UK jest w UE, a nie jest w Schengen, za to Norwegia jest w Schengen, ale nie jest w UE.

Nie przypisujcie UE fałszywych zasług.
Nie trzeba być w UE, aby być w Schengen


@976497: No i dziękuję.
Czyli bycie w Schengen to nie jest zasługa UE tylko osobny układ.

Także powtórzę: wolny przejazd pomiędzy krajami to nie zasługa Unii Europejskiej per se.
@MagnaPomerania: Nie będę się teraz w potyczki definicji bawił, bo wolny przejazd pomiędzy krajami to też nie zasługa Schengen per se.
UK wyszło z UE i jednocześnie utraciło Schengen i będą musieli teraz ze wszystkim układać się od ziobry.