Wpis z mikrobloga

@FELIX90 co to są gotowe schematy gier? Ja twworze talię na podstawie gotowych już talii i po prostu zaczynam grać i uczę się zagrań, combo i synergii, jeżeli coś mi nie pasuje to dodaje lub zmieniam
@FELIX90: ja gram po swojemu i co jakiś czas modyfikuję talię zależnie od potrzeb ;)

Śmiem powoli twierdzić, że tylko Ty używasz tej karty


@haxxx: też w sumie dawno nie widziałem, tym większe zaskoczenie u przeciwników :D
@epi: jaką wartość potrafisz na nim wyciągnąć na początku r3? Nadal tylko buffuje się w talii czy może też dodali opcję, że w ręce też?
@FELIX90: Po pierwsze to pytasz się o talie, a sam podajesz jaką frakcją grasz. Niewiele to mówi, nawet NR ma przynajmniej 3 grywalne talie, SK nawet więcej.

Po drugie to nie słyszałem, żeby ktokolwiek nazywał sposób zagrania schematem. Są do talii poradniki mówiące jak otworzyć przeciwko danemu przeciwnikowi, ale ogólnie tak jak piszą osoby powyżej to nie jest żaden szczególny schemat tylko optymalny sposób. Dla przykładu szpiegami otwiera się Brygadą Impera
@Jan_K: fajnie, że się rozpisałeś, ale nie kumam waszego języka, skrótów i innych oczywistych oczywistości dla osób, które zrobiły sobie z gry konkurencję „sportową”.
Zapytałem o talię, chodziło mi o frakcję.
@FELIX90: Jedyne skróty jakie wykorzystałem to NR (czyli Northern Realms, Królestwa Północy) i SK, czyli Skellige. Można się tego domyśleć z kontekstu. Oprócz tego ST to Scoia'Tael, MO Potwory, a NG to oczywiście Nilfgaard.

I nie chodzi o robienie z gry konkurencji sportowej, w sposób raczej naturalny ludzie dążą do optymalnego sposobu grania, szczególnie w rozgrywkach multiplayer. Tak samo wygląda to w RTSach, czy FPSach. Nikt nie będzie biegał z pistoletem,
@FELIX90: korzystanie ze skrótów jest natualnym tokiem rzeczy nie tylko dla osób chcących się zająć tym profesjonalnie. Nie rozumiem trochę twojego pretensjonalnego tonu. kolega @Jan_K chciał Ci wszystko jasno wytłumaczyć, jeżeli czegoś nie rozumiesz to dopytaj, a nie masz pretensje.
@haxxx: to zależy od przeciwnika trochę
najczęściej jest koło 13-16 punktów
ale zdarza się też 22 i więcej ;)

czasem jednak bardziej przydaje się po prostu wymienianie go Sarą, zeby zdobyć pozostałe złote
często jak na koniec zostanie mi sam zbuffowany Baron i Regis, to jest pozamiatane ;)

bywa też tak, że w ogóle go nie używam ;)

Nadal tylko buffuje się w talii


@haxxx: niestety tak
@epi: Słabe to buffowanie tylko w talii. Mulligan ssie w całych KP i na pewno podobnie jest w Twojej talii i jak masz go w ręcę w r1 albo r2 to pewnie można ESC szybko wciskać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@haxxx: niezupełnie, jak mam Sarę, to chcę mieć Barona, bo wtedy go wymieniam na inne złoto
jak jakims cudem mi wpadnie na rękę a nie mam Sary, to mam jeszcze Ban Ard Tutorów i wymieniam go na kartę specjalną