Wpis z mikrobloga

RANKING NAJŁADNIEJSZYCH MIAST TURYSTYCZNYCH W POLSCE

1.Kraków
Miasto królów polski.Miasto które ma bardzo dużo do zaproponowania turystom
zarówno w dzień jak i w nocy.
2.Zamość
Miasto które jego najstarsza część została wpisana na listę UNESCO.Piękne ormiańskie kamienice
przeplatają się z renesansowym duchem tego miasta.
3.Wrocław
Miasto które w 1900 r.Było piątym największym miastem w Niemczech co za tym idzie mnóstwo monumentalnych
kamienic oraz dużo mostów sprawiają niezapomnianą atmosferę.
4.Poznań
Miasto gdzie można się zatracić przy różnorodnych kamieniczkach oraz poczuć ducha mienionych dekad.
Miasto które było drugą stolicą polski po Gnieźnie
5.Gdańsk
Dużo kamienic niemieckich podobnych jak we Wrocławiu oraz klimat północy.Tylko niesmak pozostaje
w dwóch wspomnianych miastach ponieważ większość była zrujnowana po II WŚ.
6.Lublin
Magiczne miasto gdzie wschód łączy się z zachodem.Mały Rzym złączony z małym Konstantynopolem.Miejsce
ważnych wydarzeń historycznych m.in Unia Lubelska.Jak i miejsce gdzie jest jeden z najważniejszych zabytków Europy
Kaplica Świętej Trójcy na Zamku Lubelskim.
7.Toruń
Miasto ceglanej zabudowy oraz pierników jak i jednego z najważniejszych astronomów w historii Mikołaja Kopernika.
Bardzo ładne Stare miasto położone nad wisłą
8.Sandomierz
Bardzo stare miasto które było ważnym ośrodkiem politycznym do XV wieku.Miasto gdzie prowincjonalność to
nie jest obelga,można się w nim zatracić
9.Grudziądz
Miasto bardzo niedocenione a piękne miasto dużo zabytków.Mi się najbardziej podobają spichlerze.
10.Opole
Kolejne miasto z tych niedocenionych miasto które w tym roku obchodzi 800-lecie nadania praw miejskich.
Każdy kto lubi styl romański odnajdzie coś dla siebie.

#krakow #zamosc #wroclaw #poznan #gdansk #lublin #torun #sandomierz #grudziadz #opole #turystyka
  • 55
@Tobiass: A ja polecam Jelenią Górę - ładna starówka, Rynek, pozostałości fortyfikacji obronnych, ładne kościoły - wszystko to do zobaczenia w jeden dzień. Dodatkowo mnóstwo punktów widokowych z łatwym dojazdem samochodowym, aby podziwiać kotlinę. Okolica również świetna - polecam poczytać o dolinie pałaców i ogrodów. No i bliskość gór - 20 minut autem do Szklarskiej, Karpacza i pobliskich górskich wiosek.
Rzeszowa


@Player_Name: wielka #!$%@?, kilka wieżowców, a reszta to poziom miasta powiatowego. Z Podkarpacia to już Sieniawa robi lepsze wrażenie :) Nie mówiąc o Przemyślu, który powinien być na tej liście zamiast Opola albo Grudziądza.

@Tobias: Toruń, Lublin, Sandomierz przed Gdańskiem i Poznaniem, Przemyśl zamiast Opola, poza tym +- OK.
1.Kraków

Jakoś nie czuje wielkiej miłości do krakowa. Nie jest to złe miasto, jest co robić, a i po rynku się fajnie chodzi, ale po prostu go "nie czuje". Jednak przyznam, że ciężko mi znaleźć konkretniejsze zarzuty (poza korkami).

3.Wrocław

Wrocław się może podobać, jak ogólnie miastami samymi w sobie się nie "podniecam", to on mi się podoba. Fajny rynek (i parę tragicznych budynków w okolicach) i ogólnie miasto samo w sobie
9.Grudziądz

Miasto bardzo niedocenione a piękne miasto dużo zabytków.Mi się najbardziej podobają spichlerze


@Tobiass:
Serio? Grudziądz jest paskudny. Byłem raz i nie mam zamiaru wracać.

Co do Krakowa to można dyskutować czy 1 czy nie, na pewno byłby w top 10. Urbanistycznie jest fatalny ale uroku nie można mu odmówić.

Zamość - uwielbiam. Polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=K7C_irj3fzw .
Dużo kamienic niemieckich


@Tobiass:
Muszę Cię rozczarować. Te rzekomo "niemieckie" kamienice powstały w latach 50 i 60 XX wieku.
Lwia część budynków Starego Miasta ma nie więcej niż 70 lat.
Tylko z zewnątrz ładnie wyglądają, bo im zrobiono pseudohistoryczne fasady.