Wpis z mikrobloga

@xspeditor ja mam taki poradnik: beddinge, lack, kilka terje, meltorp, do tego jakaś prosta kuchnia, np. knoxhult, kilka dombasow. Do szafek wrzuć oftasty i pokale i jedziesz z koksem. :P Wszystko kupisz w Ikea.
@batgirl: są tam dwa pokoje jedno osobowe i jeden salon dość duży połączony z kuchnią niestety. I o ile te dwa pokoje to spoko bo dwie osoby i każda ma swój pokój to nie wiadomo co zrobić z tym salonem
@xspeditor: ciężki chleb. Ogólna zasada powinna brzmień tanio i tanio, ale kompletnie. To znaczy jak nie ma pralki czy lodówki to powinna być (najlepiej po taniości używana) i raczej rób mieszkanie po kosztach. Niestety, ale rzeczy się zużywają i nie będąc januszem biznesu nawet z kaucji ciężko niektóre rzeczy ściągać. Protip żebyś nie wkopał się w remonty co roku po kilka k. Reszta to kwestia na ile cenisz swój czas, bo
@xDrope: tzn ogólnie to miałobyć mieszkanie mojego #rozowypasek. Pewnego dnia jej ojciec przyszedł do domu i powiedział jej że mieszkanie kupił, za pół roku do odbioru.

Ale przemyśleliśmy sprawę i nie bardzo chcemy tam mieszkać bo będziemy mieli daleko do pracy. Podpowiedziałem przyszłemu teściowi żeby wynająć je dla studentów. Spdobał mu się ten pomysł i uznał że córka będzie miała dodatkową wypłatę. Także teraz mamy na głowie jakoś zrobić to
@xspeditor: protip obczaj firmy od AirBnB albo sam zacznij ogarniać. Rzeszów to nie Kraków czy Gdańsk, ale istnieje możliwość, że przykładowo w wakacje hajs będzie się bardziej zgadzał niż normalnie. Jak jest możliwość to w tą stronę polecam się rozeznać i pomyśleć o zakupie w takim miejscu pod wynajem z AirBnB - są firmy, które pośredniczą, a i tak można wyjść lepiej niż na wynajmie długoterminowym. Finalnie przy sprzedaży można skorzystać
@xspeditor: jak wam się nie chce to nie wynajmujcie bo się tylko nadenerwujecie

urządza się tanio ale muszą być wszystkie urządzenia codziennego użytku (tj. umywalki, kible, prysznic, pralka, kuchnia). Należy zwrócić uwagę na to, aby to nie była jakaś dziadówa ale schludna aranżacja wnętrz. Chodzi o to że syf przyciąga syf a porządny standard porządnych ludzi (nie mylić z jakimś ekstra standardem, ma być po prostu czysto). Jeżeli chodzi o łóżka
@xDrope: raczej dla nas problematyczne byłoby ciągłe jeżdżenie sprzątać tego mieszkania itp
Musimy jeszcze sprawdzić ile wynoszą opłaty stałe czy ktoś mieszka tam czy nie, bo jak będą na niskim poziomie to pewnie chwile sobie puste postoi.

@xDrope: @antyperspirant_kulson: narazie z tego co myślałem to zrobić minimalistyczne trochę takie mieszkanie, białe ściany itp + wszystkie potrzebne sprzęty do mieszkania, zmywarka lodówka, telewizor itp i właśnie desing tani z Ikei
@xspeditor: telewizor to jedna z tych rzeczy, które ze studentami czasami wychodzą jako dodatkowy problem. Pamiętaj, że każda z tych rzeczy to kolejna, którą mogą zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°). Trochę słaby dil jest na teraz, ale w sezonie porobiłbyś fotki z różnym opisem i cenami (różne wyposażenie, różne ceny), wrzuciłbyś na grupki, olxy i miałbyś feedback czy studenciaki wolą lepsze wyposażenie i więcej kasy płacić czy
@xDrope: z tego co widze to podobne mieszkanie jest do wynajęcia za 1350 zł + czynsz więc szału nie ma zbytnio. Tutaj jest dodatkowo jeszcze komórka i miejsce parkingowe w garażu ale to nie wiem czy studentom się przyda
@xspeditor: o tym, że w Polsce szału nie ma w takim rentierstwie to już pisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli Rzeszów ma głównie target na studentów to rodzą się dodatkowe dwa problemy - raz trzeba łapać się w ich sezon, bo w styczniu może nie być chętnych na jakiekolwiek lokum, a drugie to wynajem na okres lipiec-wrzesień, bo część nie będzie chciała wtedy wynajmować.
@xDrope: powiedzmy że ten okres do wakacji możnaby rpzeczekać i na spokojnie wykończyć. Z tego co ja wynajmowałem np w Krk to jak się miało fajne mieszkanie to płaciłem całe wakacje zawsze. Ogólnie to ojciec zrobił różowemu mega prezent, tylko średnio przemyślany. Bo my chcemy budować dom,a teraz już wiem że sam ten dom będe musiał wybudować ;)
@basssiok: ogólnie to chyba komu wynająć to drugorzędna sprawa. Raczej będzie chodziło o stabilność vs zysk

Więc np o dwie stówy nikt na miesiąc się nie będzie szarpał i generował sobie problemów ze studencikami itp