Wpis z mikrobloga

@turok2016:
@Radeg90:

- 2 szklanki mąki,
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia,
- łyżeczka soli,
- kostka masła,
- pół szklanki cukru,
- 2 jajka,
- łyżeczka ekstraktu waniliowego,
- 200 g czekolady,
- 100 g orzechów włoskich,
- pół szklanki rodzynek

Masło topię, przestudzone miksuję z cukrem. Następnie dodaję jajka i ekstrakt waniliowy. Miksuję, aż masa zrobi się gęsta. W osobnej misce mieszam mąkę, sól, proszek do pieczenia. Porcjami
@Keep_Calm: tak mi się wydawało właśnie, że więcej powinno być, to teraz jeszcze tylko orzechów nadłubać 100 gram xD
masło to masz na myśli masło i kostkę 200g?
czekolada mleczna czy deserowa lepsza?
@turok2016: Tyle, że margaryna naprawdę jest szkodliwa, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W większości są to tłuszcze utwardzane, podobne są również w składzie wielu deserów, ciast, słodyczy, ciastek. Takie tłuszcze nie występują w naturze, to człowiek je robi. A robi je po to, by zmienić konsystencję tłuszczu. Organizm nie odróżnia tego tłuszczu od zwykłego, więc wkleja go również w komórki. Tyle, że tłuszcz utwardzony ma inną sprężystość od zwykłego.
@Keep_Calm: Identyczne wczoraj zrobiłam, przed chwilą pochlonelam ostatnie :D dobre są z pokrojoną krówka, albo masłem orzechowym. A do gorzkiej czekolady pasuje skórka pomarańczowa, mniam. Ogólnie te ciacha sa zajebiste bo można do głównego przepisu dodać tyle różnych rzeczy i zawsze wychodzą dobre.
- 2 szklanki mąki,

- 3 łyżeczki proszku do pieczenia,

- łyżeczka soli,

- kostka masła,

- pół szklanki cukru,

- 2 jajka,

- łyżeczka ekstraktu waniliowego,

- 200 g czekolady,

- 100 g orzechów włoskich,

- pół szklanki rodzynek

Masło topię, przestudzone miksuję z cukrem. Następnie dodaję jajka i ekstrakt waniliowy. Miksuję, aż masa zrobi się gęsta. W osobnej misce mieszam mąkę, sól, proszek do pieczenia. Porcjami dodaję do masy, cały