Wpis z mikrobloga

@jakuberas: wpływ albumu czy też inaczej określenie, który album jest najważniejszym albumem XXI wieku to nie jest kwestia opinii. Opinią byłoby, gdybym nazwał go najlepszym albumem XXI bo jakość albumu to wiele bardziej subiektywna rzecz. Natomiast wpływ na przemysł muzyczny można zdecydowanie łatwiej pokazać.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kanye_West#Legacy
http://www.rollingstone.com/most-groundbreaking-albums-of-all-time
https://imgur.com/mzRl3Lc tutaj lista najpopularniejszym artystów w stanach w pierwszej połowie tego roku posortowana według całkowitej konsumpcji. W pierwszej dziesiątce połowa bezpośrednio brzmieniowo nawiązuje do tego
@ShadyTalezz: Kid A.

a co do 808's to warto podkreślić, że w momencie wydania ten album był mieszany z błotem. rehabilitacja zaczeła się właśnie te 3/4 lata temu, jak ludzie zaczęli łączyć fakty i skumali, że teraz najwięksi gracze to smutni chłopcy podśpiewujący w refrenach ¯\_(ツ)_/¯ - niby sprowadzenie do banału, trochę krzywdzące, bo można podeprzeć się tym albumem, przy wnikliwej ocenie tego co znaczy "być facetem" w tych czasach, ale
@KurtGodel: Kid A to poprzednie tysiąclecie, z tym mieszaniem z błotem bym nie przesadzał bo recenzje były niezłe, to bardziej fani prawdziwego hip hopu mieszali go z błotem niż reszta słuchaczy. Niemniej jednak zdecydowanie był niezrozumiany gdy wychodził i wyprzedzał swoje czasy.
@ShadyTalezz no tak, zawsze mi się to myli xD. W takim razie chyba nie ma, aczkolwiek ja bym nieśmiało wskazał na debiut Strokesow, mimo, że nie kupuje całościowo zjawiska NRR, które było nieco sztucznie napompowanym tworem, w rodxaju "zagrajmy wszystko jeszcze raz", bo nikt nie pamięta co było 40/30 lat temu. Niemniej iskra była, w odpowiedzi wybuch też był i co najważniejsze - każdy znalazł swoją niszę, bo odnalazły się w tym
@KurtGodel: jeżeli chodzi o zapoczątkowanie mody na retro-rocka to jednak debiut White Stripes z 1999 roku bym stawiał jako album odpowiedzialny za to. No i tak jak sam napisałeś, cofanie się w czasie to nie jest dla mnie żadna rewolucja, więc 808's ciągle dla mnie zajmuje pierwsze miejsce, jeśli już jakiś rockowy album bym obok niego stawiał to In Rainbows ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ShadyTalezz: raczej nie, bo całe zjawisko zostało rozdmuchane dopiero na przełomie 2001-2002, gdzie dużą rolę odgrywało posługiwanie się terminami garage rock revival, new rock revoltuion itd. przez magazyn NME. Przed debiutem Strokes'ów nikt o tym nie pisał.

Hm a co do In Rainbows, to chyba najmniej poszukująca/nowatorska płyta Radiohead(nawet TKOL wygrywa na tym polu), więc już celowałbym w Hail to the Thief xD. A jednak dalej upierał się przy Kid A
@KurtGodel: In Rainbows nie jest jakieś szczególnie nowatorskie muzycznie, bardzie chodziło mi o podejście do promocji - płać tyle ile uważasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kid A miało wielki wpływ na muzykę tego tysiąclecia ale to nie jest album z tego tysiąclecia więc się nie zgadzam. Ewidentnie napisałem przecież

najważniejszego albumu muzycznego XXI wieku


Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że klub samotnych serc jest najbardziej wpływowym albumem tego
@ShadyTalezz: zwykłe ujęcie w ramy, nieistotne z punktu widzenia postępującego czasu. mnie bardziej zajął temat samej wpływowości stąd uczepienie się KID A. jednak nie zmienia to faktu, że Kanye król¯\_(ツ)_/¯
@rodzinnabutelka: przecież masz w tym filmie i linkach które wysłałem nawet konkretne przykłady utworów i artystów, których zainspirował ten album(nawet ich wypowiedzi). Mam ci każdy kawałek wypisywać? Jeśli nie widzisz analogii do 808's i twórczości takich artystów jak Drake, Future czy The Weeknd to ci nie pomogę i nie wiem czego ode mnie oczekujesz, że pokaże ci coś co brzmi tak samo? ¯\_(ツ)_/¯
Ale mogę ci powiedzieć, że za każdym razem