Wpis z mikrobloga

Uszanowanko.
W końcu jestem u końca projektu. Jeszcze tylko naprawa uszkodzeń/błędów oraz lakierowanie I siadamy do kolejnego zlecenia. Kolumny zrobiłem dla siebie w formie nauki, po raz pierwszy lutowalem (w tym wypadku zwrotnice) oraz bawiłem się w tego typu projekt (wcześniej składałem meble). W tym wypadku wchodziło dodatkowo odpowiednie dopasowanie pudła, wygluszenie, bass reflex, szpachlowanie i ręcznie fornirowanie. Sprzęt gra bardzo dobrze, myślę, że za 1300 za zestaw będzie się dobrze sprzedawał gdzie klienci będą mogli wybrać kwestie wygluszenie czy też wyglądu.
#kolumnyktosia #kolumny #stolarka
Pobierz
źródło: comment_FG2Z4N0Z39KCLGS6sDdicM6TZMPkyrrB.jpg
  • 20
czemu nie tagujesz #heheszki ? ten zestaw hifi - zwłaszcza wieża to jakaś kpina.. moja stara "Elizabeth" robiąca za wzmacniacz i dwie oryginalne kolumny z wymienionymi na nowe głośnikami (takie same tonsile jak w starych) zjedzą ten "zestaw" na przystawkę.. 1300 zł.. hłehłehłe..
@niezwornowazony nope, to mial być I będzie zestaw dwóch kolumn jako konkurencja na wszechobecne eltaxy I inne crapy, dla osób, które chcą mieć ładny, dobrze brzmiacy i tani zestaw. Często jest tak, że klient nie chce plastiku, ale też nie chce wydawać dużej gotówki, a tutaj może dopasować sobie wygląd, wiec będzie całkiem niezły element wystroju.
@thewickerman88 ale to nie jest skończony projekt. Dałem 3mm przerwy między głosnikami i przykładowo tam fornir złapał za słabo, wiec będę robił fleki.

@arturs wiem, ale lepiej mi na czymś takim sprawdzić jak to gra niz na jakiejś wieży z marketu za 300zl (miałem dwie do testów). W najbliższym czasie mam w planach zakup amplitunera, ale do tego jeszcze miesiąc lub dwa.
Na ten moment najważniejszym było złapanie metody do robienia tego
@betonowecukierki na dniach będę miał dokładne parametry zestawu. Projekt obecnie nie jest skończony, wiec nie ma co go oceniać jakby był gotowy ponieważ chociażby zmieni swój kolor, zrobię lepsze zdjęcia.
Wieża jest taka jaka jest, najważniejsze w niej było wygrzanie tego co już zostało zrobione.
Stoły i szafki mnie nudzą :f
@PanKtos: Jakim cudem nie znasz parametrów zestawu? Producenci, sprzedawając kity zestawów (głośńiki+zwrotnica) dają również tabele z parametrami dla danego wymiarowania pudeł.
Niech zgadnę, skleiłeś to wszystko do kupy na pałę?
W ogóle tak małe obudowy, przeważnie nie są basrefleksami.
@niezwornowazony wziąłem stx dla stosunku cena/jakość. Dodatkowo całość zrobiona z mdf 18mm, aby wnętrze było bez wzmocnień, 2x fornir, 3x lakier. Policz sobie sam materiał i zobaczysz, że to nie jest wysoka cena za 2x diy + możesz sobie wybrać fornir. Ja postawiłem na dąb I stąd miałem tyle problemow.
@pajratus na jednym z for znalazłem projekt podobny do tego, który miał być dobrą budzetowka. Trochę zmieniłem wymiary otworów (kilka mm) oraz poglebilem pudła.
@PanKtos: Opuść to forum i zapisz się na jakieś forum dla audiofilów. Tam przynajmniej się dowiesz czym jest bassreflex i jak się to wystraja. Przetworniki stx to jakieś gówno. Kup sobie kity np od Skan Speak, poczytaj o strojeniu dla danego kitu, okleić możesz je nawet folią amelinową bo to nikogo nie interesuje. Będę szczery, jeśli miałbym kupić takie ulepy za 1200zł z stx to wolałbym tanie, komercyjne i #!$%@? Jamo