Wpis z mikrobloga

W zachodnich mediach ciągle mówią w kontekście sytuacji Damaszku o walka sił rządowych z rebeliantami. Tylko gdzie tam są rebelianci? Wymieńmy wszystkie 4 ugrupowania jakie walczą na przedmieściach syryjskiej stolicy: na pierwszy ogień idzie Al-Rahman Legion jest ugrupowaniem islamistycznym na początku wojny domowej traktowanym jako organizacja radykalna, jako jedyna w ghoucie(nazwa przedmieść Damaszku) jest w teorii częścią wolnej armii Syrii. Kolejnym ugrupowaniem obecnym w ghoucie jest Ahrar asz-Szam jeszcze do niedawna określany jako "pierwsze fundamentalistyczne ugrupowanie działające Syrii". Od początku była to grupa religijnych ekstremistów nie ma tu mowy o żadnej późniejszej radykalizacji właściwie dziś w porównaniu z innymi grupami islamistycznymi są uważani za "umiarkowanych". Przechodzimy do kolejnego ugrupowania z przedmieść Damaszku Tahrir al-Sham ugrupowanie dawniej znane jako Front Al-Nusra lub Front podboju Lewantu, dawna syryjska filia Al-Kaidy, której celem jest ustanowienie na terenie Syrii emiratu Lewantu. Dalszy komentarz w tej sprawie jest chyba zbędny. No i na koniec mamy tak zwaną Armia Islamu(Jaysh al-Islam) kolejne islamistyczne ugrupowanie powstałe jako koalicja kilku mniejszych. Główny cel tego ugrupowania to ustanowienie w Syrii państwa wyznaniowego opartego na szariacie. Na nagraniach z walk w Damaszku praktycznie nikt nie używa nawet flagi syryjskich rebeliantów. Więc czemu media nadal kłamią i manipulują mówiąc o jakiś bliżej nieokreślonych rebeliantach skoro w tym regionie kraju zostały same ugrupowania islamistyczne?

#syria #damaszek #islam #terroryzm #4konserwy #neuropa
  • 14
@Zuben:

w tym regionie kraju


Jeżeli pisząc region masz na myśli całą południową Syrię to jesteś w błędzie że tam są same ugrupowania islamistyczne bo zaraz wyskoczy pewien mirek który prowadzi własnego bloga i cię pokrzyczy że mówisz nieprawdę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na południu masz Southern Front, Jaysh Maghawir al Thawra, Jaysh Usud al Sharqiya, Brigades of Martyrs of Ahmed Abado, Army of Free Tribes, i
Jeżeli pisząc region masz na myśli całą południową Syrię to jesteś w błędzie że tam są same ugrupowania islamistyczne bo zaraz wyskoczy pewien mirek który prowadzi własnego bloga i cię pokrzyczy że mówisz nieprawdę ( ͡º ͜ʖ͡º)


@RuskiAgent1917: Mama namyśli tylko przedmieścia Damaszku zwane wschodnią Ghoutom co jasno wynika z kontekstu całego tekstu, bo tylko o nich piszę. Więc twoje sugestia jest pozbawione sensu.

Na południu
rebelianci


@Zuben: Rebelianci w sensie powstańcy, czyli ludzie walczący z rządem. Ale generalnie masz racje - FSA tam już nie ma od dawna. Generalnie FSA już nie ma nigdzie, co mnie nie dziwi, bo to byli generalnie jacyś bandyci, złodzieje i dawni sunniccy sprzymierzeńcy Assada, którzy w 2012 pod wpływem kasy z Arabii Saudyjskiej i Kataru postanowili zdradzić Assada i zmienić front.
Można oczywiście negatywnie patrzeć na te wszystkie islamistyczne sunnickie
Pobierz Thorkill - > rebelianci

@Zuben: Rebelianci w sensie powstańcy, czyli ludzie walczą...
źródło: comment_549dujjg5MG32F9PuTJIIwJlpqjqcFun.jpg
@Zuben: xD

Poprostu pisząc region myślałem że masz na myśli nie tylko Wschodnią Ghoute.

Ale pamiętaj że jest jeszcze Zachodnia Ghouta w której części znajduje się kocioł Beit Jinn i tam też mogą być jacyś ludzie z FSA.

@Thorkill: FSA jest ale pod postacią małych grup korzystającycy z ich flag które te flagi są też zapożyczeniem jeszcze z czasów panowania francji nad Syrią.Poza tym FSA zawsze było zdecentralizowane.
Pobierz R.....7 - @Zuben: xD 

Poprostu pisząc region myślałem że masz na myśli nie tylko W...
źródło: comment_57OWgReRd9FGAbemytcYvdKwd2PKvZvN.jpg
Poprostu pisząc region myślałem że masz na myśli nie tylko Wschodnią Ghoute.


@RuskiAgent1917: Ale czemu skoro tylko o niej jest mowa przez cały tekst?

Ale pamiętaj że jest jeszcze Zachodnia Ghouta w której części znajduje się kocioł Beit Jinn i tam też mogą być jacyś ludzie z FSA.


@RuskiAgent1917: Nigdzie nie mówiłem o granicy z Izraelem dodatkowo region beit Jinn raczej rzadko jest nazywany zachodnią ghoutom zresztą słusznie bo znajduje
@Zuben: Bo słowo region skojarzyło mi sie że to jest jakiś większy obszar i tak napisałem. Poza tym pamiętaj że Ghouta to spory obszar na około Damaszku a że nie mówi się o zachodniej ghoucie dużo dlatego bo tam nigdy nie było dużo działań wojennych w porównaniu ze wschodnią częścią ghouty.
Poza tym pamiętaj że Ghouta to spory obszar na około Damaszku a że nie mówi się o zachodniej ghoucie dużo dlatego bo tam nigdy nie było dużo działań wojennych w porównaniu ze wschodnią częścią ghouty.


@RuskiAgent1917: Ale nie obejmujący Beit Jinn przynajmniej według znaczącej większości definicji ghouty. I nie jest to jak mówisz zachodnia ghouta.

Bo słowo region skojarzyło mi sie że to jest jakiś większy obszar i tak napisałem.


@
@Zuben: Jak ja zawsze #!$%@? gnije ja ktoś mówi REBELIANCI albo UMIARKOWANA OPOZYCJA a przed oczami ich VBIEDY odcinanie głów (co prawda ISISmanów) i #!$%@? rzeczy jakie robili jeszcze jako Nusra xD

Rebelianci w sensie powstańcy, czyli ludzie walczący z rządem.


@Thorkill: Zwykli terroryści, żadni rebelianci

pewnej ideowości odmówić im nie można. To widać po tych filmach. Ci młodzi ludzie walczą dla idei. W pewnym sensie nie mają w sumie