Wpis z mikrobloga

miraski szybkie pytanko. Komputer sie długo uruchamia (ostatnio po godzinie nie bylo widac ikon i tapety pulpitu xD). Jak sprawdzić najszybciej czy to dysk pada czy może zasilacz coś swiruje? Po postawieniu systemu od nowa dwa dni działania max a pozniej to samo. Komputer głównie używany przez brata. Mam czas na naprawe do 18 a do tego czasu zapewne nie zdąże go uruchomić i przelecieć hdtunem, jakie kroki podjąć? #komputery #halp #naprawakomputera
  • 10
@lsrrdc: Najprostsza metoda to dołożenie ssd. A jak nie chcesz wydawać to wyrzuć apki z autostartu, przeskanuj antywirem no i oczywiście sprawdź smart dysku crystaldisk info czy hd tune. Zasilacz nie ma tu nic do rzeczy jak inne komponenty nie świrują.
@zygametal: jak narazie mam czarny ekran po wpisaniu hasła dostępu. Szacuje że to dysk obumiera bo jakiś miesiąc temu robiłem health scan z hdtune i kilka sektorów było uszkodzonych, natomiast w kolejnym skanowaniu wszystko było okej. W danych smart też coś tam nie grało. Chce wykluczyć jak najwięcej awarii żeby nie wymieniać na ślepo połowy komputera bez potrzeby