Wpis z mikrobloga

w sumie to warte jest zbadania pod katem psychologicznym, dlaczego programisci zawyzaja swoje wyplaty na forach internetowych xD


@TurboDynamo: Bo zdecydowana większość programistów pracuje w sektorze prywatnym (w przeciwieństwie do np lekarzy, nauczycieli i górników) więc narzekanie przed rządem "Panie, z czego ja utrzymię moją rodzinę?" nic nie da, natomiast nauczyciele i lekarze "zaniżając" swoje wynagrodzenie i płacząc na różnych forach sukcesywnie osiągają co kilka lat sporą podwyżkę od państwa.
@TurboDynamo: No że programiści nic nie osiągają zaniżaniem swoich zarobków jak to robią ludzie pracujący w państwówce. Jak chcesz się dowiedzieć dlaczego osoby zarabiające mało nie piszą o tym na wykopie to napisz "AMA. Mam 5 lat doświadczenia w Javie i zarabiam 3 000 na rękę" i poczytaj komentarze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szczery_czlowiek: albo ja miałem mega szczęście, albo Ty mega pecha. Jeszcze możliwość, że słabo into wyszukiwarka google. Nie znam żadnego programisty, który robi jakieś problemy kiedy się go poprosi o wytłumaczenie czegoś. Często egoizm prowadzi do większej pomocy innym, żeby przyszpanować wiedzą ;)